Valmieras Ziņas

Aplīgojam: Vēl līdz Jāņiem ir laiks sakopt savu sētu!

Jau par tradīciju ir kļuvis, tuvojoties Jāņiem, doties lūkot, kā valmieriešiem sokas ar savu īpašumu sakopšanu, vairāk pievēršot uzmanību publiski pieejamām un redzamām teritorijām lielāko ielu malās. Jāatzīst, ka daļa no tām vietām, kuras iepriekšējos gados aplīgojām, šoreiz ir sakoptas. Taču bija arī tādas vietas, kur arī šogad zāle izaugusi krietni gara.

Vispirms jāuzteic, ka gar maģistrālajām ielām nepamanījām uzkrītoši nesakoptas vietas. Šogad jau laikus bija nopļauta zāle arī Jāņuparkā, kā arī parkā starp bērnudārzu “Abelīte” un Memoriālu, par ko iepriekšējos gados aplīgojām pašvaldību. Arī Vecpuišu parks, Lucas skvērs, Vienības laukums, kā arī Autoostas skvērs izskatās glīti. Taču Karātavu kalniņa apkārtne ir diezgan aizaugusi. Tāpat sakopšanu gaida arī teritorija starp bērnudārzu “Ezītis” un Valmieras 2.vidusskolu. Ne visur īpašnieki ir nopļāvuši savu pagalmu G.Apiņa ielas namu kvartālā. Vēl centra rajonā branga zāle aug privātās teritorijās pie Jāzepa Vītola un Mieras ielas krustojuma, kā arī Beātes un Garās ielas krustojuma. Varena “jāņuzāle” izaugusi arī blakus Jāņuparkam starp autoplaci un bijušo mazbānīša stacijas ēku. 

Jāatzīst, ka vairāk neizpļautas vietas konstatējām Pārgaujā. Kā ierasts, atkal pamatīgi aizaugusi pļaviņa Brenguļu un Jaunvāles ielas krustojumā. Gara zāle slejas Smiltenes ielā starp daudzdzīvokļu namu Gaides ielā 2 un bērnudārzu “Vālodzīte”. Joprojām nesakopta un ļoti aizaugusi ir bijušās naftas bāzes teritorija Gaides ielā, kā arī ceļmala Gaides ielas krustojumā ar Marijas ielu un Gaides ielas krustojumā ar Pleskavas ielu. Savukārt Pleskavas ielā aizaugusi teritorija pie ūdenstorņiem, kā arī krustojums ar Ūdens ielu. Nenopļauta teritorija redzama arī pie senās ēkas Stacijas ielā 55. Kā allaž aizaugusi ir plašā teritorija starp Pleskavas ielu un Stacijas laukuma noliktavu ēkām. Tāpat plaši “jāņuzāļu” lauki plešas starp Rūpniecības un Robežu ielu. Vēl joprojām aizaugusi un nesakārtota ir teritorija starp Pārgaujas aptieku un Vanšu tiltu.

Līdz Jāņiem vēl ir dažas dienas laika, lai parūpētos par savu īpašumu, padarot kopumā Valmieru sakoptāku un skaistāku. Lai priecīgi visiem svētki!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2020-09-04 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri