Valmieras Ziņas

Aptauja: Iespēja ceļot, iepriekšējās dzīves atgūšana un izvairīšanās no slimības sekām – jauniešu argumenti par labu vakcinācijai pret Covid-19 (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau aprīļa sākumā vairākās Latvijas pilsētās sāka darboties vakcinācijas centri, tostarp arī Valmierā. Šobrīd aktīvi notiek riska grupās esošo un noteiktās profesijās strādājošo iedzīvotāju vakcinēšana, tomēr lielu interesi un vēlmi vakcinēties izrāda arī vairākums jauniešu. Lai noskaidrotu viņu attieksmi pret vakcinēšanos, tika intervēti daži Valmierā dzīvojoši un studējoši jaunieši.

Lielākā daļa aptaujāto nenoliedz, ka vēlas vakcinēties vai jau ir pieteikušies portālā manavakcina.lv, un pašlaik ar nepacietību gaida savu kārtu. Tomēr viena no jaunietēm saka, ka šobrīd vakcinēties vēl nesteidzas: “Neesmu vakcinējusies un neesmu arī pieteikusies vakcīnai, pagaidām arī nevēlos, kamēr tas ir manis pašas ziņā, es to izvēlos nedarīt. Es neesmu pret Covid-19 vakcīnām, bet es neesmu arī 100% par. Protams, ja es būtu kādā no riska grupām, kuras šobrīd tiek vakcinētas, tad es to darītu.”

Jauniete arī min iemeslus, kādēļ vēl nevēlas vakcinēties un plāno vēl nogaidīt: “Kāpēc nē? Tāpēc, ka ir dzirdētas un lasītas daudz ziņas par to, ka, piemēram, no “Astra Zeneca” vakcīnām cilvēki slikti jūtas un piedzīvo blakusparādības. Manuprāt, vakcīnas vēl nav pietiekami pārbaudītas, un nevar zināt, ja es tagad vakcinēšos, vai tas neatstās sekas uz manu veselību ilgtermiņā, piemēram, pēc 5 gadiem. Tas laikam ir tas, kas mani šobrīd attur.”

Vairākums jauniešu, kuri ir pozitīvi noskaņoti pret vakcinēšanos un ir gatavi to darīt, uzskaita vairākus argumentus, kādēļ vakcinēties ir nepieciešams:

“Manuprāt, jāvakcinējas, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, pasargātu sevi un citus no smagas saslimšanas. Kā vienīgo argumentu pret vakcinēšanos es minētu iespējamās blakusparādības, taču tas arī noteikti ir atkarīgs no vakcīnas ražotāja un paša cilvēka.”

“Pēc manām domām, visiem vajadzētu vakcinēties, jo vīruss pats no sevis nekur nepazudīs. Drošāk ir vakcinēties un varbūt pārdzīvot nelielas blakusparādības, nekā slimot ar Covid-19 vairākas nedēļas vai pat vairāk un ilgāku laiku pēc tam dzīvot ar vīrusa izraisītajām sekām, kas var ietekmēt elpošanas sistēmu un ne tikai.”

 “Uzskatu, ka ir jāvakcinējas, jo pašlaik es to redzu kā vienīgo izeju, lai pasargātu viens otru no šī vīrusa, kā arī uzticos Eiropas Zāļu aģentūrai un SPKC, kas rekomendē vakcinēties. Man ir vairāki draugi, kuri ir vakcinējušies, un viss ir noritējis ļoti veiksmīgi, bez nopietniem sarežģījumiem un blakusparādībām.”

“Nesen pieteicos vakcīnai. Galvenokārt to darīju drošības dēļ, jo ikdienā strādāju ar cilvēkiem. Kad tiks atcelti drošības pasākumi, piemēram, sejas masku vai aizsargstiklu lietošana, es varēšu justies drošāk, ja būšu vakcinējusies. Protams, arī, lai vasaras laikā varētu droši ceļot gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.”

“Manuprāt, vakcinācija ir ceļš uz veco dzīvi. Neredzu problēmas ar vakcinēšanos. Pagātnē vakcīnas ir palīdzējušas atbrīvoties no slimībām, un globālā rakstura dēļ Covid-19 vakcīnai pievērsta īpaša uzmanība, lai tā atbilstu visiem kritērijiem. “Astra Zeneca” gadījumā, domāju, vairāk iedarbojas skeptiķu sakarību meklējumi, nevis cēloņsakarības. Skeptiķi bieži pārspīlē notikumus un to izmanto kā pierādījumu par vakcīnas ļaunumu.”

Jauniešiem tika jautāts arī par to, vai viņu paziņu lokā ir kāds, kurš jau ir vakcinējies, un vai tas kaut kādā veidā ir ietekmējis viņu attieksmi pret to. Visi vienprātīgi atzīst, ka paziņu un Facebook draugu pieredze pēc vakcinēšanās tieši vēl vairāk iedrošina un rada cerību, ka viss būs labi. Viena no jaunietēm īpaši uzsver, ka viņas attieksme mainījās pēc kolēģu vakcinēšanās:

“Manas kolēģes ir vakcinējušās, kas arī iedrošināja mani pieteikties, jo viņām neradās nekādas blakusparādības, tas arī mainīja manu attieksmi pret vakcinēšanos, jo no sākuma biju ļoti skeptiski noskaņota un bija dzirdētas ziņas par sliktiem gadījumiem pēc vakcinēšanās.”

Kaut arī jaunieši ir gatavi saņemt vakcīnu uzreiz, kad tas būs iespējams, “dzīvajā rindā” viņi stāvēt nevēlas. Iemesli tam ir galvenokārt laika trūkums vai vakcinācijas centra atrašanās vieta. Jau ziņots, ka “dzīvās rindas” tika organizētas Rīgā, Cēsīs un citās pilsētās, taču Valmierā vakcinēšanās līdz šim ir notikusi tikai pēc pieraksta prioritāro grupu iedzīvotājiem. 

    Skumjais kurmis - 23.04.2021

    Prieks, ka Valmierā ir viena domājoša jauniete.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ŠĶIEDRAS CIRTĒJS / -A TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Atbilstošā apjomā un kvalitātē ražot cirstās šķiedras produktu; Svērt, pakot un marķēt gatavo produkciju; Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; Rūpīgi ievērot ražojamā produkta tehnoloģiskos parametrus; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Savlaicīgi un kvalitatīvi veikt doto ražošanas uzdevumu; Savlaicīgi veikt ciršanas iekārtu un ventilācijas sistēmas apkopi, veikt iekārtu darba detaļu nomaiņu; Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Ļoti labas komunikācijas prasmes; Augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt fiziski aktīvu darbu; Apzinīgums; Spēja organizēt savu darbu; Noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Pieredzējušu kolēģu atbalstu; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06.00-18.00 un naktsmaiņas 18.00-06.00); Atalgojumu vidēji no 1300 līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; Organizētu transports uz-no darba dažādos maršrutos; Līdzmaksājumu pusdienām uzņēmuma kafejnīcā; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS CIRTĒJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: ŠĶIEDRU CIRTĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-20 Darba sākšanas datums: 2026-05-21 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz e-pastu darbs@valmiera-glass.com

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Autovadītāja apliecība B kategorija un pieredze auto vadīšanā Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 27.maijam. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-27 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri