Valmieras Ziņas

Aptauja: Ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% iedzīvotāju (2)

No 25.februāra līdz 29.martam norisinājās Valmieras iedzīvotāju ikgadējā aptauja, kurā valmieriešiem un pilsētas draugiem bija iespēja novērtēt Valmierā paveikto, norādīt uz vēl veicamajiem darbiem, kā arī sniegt savus ieteikumus un idejas pilsētas attīstības veicināšanai. Kā liecina aptaujas rezultāti, ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% no iedzīvotājiem, kuri piedalījās aptaujā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Izvērtējot 2019. gadā īstenoto darbu nozīmību Valmierā un to aktualitāti, visaugstāk novērtētie darbi, kas saņēmuši visvairāk atzinības kā ļoti nozīmīgi vai nozīmīgi, ir Dzelzs tilta klāja maiņa, Valmieras Viestura vidusskolas pārbūve un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pārbūve.

Izvērtējot nākotnē veicamo darbu prioritāti, par nepieciešamākajiem ir atzīti šādi projekti: Valmieras Kultūras centra pārbūve, vēl divu daudzdzīvokļu īres namu izbūve, jauna āra sporta un aktīvās atpūtas laukuma (pieaugušajiem un bērniem) izveide un grantēto ceļu savrupmāju rajonos virsmas apstrāde.

Iedzīvotāji tika lūgti novērtēt arī Valmierā pieejamo pakalpojumu kvalitāti. Izglītības jomas pakalpojumi visos līmeņos lielākoties novērtēti kā labi un ļoti labi, savukārt veselības aprūpes pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, salīdzinoši mazāks skaits iedzīvotāju veselības aprūpi vērtē kā ļoti labu. Arī sociālo pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, kas varētu būt skaidrojams ar to, ka ar šīm jomām cilvēki parasti saskaras dzīves grūtajos brīžos. Novērtējot Valmierā pieejamos saimnieciskos pakalpojumus, lielākais skaits aptaujas dalībnieku atzinīgi vērtē centralizēto ūdensapgādi un kanalizāciju, atkritumu apsaimniekošanu un pilsētas apgaismojumu.

Atbildot uz jautājumu, ko saimniecisko pakalpojumu jomā vajadzētu uzlabot vai mainīt, iedzīvotāji visbiežāk sniedz ieteikumus par ielu un ietvju seguma uzlabošanu, ielu un ietvju tīrīšanu, zaļo teritoriju sakopšanu, pilsētas sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem un biežumu, kā arī citiem jautājumiem.

Valmieras pilsētvides novērtējumā lielākais skaits respondentu snieguši pozitīvu vērtējumu par ziedu kompozīciju daudzveidību, soliņu izvietojumu un pilsētas rotājumiem. Savukārt būtu uzlabojamas šādas pilsētvides jomas: rotaļu laukumu pieejamība, veloceliņu izvietojums un atkritumu urnu pieejamība suņu ekskrementiem.

Norādot biežāk lietotos saziņas veidus ar Valmieras pilsētas pašvaldību, respondenti visvairāk atzīmējuši klātienes tikšanos, saziņu pa telefonu un saziņu e-pastā.

Šogad iedzīvotāji bija aicināti izteikt viedokli arī vairākos konkrētos jautājumos par pilsētas aktivitātēm. Uz jautājumu, vai gadu mijā Valmierā būtu jāšauj salūts, cilvēku uzskati dalījušies. 48% no aptaujas dalībniekiem to atbalsta, 40% uzskata, ka salūtu nebūtu jāšauj, savukārt 12% ir vienalga.

Lai stiprinātu Valmieras zīmolu un vienota tēla virzību, aptaujā iedzīvotāji bija aicināti minēt, viņuprāt, Valmieras galvenās vērtības. Biežāk minētās vērtības, kas asociējas ar Valmieru, bija cilvēki, daba, Gauja, sakopta vide, kultūras dzīve, attīstība, sports un uzņēmējdarbība. Tās ir arī Valmieras zīmola pamatvērtības – daba kā vērtība un labklājība, izaugsme gan pilsētas, gan personiskā līmenī. Trešo pilsētas zīmola pamatvērtību – dzīvesprieku – ataino iedzīvotāju sniegtās atbildes uz jautājumu: “Vai esat apmierināti ar dzīvi Valmierā?” Uz to 91% aptaujāto viennozīmīgi atzinuši – jā!

Aptaujā iegūtie vērtējumi un ierosinājumi tiks izskatīti, ņemti vērā un izmantoti pašvaldības darba plānošanā, lai sadarbību ar iedzīvotājiem veidotu vēl labāku, kā arī kopīgi veicinātu Valmieras attīstību.

Kopumā Valmieras iedzīvotāju aptaujā piedalījās 450 iedzīvotāji, no tiem 67% sievietes un 33% vīrieši. Vairākums – 81% aptaujāto – dzīvo Valmierā un ir pilsētā deklarēti, 8% aptaujāto – Valmierā dzīvo, taču nav šeit deklarējuši dzīvesvietu, 7% – nedzīvo Valmierā, nav šeit deklarēti, taču pilsētā strādā vai mācās, bet 4% aptaujāto nedzīvo Valmierā, tomēr ir šeit deklarēti. Izlases lielums ļauj datus attiecināt uz visu ģenerālkopu.

Ar detalizētiem ikgadējās Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā Pašvaldība – Sabiedrības līdzdalība – Iedzīvotāju aptauja.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    varbūt - 14.05.2020 Atbildēt

    ir telpas pieejamas grāmatu pirkšanas pārdošanas biedrības izveidei, lai ir ?

    procents - 14.05.2020 Atbildēt

    Protams, ka būs 91% apmierināti, ja atbilžu varianti ir tikai jā un nē ;)

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Attālumi: Rūjiena-Naukšēni – 7 km, Valmiera-Naukšēni – 45 km. Mēnešalga 1027,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 29293630 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors).

Mūsu partneri