Valmieras Ziņas

Apbalvoti Valmieras novada sporta laureāti

Lasīšanas laiks: 6 min

15. februāra vakarā aizvadīts ikgadējais sporta godināšanas pasākums “Valmieras novada sporta laureāts”. Valmieras novada pašvaldība sumināja sportistus, komandas, trenerus un sporta klubus par ievērojamiem sasniegumiem sportā un izteica pateicību par ieguldījumu Valmieras novada sporta attīstībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Monta Freivalde.

Vakara gaitā kopumā sveikti 67 jaunieši un juniori, 30 pieaugušie sportisti, 48 veterāni, 19 sporta komandas un 53 treneri, kā arī pasniegti apbalvojumi septiņās īpašās nominācijās: “Gada sportists”, “Gada treneris”, “Uzlecošā zvaigzne”, “Mūža ieguldījums sportā”, “Gada sporta organizācija”, “Paraugs sportā” un pirmo reizi arī nominācijā “Gada sporta skolotājs”.          

Valmieras novada sporta dzīvē šis ir bijis spilgtiem notikumiem un panākumiem bagāts gads, par ko liecina arī pieteikumu anketās lasāmais par nominantiem. Pārstāvēts airēšanas slaloms, BMX un MTB riteņbraukšana, vieglatlētika, peldēšana, futbols, basketbols, florbols, distanču slēpošana, badmintons un krosmintons, orientēšanās, dambrete, galda hokejs un arī citi sporta veidi. Sportisti guvuši panākumus gan Latvijas mēroga sacensībās, gan Eiropas un pasaules čempionātos, veiksmīgi startējuši Latvijas izlases sastāvos. Pasākumā godināti arī sportistu treneri, kuri bijuši nozīmīgs atbalsts ceļā uz augstiem rezultātiem.

Novērtējot novada sporta infrastruktūras iespējas, šogad rīkotas gan nacionālas nozīmes, gan starptautiskas sacensības: Eiropas kausa posmi BMX riteņbraukšanā, kas tika atzīti par Latvijas riteņbraukšanas gada notikumu, stadionā aizvadīta vēsturiska futbola spēle,  Latvijas čempionvienībai “Valmiera FC” debitējot UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā. Jau par tradīciju kļuvis starptautisks jauniešu basketbola turnīrs “Bertans Valmiera Summer cup”, Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, starptautiskas daiļslidošanas sacensības “Wolmar Spring cup 2023”, Latvijas čempionāts peldēšanā, savukārt Sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs” pirmo reizi kļuva par mājvietu starptautiskam ekstrēmo sporta veidu pasākumam “Urban Sports Camp”. Aizvadītajā gadā Valmierā atgriezās arī skriešanas svētki “Valmieras garšas pusmaratons” un skriešanas seriāla “Stirnu buks” Valmieras posms “Gaujmaliešu Stirnu buks” kļuva par gada apmeklētāko sacensību posmu 2023. gadā, piedaloties vairāk nekā 3500 dalībniekiem.

Pateicību par ieguldījumu jaunatnes sporta attīstībā saņēma arī Valmieras novada sporta skolu direktori – Līga Dzene (Valmieras Sporta skola), Līga Stupele (Rūjienas Sporta skola), Jānis Dainis (Kocēnu Sporta skola) un Arnis Vecvagars (Bertānu Valmieras basketbola skola). Sporta skolas novadniekiem ir nozīmīgs ieguvums, nodrošinot bērniem un jauniešiem kvalitatīvas mācību programmas, radot piemērotus apstākļus daudzveidīgām nodarbībām un sekmējot jaunu sporta veidu ieviešanu novadā. Piemēram, Kocēnu Sporta skolā īstenotā interešu izglītības programma tenisā padara to pieejamāku ikvienam bērnam un jaunietim. Novada infrastruktūru ikdienā izmanto vairāk nekā 2100 novada sporta skolu audzēkņi un vairāk nekā 2300 sportisti, kuri pārstāv dažādas biedrības, tādējādi nesot Valmieras un Latvijas vārdu ārpus mūsu valsts robežām. Lai atbalstītu jaunos sportistus viņu ceļā uz sasniegumiem, aizvadītajā gadā Valmieras novadā izveidota arī jauna atbalsta sistēma, kas paredz finansējuma piešķiršanu perspektīvajiem sportistiem vecumā no 16 līdz 23 gadiem dalībai pasaules un Eiropas līmeņa sacensībās, inventāra iegādei, sporta speciālistu piesaistei, dalībai mācību–treniņu nometnēs, kā arī medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai.

Apbalvojumus sporta laureātiem pasniedza Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Esmu pagodināts šovakar sveikt sportistus, trenerus un ikvienu, kuram sirdī sports! Fiziskās aktivitātes ir veselības balsts visos cilvēka dzīves posmos. Sports veido personību, un, lai mēs spētu būt veiksmīgi arī citās dzīves jomās, sevi ir jāuztur labā fiziskā formā. Pašvaldības uzdevums ir nodrošināt vislabākos apstākļus ikvienam, kurš vēlas sportot, un dot iespēju attīstīt savu talantu mūsdienīgos un kvalitatīvos apstākļos mūsu jaunajai paaudzei. Valmieras novadā šobrīd ir iespēja trenēties 35 dažādos sporta veidos, aizvadot treniņprocesu nacionālas nozīmes sporta infrastruktūrā, un patiess prieks, ka mūsu sportistiem aizvadītajā gadā izdevies izkalt visspožākās godalgas. Kopā lepojoties cits ar citu, mēs stiprinām piederību un kļūstam vienotāki! Šis ir olimpiskais gads un arī mūsu izcilā soļotāja, Latvijai pirmās olimpiskās medaļas ieguvēja Jāņa Daliņa 120. dzimšanas dienas gads. Lai tas paiet Jāņa Daliņa zīmē – ar lepnumu par savu Latviju, mērķtiecīgi darbojoties, noticot saviem spēkiem un saņemot vislabāko līdzjutēju atbalstu!”

Atzinības rakstus par nerimstošu entuziasmu, veterānu sporta virzīšanu un uzturēšanu Valmieras novadā saņēma Ieva Stiģe, Sandra Kaufmane un Jānis Dainis. Jāpiemin, ka Valmieras novada sportisti Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības 60. sporta spēļu kopvērtējumā 2023.  gadā izcīnīja godpilno otro vietu.

Septiņu īpašo nomināciju ieguvējus atklāja vakara svinīgā pasākuma noslēgumā:

Nominācija “Gada sportists” – apbalvojumu saņēma vieglatlēte Agate Caune, kura aizvadītajā gadā izcīnījusi divas zelta medaļas Eiropas U20 čempionātā 3000m un 5000m skrējienos, debitējusi pasaules čempionātā vieglatlētikā un sasniegusi 5000m finālskrējienu. Saņēmusi astoņus apbalvojumus par Latvijas rekordu labošanu pieaugušo, U20 un U23 vecuma grupās. 2023. gadā atzīta par  “Gada U20 vieglatlēti” un “Gada vieglatlēti”, kā arī saņēmusi Latvijas augstāko novērtējumu sportā – Trīs Zvaigžņu balvu nominācijā “Gada sportiste”.

NominācijaGada treneris” – apbalvojumu saņēma Raitis Ravinskis, kurš ir sagatavojis ne vienu vien vieglatlētu startiem Latvijas izlasē, ilggadējs skrējējas Agates Caunes treneris un 2023. gadā atkārtoti saņēmis arī apbalvojumu “Gada treneris” vieglatlētikā.

NominācijaUzlecošā zvaigzne” apbalvojumu saņēma Adelīna Kārkliņa, Valmieras Sporta skolas audzēkne un BMX kluba “MŠA/Valmieras puikas” riteņbraucēja. 2023. gadā kļuvusi par Latvijas čempioni meiteņu 15+ vecuma grupā, izcīnījusi 7. vietu Eiropas BMX čempionātā un 5. vietu pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā.

Nominācija Mūža ieguldījums sportā” – Ojārs Melderis, ilggadējs basketbola treneris, izaudzinājis Latvijas izlašu spēlētājus un strādājis ar Latvijas jaunatnes izlasēm kā vecākā trenera palīgs. Kā basketbola treneris izcīnījis arī Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas čempionu titulu, savukārt kā menedžeris bijis atbalsts 2016. gada Latvijas čempionvienībai “Valmiera”/”Ordo”. Šobrīd darbu turpina kā basketbola kluba “VALMIERA GLASS VIA” menedžeris, nododot savas zināšanas nākamajai paaudzei.

NominācijaParaugs sportā” – balvu ieguva Artis Ločmelis, Valmieras sporta kluba “Burkānciems&Co” vadītājs. Tautas sporta entuziasts, kurš iesaistās arī Valmieras novada sporta aktivitāšu īstenošanā un ar savu piemēru iedvesmo citus būt fiziski aktīviem. Artis ir arī taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” organizatoru komandas pārstāvis un labi zināms taku distanču veidotājs visā Latvijā.

NominācijaGada sporta organizācija” –  Valmieras Vieglatlētikas klubs – organizācija, kas jau ilgus gadus popularizē sporta aktivitātes iedzīvotājiem, gan atbalsta jaunos vieglatlētus, gan rūpējas par veterāniem. Jau par tradīciju kļuvis Valmieras vieglatlētikas skriešanas seriāls, kas no pavasara līdz rudenim reizi nedēļā norisinās Jāņa Daliņa stadiona teritorijā un apkaimē, aicinot ikvienu iemīlēt skriešanas sportu.

Nominācija “Gada sporta skolotājs”  Ventis Beķeris, Valmieras 2. vidusskolas sporta skolotājs un Sporta klases mentors. Saprotas ar jauniešiem, iedvesmo viņus un sniedz profesionālu padomu ikvienā situācijā. Iesaista audzēkņus vietējo sporta norišu organizēšanā. Ventis ir arī Valmieras džudo skolas vecākais treneris, kur ar panākumiem trenē jaunos sportistus, pavadot arī dažāda līmeņa sacensībās.

“Valmieras novada sporta laureāts” svinīgo apbalvošanas ceremoniju vadīja Uģis Melders, pasākumu bagātināja dažādas sportiskas un tematiskas aktivitātes, bet ar muzikālu priekšnesumu priecēja Valmieras saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”.

Plašāk ar Valmieras novada sporta laureāta apbalvojumu saņēmējiem var iepazīties valmierasnovads.lv.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri