Valmieras Ziņas

Apmaksātas studijas Vidzemes Augstskolā piešķirtas astoņiem baltkrieviem

Apmaksātas studijas Vidzemes Augstskolā piešķirtas astoņiem Baltkrievijas pilsoņiem, no tiem diviem doktorantūrā, aģentūrai LETA atklāja augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Viņš norādīja, ka interese par studijām Vidzemes Augstskolā ir pietiekoši liela, un augstskola ir veikusi pretendentu atlasi. Patlaban ir noslēgti astoņi studiju līgumi, no tiem divi doktorantūrā, bet seši – dažādās maģistra studiju programmās.

“Šobrīd Baltkrievijas pilsoņi kārto dokumentus ieceļošanai Latvijā. Ņemot vērā, ka interese bija pietiekoši liela, atlase notika pēc stingriem kritērijiem,”

pauda Krūmiņš.

Jau ziņots, ka ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā un nepieciešamību sniegt palīdzību Baltkrievijas sabiedrībai, Vidzemes Augstskola no saviem līdzekļiem plāno finansēt desmit Baltkrievijas pilsoņu studijas augstskolā, aģentūru LETA informēja augstskolā.

Pilsoņiem no Baltkrievijas būs iespēja pretendēt uz studiju vietām divās maģistra studiju programmās – “Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība” un “Virtuālā realitāte un viedās tehnoloģijas”.

Savukārt doktorantūrā Baltkrievijas pilsoņi varēs pieteikties apmaksātām studijām programmās “Sociotehnisko sistēmu modelēšana” un “Ekonomika un uzņēmējdarbība”.

Visas programmas tiek piedāvātas angļu valodā, un pieteikšanās termiņš bija šī gada 7.septembris.

Augstākās izglītības iestādes rektors uzsvēris, ka cilvēkiem nedrīkst būt vienalga, kas notiek mūsu kaimiņvalstīs, un, viņaprāt, visiem spēkiem jāiesaistās, kad situācija to prasa.

“Šobrīd tas brīdis ir atkal pienācis. To mums māca arī vēsture. Procesi ap mums tiešā veidā ietekmē arī mūs pašus. Tā bija gan pirms 100 gadiem, kad slēdzām miera līgumu ar Padomju Krieviju, gan 1940.gadā, kad zaudējām neatkarību, gan arī pirms 30 gadiem, kad cīnījāmies par savas neatkarības atjaunošanu,”

paudis augstskolas rektors.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” aicina darbā pirmsskolas skolotāja palīgu, profesijas kods 5312 01 (darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmierā) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (viena likme). Ja Tev ir vēlme: veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; veikt bērnu aprūpi ikdienā; nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; sadarboties ar grupas pedagogiem; pilnveidot savas prasmes un kompetences; un ja Tev ir: vispārējā vidējā izglītība vai augstākā pedagoģiskā izglītība; valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; augsta pienākuma apziņa; pozitīvas saskarsmes iemaņas; mēs piedāvājam: atalgojumu 500 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: buratino@valmiera.edu.lv līdz 2021.gada 29.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 29151878 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:buratino@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 29151878

Mūsu partneri