Valmieras Ziņas

Apstiprināts Valmieras novada jaunais ģerbonis

Lasīšanas laiks: 3 min

24. augusta sēdē Valmieras novada pašvaldības domes deputāti apstiprināja Valmieras novada ģerboņa projektu, nododot to tālākai virzīšanai uz reģistrāciju Latvijas Republikas Kultūras ministrijā. Valmieras novada ģerbonī redzams zelta laukā zaļš ozols uz pakalna un simbolisks ūdens motīvs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas Digitālās komunikācijas un mārketinga speciāliste Laura Moča.

Ņemot vērā iedzīvotāju aptaujas rezultātus par Valmieras novada iedzīvotājus un teritoriju vienojošajām vērtībām un to simboliem, vēsturiskās novada teritorijas heraldikas izpēti un konsultējoties ar Valsts heraldikas komisiju (VHK), Valmieras novada ģerbonis izstrādāts, par pamatu ņemot vēsturisko Valmieras apriņķa ģerboni. Līdz ar to Valmieras novads stiprina simbolus, kas Valmieras novada teritoriju, iedzīvotāju tradīcijas un vērtības simbolizējuši jau vēsturiski, tādējādi saglabājot pēctecību, ilgmūžību un stabilitāti.

Tai pat laikā Valmieras ģerbonim piemīt aktualitāte un tas simbolizē iedzīvotāju aptaujā biežāk minētās Valmieras novada vērtības – latviskums, daba, attīstība un izaugsme, stabilitāte un radošums. “Heraldikā viena no būtiskām vērtībām ir tieši tradīciju stiprināšana, tādēļ lēmums par senās simbolikas attīstību jaunā Valmieras novada ģerbonī ir ļoti atbalstāms. Kopīgā darbā mums izdevies arī saglabāt ģerboņa lakonismu, esošajos simbolos ietverot ļoti daudz novada iedzīvotājiem būtiskas vērtības un lokālpatriotiskas sajūtas, bet izvairoties no ģerboņa sadrumstalošanas,” norāda Ilze Lībiete, heraldikas māksliniece un Valmieras novada ģerboņa autore.

Valmieras novada ģerbonī attēlots Latvijas nacionālais koks – ozols, kas simbolizē latviskumu, pamatīgumu, stabilitāti, spēku, kā arī cildina dabas mīlestību, pēctecību un tradīcijas. Tā kā teritorijas ziņā Valmieras novads ir nedaudz atšķirīgs no bijušā Valmieras apriņķa un rajona, arī ģerbonī redzamajam ozolam ir atšķirīga – kuplāka – lapotne. Pakalns ģerbonī simboliski norāda uz novada tiekšanos uz izaugsmi un attīstību, savukārt sudraba viļņotais elements pakalna piekājē simbolizē ūdeni un tā klātesamību novadā. Ūdens, ko heraldikā apzīmē ar sudraba krāsu, simbolizē dzīvību un dinamiku. Savukārt zelts heraldikā simbolizē augstākos sasniegumus un vērtību, ko mēs piešķiram mūsu tradīcijām, videi un iedzīvotājiem, kuri visi kopā veido novada nākotni, tādēļ ģerbonim izvēlēts zelta fons.

Ģerboņa izstrādi veica pieredzējuši heraldikas mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs.

Pēc ģerboņa projekta apstiprināšanas Valmieras novada domē tas tiks iesniegts reģistrēšanai Latvijas Republikas Kultūras ministrijā, lai saņemtu Valsts heraldikas komisijas atzinumu un kļūtu par oficiālu Valmieras novada simbolu.

Valmieras apriņķis ar dažādām teritoriālām izmaiņām pastāvēja no 1783. gada līdz pat 1949. gadam. Savukārt Valmieras rajons kā administratīvi teritoriāla vienība pastāvēja LPSR (1949–1990) un Latvijas Republikas (1990–2009) sastāvā. 1959. gadā Valmieras rajonam pievienoja Rūjienas rajonu. Vēsturiskais Valmieras apriņķa (pastāvēja no 1783. līdz 1949. gadam) ģerbonis tika apstiprināts 1936. gada 30. jūnijā. Tā aprakstā noteikts: “Zelta laukā zaļš kalns ar zaļu ozolu”. Apriņķa ģerbonis pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas kļuva par Valmieras rajona (pastāvēja no 1949. līdz 1990. gadam) ģerboni līdz administratīvi teritoriālai reformai 2009. gadā, kad rajoni tika likvidēti. Pēc administratīvi teritoriālās reformas 2021. gada 1. jūlijā, kad piecas pilsētas un 26 pagasti apvienojās Valmieras novadā, spēku zaudēja Valmieras novadā apvienoto novadu ģerboņi, kas palikuši kā kultūrvēsturiska vērtība Latvijas ģerboņu reģistrā. Joprojām Valmieras novadā ir spēkā pilsētu – Mazsalacas, Rūjienas, Sedas, Strenču, Valmieras – ģerboņi un trīs pagastu – Dikļu, Jeru un Trikātas – ģerboņi.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri