Valmieras Ziņas

Apstiprināti projekti sakrālā mantojuma saglabāšanai un uzturēšanai Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

Maijā Valmieras novada pašvaldības domes sēdē tika apstiprināti noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība piešķir līdzfinansējumu valsts, reģiona vai vietējās nozīmes aizsargājamu kultūras pieminekļu statusā esošu dievnamu, kapelu, lūgšanu namu, kapliču, reliģisko rituālu priekšmetu un tradicionālo konfesiju dievnamu saglabāšanai un uzturēšanai Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Pašvaldība saņēma 13 projektu pieteikumus no reliģiskām organizācijām, kuru īpašumā vai valdījumā atrodas Valmieras novada teritorijā esošs valsts, reģiona vai vietējās nozīmes aizsargājams kultūras piemineklis vai tradicionālās konfesijas dievnams.

Finansiālu atbalstu saņēma 11 projekti par kopējo summu 84 000 EUR:
• Ēveles evaņģēliski luteriskā draudze – jumta lubiņu nomaiņai un ēkas četru stūru protezēšanai, piešķirtā finansējuma apmērs – 10 415 EUR;
• Dikļu evaņģēliski luteriskā draudze – durvju nomaiņai, 3000 EUR;
• Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze – dievnama ēkas uzturēšanas izdevumiem, 9470 EUR;
• Matīšu Svētā Mateja evaņģēliski luteriskā draudze – ūdensvada izbūvei (arheoloģiskai izpētei), 8850 EUR;
• Burtnieku evaņģēliski luteriskā draudze – solu un grīdas remontam, 9470 EUR;
• Valmieras Sirdsskaidrā Sergeja Radoņežas pareizticīgo draudze – dievnama ēkas uzturēšanas izdevumiem, 9470 EUR;
• Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze – altārtelpas sienas atjaunošanai, 8370 EUR;
• Valmieras Romas katoļu draudze – dievnama ēkas uzturēšanas izdevumiem, 8050 EUR;
• Rūjienas Svētā Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze – ērģeļu restaurācijai, 7576 EUR;
• Mazsalacas Svētās Annas evaņģēliski luteriskā draudze – logu nomaiņai, 6629 EUR;
• Trikātas evaņģēliski luteriskā draudze – notekcauruļu nomaiņai, jumtiņa remontam, 2700 EUR.

Apstiprinātos projektus realizēs Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā līdz 2022. gada beigām. Valmieras novada pašvaldības domes sēdes lēmums ir pieejams šeit.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri