Valmieras Ziņas

Aptauja: Ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% iedzīvotāju (2)

No 25.februāra līdz 29.martam norisinājās Valmieras iedzīvotāju ikgadējā aptauja, kurā valmieriešiem un pilsētas draugiem bija iespēja novērtēt Valmierā paveikto, norādīt uz vēl veicamajiem darbiem, kā arī sniegt savus ieteikumus un idejas pilsētas attīstības veicināšanai. Kā liecina aptaujas rezultāti, ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% no iedzīvotājiem, kuri piedalījās aptaujā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Izvērtējot 2019. gadā īstenoto darbu nozīmību Valmierā un to aktualitāti, visaugstāk novērtētie darbi, kas saņēmuši visvairāk atzinības kā ļoti nozīmīgi vai nozīmīgi, ir Dzelzs tilta klāja maiņa, Valmieras Viestura vidusskolas pārbūve un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pārbūve.

Izvērtējot nākotnē veicamo darbu prioritāti, par nepieciešamākajiem ir atzīti šādi projekti: Valmieras Kultūras centra pārbūve, vēl divu daudzdzīvokļu īres namu izbūve, jauna āra sporta un aktīvās atpūtas laukuma (pieaugušajiem un bērniem) izveide un grantēto ceļu savrupmāju rajonos virsmas apstrāde.

Iedzīvotāji tika lūgti novērtēt arī Valmierā pieejamo pakalpojumu kvalitāti. Izglītības jomas pakalpojumi visos līmeņos lielākoties novērtēti kā labi un ļoti labi, savukārt veselības aprūpes pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, salīdzinoši mazāks skaits iedzīvotāju veselības aprūpi vērtē kā ļoti labu. Arī sociālo pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, kas varētu būt skaidrojams ar to, ka ar šīm jomām cilvēki parasti saskaras dzīves grūtajos brīžos. Novērtējot Valmierā pieejamos saimnieciskos pakalpojumus, lielākais skaits aptaujas dalībnieku atzinīgi vērtē centralizēto ūdensapgādi un kanalizāciju, atkritumu apsaimniekošanu un pilsētas apgaismojumu.

Atbildot uz jautājumu, ko saimniecisko pakalpojumu jomā vajadzētu uzlabot vai mainīt, iedzīvotāji visbiežāk sniedz ieteikumus par ielu un ietvju seguma uzlabošanu, ielu un ietvju tīrīšanu, zaļo teritoriju sakopšanu, pilsētas sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem un biežumu, kā arī citiem jautājumiem.

Valmieras pilsētvides novērtējumā lielākais skaits respondentu snieguši pozitīvu vērtējumu par ziedu kompozīciju daudzveidību, soliņu izvietojumu un pilsētas rotājumiem. Savukārt būtu uzlabojamas šādas pilsētvides jomas: rotaļu laukumu pieejamība, veloceliņu izvietojums un atkritumu urnu pieejamība suņu ekskrementiem.

Norādot biežāk lietotos saziņas veidus ar Valmieras pilsētas pašvaldību, respondenti visvairāk atzīmējuši klātienes tikšanos, saziņu pa telefonu un saziņu e-pastā.

Šogad iedzīvotāji bija aicināti izteikt viedokli arī vairākos konkrētos jautājumos par pilsētas aktivitātēm. Uz jautājumu, vai gadu mijā Valmierā būtu jāšauj salūts, cilvēku uzskati dalījušies. 48% no aptaujas dalībniekiem to atbalsta, 40% uzskata, ka salūtu nebūtu jāšauj, savukārt 12% ir vienalga.

Lai stiprinātu Valmieras zīmolu un vienota tēla virzību, aptaujā iedzīvotāji bija aicināti minēt, viņuprāt, Valmieras galvenās vērtības. Biežāk minētās vērtības, kas asociējas ar Valmieru, bija cilvēki, daba, Gauja, sakopta vide, kultūras dzīve, attīstība, sports un uzņēmējdarbība. Tās ir arī Valmieras zīmola pamatvērtības – daba kā vērtība un labklājība, izaugsme gan pilsētas, gan personiskā līmenī. Trešo pilsētas zīmola pamatvērtību – dzīvesprieku – ataino iedzīvotāju sniegtās atbildes uz jautājumu: “Vai esat apmierināti ar dzīvi Valmierā?” Uz to 91% aptaujāto viennozīmīgi atzinuši – jā!

Aptaujā iegūtie vērtējumi un ierosinājumi tiks izskatīti, ņemti vērā un izmantoti pašvaldības darba plānošanā, lai sadarbību ar iedzīvotājiem veidotu vēl labāku, kā arī kopīgi veicinātu Valmieras attīstību.

Kopumā Valmieras iedzīvotāju aptaujā piedalījās 450 iedzīvotāji, no tiem 67% sievietes un 33% vīrieši. Vairākums – 81% aptaujāto – dzīvo Valmierā un ir pilsētā deklarēti, 8% aptaujāto – Valmierā dzīvo, taču nav šeit deklarējuši dzīvesvietu, 7% – nedzīvo Valmierā, nav šeit deklarēti, taču pilsētā strādā vai mācās, bet 4% aptaujāto nedzīvo Valmierā, tomēr ir šeit deklarēti. Izlases lielums ļauj datus attiecināt uz visu ģenerālkopu.

Ar detalizētiem ikgadējās Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā Pašvaldība – Sabiedrības līdzdalība – Iedzīvotāju aptauja.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    varbūt - 14.05.2020 Atbildēt

    ir telpas pieejamas grāmatu pirkšanas pārdošanas biedrības izveidei, lai ir ?

    procents - 14.05.2020 Atbildēt

    Protams, ka būs 91% apmierināti, ja atbilžu varianti ir tikai jā un nē ;)

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri