Valmieras Ziņas

Aptauja: Ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% iedzīvotāju (2)

Lasīšanas laiks: 3 min

No 25.februāra līdz 29.martam norisinājās Valmieras iedzīvotāju ikgadējā aptauja, kurā valmieriešiem un pilsētas draugiem bija iespēja novērtēt Valmierā paveikto, norādīt uz vēl veicamajiem darbiem, kā arī sniegt savus ieteikumus un idejas pilsētas attīstības veicināšanai. Kā liecina aptaujas rezultāti, ar dzīvi Valmierā apmierināti ir 91% no iedzīvotājiem, kuri piedalījās aptaujā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Izvērtējot 2019. gadā īstenoto darbu nozīmību Valmierā un to aktualitāti, visaugstāk novērtētie darbi, kas saņēmuši visvairāk atzinības kā ļoti nozīmīgi vai nozīmīgi, ir Dzelzs tilta klāja maiņa, Valmieras Viestura vidusskolas pārbūve un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pārbūve.

Izvērtējot nākotnē veicamo darbu prioritāti, par nepieciešamākajiem ir atzīti šādi projekti: Valmieras Kultūras centra pārbūve, vēl divu daudzdzīvokļu īres namu izbūve, jauna āra sporta un aktīvās atpūtas laukuma (pieaugušajiem un bērniem) izveide un grantēto ceļu savrupmāju rajonos virsmas apstrāde.

Iedzīvotāji tika lūgti novērtēt arī Valmierā pieejamo pakalpojumu kvalitāti. Izglītības jomas pakalpojumi visos līmeņos lielākoties novērtēti kā labi un ļoti labi, savukārt veselības aprūpes pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, salīdzinoši mazāks skaits iedzīvotāju veselības aprūpi vērtē kā ļoti labu. Arī sociālo pakalpojumu novērtējumā dominē vērtējumi labi un viduvēji, kas varētu būt skaidrojams ar to, ka ar šīm jomām cilvēki parasti saskaras dzīves grūtajos brīžos. Novērtējot Valmierā pieejamos saimnieciskos pakalpojumus, lielākais skaits aptaujas dalībnieku atzinīgi vērtē centralizēto ūdensapgādi un kanalizāciju, atkritumu apsaimniekošanu un pilsētas apgaismojumu.

Atbildot uz jautājumu, ko saimniecisko pakalpojumu jomā vajadzētu uzlabot vai mainīt, iedzīvotāji visbiežāk sniedz ieteikumus par ielu un ietvju seguma uzlabošanu, ielu un ietvju tīrīšanu, zaļo teritoriju sakopšanu, pilsētas sabiedriskā transporta kursēšanas laikiem un biežumu, kā arī citiem jautājumiem.

Valmieras pilsētvides novērtējumā lielākais skaits respondentu snieguši pozitīvu vērtējumu par ziedu kompozīciju daudzveidību, soliņu izvietojumu un pilsētas rotājumiem. Savukārt būtu uzlabojamas šādas pilsētvides jomas: rotaļu laukumu pieejamība, veloceliņu izvietojums un atkritumu urnu pieejamība suņu ekskrementiem.

Norādot biežāk lietotos saziņas veidus ar Valmieras pilsētas pašvaldību, respondenti visvairāk atzīmējuši klātienes tikšanos, saziņu pa telefonu un saziņu e-pastā.

Šogad iedzīvotāji bija aicināti izteikt viedokli arī vairākos konkrētos jautājumos par pilsētas aktivitātēm. Uz jautājumu, vai gadu mijā Valmierā būtu jāšauj salūts, cilvēku uzskati dalījušies. 48% no aptaujas dalībniekiem to atbalsta, 40% uzskata, ka salūtu nebūtu jāšauj, savukārt 12% ir vienalga.

Lai stiprinātu Valmieras zīmolu un vienota tēla virzību, aptaujā iedzīvotāji bija aicināti minēt, viņuprāt, Valmieras galvenās vērtības. Biežāk minētās vērtības, kas asociējas ar Valmieru, bija cilvēki, daba, Gauja, sakopta vide, kultūras dzīve, attīstība, sports un uzņēmējdarbība. Tās ir arī Valmieras zīmola pamatvērtības – daba kā vērtība un labklājība, izaugsme gan pilsētas, gan personiskā līmenī. Trešo pilsētas zīmola pamatvērtību – dzīvesprieku – ataino iedzīvotāju sniegtās atbildes uz jautājumu: “Vai esat apmierināti ar dzīvi Valmierā?” Uz to 91% aptaujāto viennozīmīgi atzinuši – jā!

Aptaujā iegūtie vērtējumi un ierosinājumi tiks izskatīti, ņemti vērā un izmantoti pašvaldības darba plānošanā, lai sadarbību ar iedzīvotājiem veidotu vēl labāku, kā arī kopīgi veicinātu Valmieras attīstību.

Kopumā Valmieras iedzīvotāju aptaujā piedalījās 450 iedzīvotāji, no tiem 67% sievietes un 33% vīrieši. Vairākums – 81% aptaujāto – dzīvo Valmierā un ir pilsētā deklarēti, 8% aptaujāto – Valmierā dzīvo, taču nav šeit deklarējuši dzīvesvietu, 7% – nedzīvo Valmierā, nav šeit deklarēti, taču pilsētā strādā vai mācās, bet 4% aptaujāto nedzīvo Valmierā, tomēr ir šeit deklarēti. Izlases lielums ļauj datus attiecināt uz visu ģenerālkopu.

Ar detalizētiem ikgadējās Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultātiem iespējams iepazīties Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā Pašvaldība – Sabiedrības līdzdalība – Iedzīvotāju aptauja.

    varbūt - 14.05.2020

    ir telpas pieejamas grāmatu pirkšanas pārdošanas biedrības izveidei, lai ir ?

    procents - 14.05.2020

    Protams, ka būs 91% apmierināti, ja atbilžu varianti ir tikai jā un nē ;)

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri