Valmieras Ziņas

Apstiprināts Valmieras pilsētas pašvaldības 2020.gada budžets

Ceturtdien, 30.janvārī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti vienbalsīgi apstiprināja pašvaldības budžetu 2020.gadam, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.

Pašvaldības kopbudžets ir 61 269 415 eiro, tostarp ziedojumi un dāvinājumi 504 703 eiro.

Ieņēmumi

Pašvaldības 2020.gada budžeta kopējie ieņēmumi plānoti 60, 85 miljonu eiro apmērā, ieskaitot līdzekļu atlikumu 6,823 miljonus eiro, no tiem 3,29 miljons eiro paredzēts izlietot projektiem un iesāktiem darbiem. 

Lielāko daļu no 2020.gada budžeta veido iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumi, kas tiek prognozēti 18, 445 842 miljoni eiro jeb 36,6% no kopējiem budžeta ieņēmumiem. Jāatzīmē, ka pirmo reizi IIN nodokļa ieņēmumi pārsniedz 2008.gada līmeni – 17 792 000 eiro.

Citas lielākās pozīcijas ir:

 • Norēķini ar valsts budžetu un citām pašvaldībām – 13 363 261 eiro (26,5%)
 • ESF un cits ārvalstu finansējums 7 683 610 (15,2%)
 • Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN), azartspēļu nodokļa un dabas resursu nodokļa ieņēmumi – 1 864 191 (3,7%) eiro

“Lai atbalstītu iedzīvotājus, ir saglabātas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaides vientuļajiem pensionāriem un pensionāriem, kuri ir vecāki par 70 gadiem, I un II grupas invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm. Lai veicinātu ražošanu un daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku atjaunošanu un būvniecību, jaunu uzņēmumu veidošanu, joprojām tiks piešķirtas NĪN atlaides uzņēmējiem. 2020.gadā samazināsies azartspēļu nodokļa ieņēmumi, jo izmaiņas valsts likumdošanā paredz, ka 95 % ieņēmumu no azartspēļu nodokļa ieskaitāmi valsts budžetā un pašvaldības budžetā paliek vien 5 % līdzšinējo 25 % vietā. Ieņēmumu desmito daļu veido 2019.gada budžeta atlikums 6,82 miljoni eiro apmērā, budžeta iestāžu maksas pakalpojumi – 2 miljonu eiro apmērā un nenodokļu ieņēmumi. Transfertu ieņēmumi – 20,92 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības un citu ārējo   finanšu instrumentu līdzfinansējums infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai, projektu realizēšanai, kas paredz pedagogu kompetences paaugstināšanu, karjeras plānošanas atbalstu, mācību vides uzlabošanu izglītības iestādēs. Piemēram, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Viestura vidusskolai, dienesta viesnīcas Ausekļa ielā pārbūvi un energoefektivitātes paaugstināšanu, daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra un profesionāla sociālā darba attīstību. Tiešais ārvalstu finansējums plānojam ieguldīt arī tūrisma attīstībā, beigu maksājuma veikšanai rūpnieciskā piesārņojuma skarto teritoriju izpētei, STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla, matemātika) mācību programmu veicināšanai un inovāciju ieviešanai izglītības iestādēs,” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Izdevumi

Pašvaldības 2020.gada pamatbudžeta kopējie izdevumi plānoti 60,76 miljoni eiro

Lielākā izdevumu pozīcija budžetā ir izglītība, kurai atvēlēti 44,2%, otrajā pozīcijā ir atpūta, kultūra un reliģija ar 24,9%, trešajā pozīcijā – pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošana – 12,3%), ceturtā – ekonomiskā darbība – 4,8%, piekto un sesto pozīciju dala sociālā aizsardzība un vispārējie valdības dienesti – katrai 4,4%. Jāatzīmē, ka faktiski pašvaldības administrācijas izdevumi ir 4% apmērā, taču pozīcijā “vispārējie valdības dienesti” ietilpst arī iemaksa Pašvaldību izlīdzināšanas fondā. 

Valmieras pilsētas pašvaldība tikai vienu gadu, 2019.gadā, bija finansējuma saņēmēja no Pašvaldību izlīdzināšanas fonda. 2020.gadā Valmiera atkal veiks iemaksas fondā 396,5 tūkstošu eiro apmērā.

Lielākie projekti 2020.gadā:

 •  J. Daliņa stadiona pārbūve – 9,14 miljoni eiro / Valsts mērķdotācija 1,5 miljoni eiro;
 • Projekti “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” un “Valmieras vēsturiskā centra attīstība” – 2,15 miljoni eiro;
 •  Ielu remonti, izbūve – 890 000 eiro;
 •  Ēku remonti – 466 109 eiro;
 •  Līdzfinansējums daudzdzīvokļu mājām, atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem – 164 950 eiro;
 •  Līdzfinansējums bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveidei Rīgas ielā 43A – 132 852 eiro;
 •  Līdzfinansējums Valmieras Vasaras teātra festivālam – 76 400 eiro.

2020.gada Valmieras pilsētas pašvaldības budžetu veidošanā lielākā ietekme bija trīs faktoriem:

 • nosacījumu izmaiņas par aizņemšanās iespējām Valsts kasē Eiropas Struktūrfondu projektu līdzfinansēšanai;
 • atalgojuma pieaugums izglītības iestāžu pedagogiem no 2020./2021. mācību gada no 750 uz 790 eiro;
 • Izglītības un zinātnes ministrijas lēmums finansēt 1. – 4. klašu audzēkņu ēdināšanu tikai 50% apmērā. Pārējo finansējumu tagad sedz Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļi.

Raksts tiks papildināts

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri