Valmieras Ziņas

Apavu plaukti – tā ir tīrība un kārtība

Lasīšanas laiks: 3 min

Mūsdienās varētu būt grūti izvēlēties piemērotu apavu plauktu, jo piedāvājums ir ļoti plašs. Ir vēlams, lai plaukts atbilst pārējam dzīvokļa vai mājas interjeram, kā arī ir svarīgi, lai plaukts neaizņemtu gaitenī pārāk daudz vietas, jo parasti šī telpa ir salīdzinoši neliela. Tomēr apavu plauktam ir jābūt arī pietiekami ietilpīgam, lai tas būtu praktisks un noderīgs.

Apavu plauktam jābūt ērtam, izturīgam, uzticamam, iekļautam kopējā interjerā. Apavu glabāšanas vieta tiek izvēlēta pēc stila, krāsas, dizaina, funkcionalitātes. Tas ir gluži tāpat, kā izvēloties ēdamistabas galdu – galds ir jāsaskaņo gan ar krēsliem, gan citām mēbelēm un kopējo interjeru, tāpēc ir tikai loģiski, ka arī apavu plauktu ir vēlams saskaņot ar koridora interjeru.

Apavu ilgstošai glabāšanai piemērots būs slēgts apavu plaukts, taču pie ieejas durvīm biežāk tiek novietoti atvērtas konstrukcijas apavu plaukti. Pavisam ērti ir tad, ja apavu plauktiņi ir aprīkoti ar sēdekli augšpusē, jo tad nav nepieciešams gaitenī novietot ķeblīti. Papildu bonuss šādam plauktam ir tas, ka šādā plauktā novietotie slapjie apavi ātrāk izžūst, kā arī šādu apavu plauktu telpu tīrīšanas laikā ir vieglāk pārvietot.

Atvērto konstrukciju vedi

Parasti tie ir apavu plaukti ar platumu līdz 50 cm, kas sastāv no vairākiem plauktiem. Universālajos modeļos plauktu izmērs ir regulējams, kā arī ir iespēja plauktus izņemt, ja tas nepieciešams.

Iebūvējami vai pie sienas stiprināmi plaukti – tie jāpiestiprina pie sienas, un tie ir piemēroti šauriem gaiteņiem.

Stūra plaukti – tie reizēm izskatās gluži kā grāmatu skapis vai parasts plaukts. Uzstādīti pie sienas vai piestiprināti citām mēbelēm – tas ir lielisks risinājums maziem gaiteņiem.

Apaļi plaukti ar grozāmu asi vai plauktiem. Ražotāji piedāvā vieglus tekstila apavu plauktus ar daudzām kabatām vai plauktiem.

Šādi apavu plaukti pasargā apavus no putekļiem, saules gaismas un izskatās ļoti eleganti. Tie noder, lai uzglabātu sporta apavus un apavus, kas netiek lietoti ikdienā. Šādi plaukti nebūs tik ērti ikdienai.

Slēgtos apavu plauktos liek tikai tīrus apavus, tāpēc priekšnamā jāparedz vieta arī netīrajiem un mitrajiem apaviem, kādos cilvēki parasti ienāk no ielas.

Saliekamie plaukti

Šāda veida plaukti tiek uzskatīti par pašiem ērtākajiem: tos atverot, viss nodalījuma saturs ir skaidri redzams. Lai paņemtu apavus no zemākā plaukta, nevajag pārāk daudz saliekties, bet vienkārši pastiept roku. Konstrukcijas ir klusas, tās atveras viegli un bez piepūles. Durvis pasargā apavus no putekļiem un mitruma.

Saliekamie apavu plaukti ir pieejami dažādos augstumos un platumos: ir šauri modeļi līdz 45 cm, standarta no 80 līdz 120 cm. Ir pieejami arī pavisam mazi plaukti – tikai 30 cm plati. Tie būs lieliski piemēroti mazos un šauros gaiteņos. Saliekamie plaukti bieži vien ir aprīkoti ar papildu nodalījumiem zābakiem, somām un citiem maziem priekšmetiem. Apavu plaukts var kļūt par daudzfunkcionālu mēbeli.

Plauktu modeļi, kas ir fiksēti noteiktā augstumā. Tos uzstāda pie sienām, durvīm, skapju sānu paneļiem. Šādi plaukti ir gan atvērti, gan slēgti, gan salokāmi. Sienas plaukti ļauj maksimāli izmantot gaiteņa telpu, un tie ir droši mazuļiem.

Vēl jāpiemin ērtas un vieglas stiepļu konstrukcijas, tās ļoti labi izskatās ģērbtuvēs. Gaiteņos tos var novietot augstāk, taču tie nav piemēroti netīriem un mitriem apaviem. Piekarināmais stūra apavu plaukts izskatās oriģināli. Tam ļoti veiksmīgi var piestiprināt āķus lietussargiem un somām.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri