Valmieras Ziņas

Apstiprināts Valmieras pilsētas pašvaldības 2020.gada budžets

Ceturtdien, 30.janvārī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja pašvaldības budžetu 2020.gadam, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.

Pašvaldības kopbudžets ir 61 269 415 eiro, tostarp ziedojumi un dāvinājumi 504 703 eiro.

Ieņēmumi

Pašvaldības 2020.gada budžeta kopējie ieņēmumi plānoti 60, 85 miljonu eiro apmērā, ieskaitot līdzekļu atlikumu 6,823 miljonus eiro, no tiem 3,29 miljons eiro paredzēts izlietot projektiem un iesāktiem darbiem. 

Lielāko daļu no 2020.gada budžeta veido iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi, kas tiek prognozēti 18, 445 842 miljoni eiro jeb 36,6% no kopējiem budžeta ieņēmumiem. Jāatzīmē, ka pirmo reizi IIN nodokļa ieņēmumi pārsniedz 2008.gada līmeni – 17 792 000 eiro.

Citas lielākās pozīcijas ir:

 • Norēķini ar valsts budžetu un citām pašvaldībām – 13 363 261 eiro (26,5%)
 • ESF un cits ārvalstu finansējums 7 683 610 (15,2%)
 • Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN), azartspēļu nodokļa un dabas resursu nodokļa ieņēmumi – 1 864 191 (3,7%) eiro

“Lai atbalstītu iedzīvotājus, ir saglabātas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaides vientuļajiem pensionāriem un pensionāriem, kuri ir vecāki par 70 gadiem, I un II grupas invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm. Lai veicinātu ražošanu un daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu un būvniecību, jaunu uzņēmumu veidošanu, joprojām tiks piešķirtas NĪN atlaides uzņēmējiem. 2020.gadā samazināsies azartspēļu nodokļa ieņēmumi, jo izmaiņas valsts likumdošanā paredz, ka 95 % ieņēmumu no azartspēļu nodokļa ieskaitāmi valsts budžetā un pašvaldības budžetā paliek vien 5 % līdzšinējo 25 % vietā. Ieņēmumu desmito daļu veido 2019.gada budžeta atlikums 6,82 miljoni eiro apmērā, budžeta iestāžu maksas pakalpojumi – 2 miljonu eiro apmērā un nenodokļu ieņēmumi. Transfertu ieņēmumi – 20,92 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības un citu ārējo   finanšu instrumentu līdzfinansējums infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai, projektu realizēšanai, kas paredz pedagogu kompetences paaugstināšanu, karjeras plānošanas atbalstu, mācību vides uzlabošanu izglītības iestādēs. Piemēram, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolai, dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūvi un energoefektivitātes paaugstināšanu, daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra un profesionāla sociālā darba attīstību. Tiešais ārvalstu finansējums plānojam ieguldīt arī tūrisma attīstībā, beigu maksājuma veikšanai rūpnieciskā piesārņojuma skarto teritoriju izpētei, STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla, matemātika) mācību programmu veicināšanai un inovāciju ieviešanai izglītības iestādēs,” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Izdevumi

Pašvaldības 2020.gada pamatbudžeta kopējie izdevumi plānoti 60,76 miljoni eiro

Lielākā izdevumu pozīcija budžetā ir izglītība, kurai atvēlēti 44,2%, otrajā pozīcijā ir atpūta, kultūra un reliģija ar 24,9%, trešajā pozīcijā – pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošana – 12,3%), ceturtā – ekonomiskā darbība – 4,8%, piekto un sesto pozīciju dala sociālā aizsardzība un vispārējie valdības dienesti – katrai 4,4%. Jāatzīmē, ka faktiski pašvaldības administrācijas izdevumi ir 4% apmērā, taču pozīcijā “vispārējie valdības dienesti” ietilpst arī iemaksa Pašvaldību izlīdzināšanas fondā. 

Valmieras pilsētas pašvaldība tikai vienu gadu, 2019.gadā, bija finansējuma saņēmēja no Pašvaldību izlīdzināšanas fonda. 2020.gadā Valmiera atkal veiks iemaksas fondā 396,5 tūkstošu eiro apmērā.

Lielākie projekti 2020.gadā:

 •  J. Daliņa stadiona pārbūve – 9,14 miljoni eiro / Valsts mērķdotācija 1,5 miljoni eiro;
 • Projekti “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras vēsturiskā centra attīstība” – 2,15 miljoni eiro;
 •  Ielu remonti, izbūve – 890 000 eiro;
 •  Ēku remonti – 466 109 eiro;
 •  Līdzfinansējums daudzdzīvokļu mājām, atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem – 164 950 eiro;
 •  Līdzfinansējums bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveidei Rīgas ielā 43A – 132 852 eiro;
 •  Līdzfinansējums Valmieras Vasaras teātra festivālam – 76 400 eiro.

2020.gada Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu veidošanā lielākā ietekme bija trīs faktoriem:

 • nosacījumu izmaiņas par aizņemšanās iespējām Valsts kasē Eiropas Struktūrfondu projektu līdzfinansēšanai;
 • atalgojuma pieaugums izglītības iestāžu pedagogiem no 2020./2021. mācību gada no 750 uz 790 eiro;
 • Izglītības un zinātnes ministrijas lēmums finansēt 1. – 4. klašu audzēkņu ēdināšanu tikai 50% apmērā. Pārējo finansējumu tagad sedz Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļi.

Raksts tiks papildināts

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri