Valmieras Ziņas

Aizvadīto gadu „Vidzeme Fashion show” modeļi dalās piedzīvotajā

„Vidzeme Fashion” komanda ir jaunu, talantīgu modeļu meklējumos, kas ik gadu palīdz demonstrēt Latvijas dizaineru kolekcijas, padarot šovu neaizmirstamu ne vien skatītājiem, bet arī pašiem sev. Šī gada modeļu atlase notiks jau 17.marta plkst. 11:00 Galerijā „Laipa”. Par savām sajūtām pirmo reizi kāpjot uz „Vidzeme Fashion show” (VFS) skatuves, to, kāpēc ir jānāk uz atlasi un ieguvumiem esot modelim, stāsta Kate, Agija, Megija un Annemarija.

Kate Kintija Salnāja ir Rīgas 1.medicīnas koledžas studente, kas „Vidzeme Fashion show” uzstāsies jau sesto reizi.

Kā Tu izvēlējies spert šo soli un atnākt uz atlasi?

KATE: Mans stāsts „Vidzeme Fashion” sākās 2013.gadā, kad uz to mani uzaicināja dizainere Inga Berga-Bīriņa demonstrēt konkrēti viņas kolekcijas tērpu un es piekritu. Tobrīd nemaz nezināju par to, ka šovam notiek atlase. Taču tā pa „īstam” es atlasē piedalījos 2015. gadā kopā ar savām draudzenēm. Kopš tā laika dodos uz atlasēm ik gadu.

Spilgtākie mirkļi no šova, tā aizkulisēm?

KATE: Šādu mirkļu ir gana daudz un būtu grūti izcelt vienu vai dažus spilgtākos. Bet pirmais, kas man nāk prātā ir tieši tā vide – tas kā tā mainās, ka katru gadu nāk kaut kas jauns, jaunas idejas, cilvēki. Atceros, ka vienu gadu „Vidzeme Fashion opening” „mēle” bija klāta ar smiltīm, citā gadā pats šovs norisinājās kādā angārā – un tas viss ir ļoti forši un interesanti ne tikai skatītājiem, bet arī modeļiem. Runājot par aizkulisēm – tur vienmēr iet jautri, un tieši tur arī vienmēr būs tie visspilgtākie brīži.

Ko dalība VFS ir Tev devusi?

KATE: Personīgi man dalība VFS dod tos foršos un atmiņā paliekošos mirkļus, jaunus iespaidus, jaunus kontaktus un pavisam noteikti šeit esmu iemācījusies būt pacietīgāka, jo sagatavošanās šovam, mēģinājumi, pielaikošana un gaidīšana, kad varēšu uzstāties, prasa laiku un pacietību.

Ko ieteiktu tām meitenēm, kas baidās?

KATE: Domāju, ka te nav ko baidīties – galvenais ir atnākt, pamēģināt, noticēt sev un atlasē izlikt no sevis visu, ko var! Uz atlasēm var nākt ar draudzenēm un varbūt beigu beigās, tas izvērtīsies par brīnišķīgu piedzīvojumu un jautri pavadītu laiku, un liela iespēja, ka atklāsi sevī kaut ko jaunu, varbūt atradīsi sev jaunas darba iespējas. Galvenais – atnāc!

Annemarija Brakša ir Valmieras Viestura vidusskolas 8.klases skolniece, kas uz „Vidzeme Fashion show” skatuves kāps otro gadu.

Kā Tu izvēlējies spert šo soli un atnākt uz atlasi?

ANNEMARIJA: Spēru šo soli, jo vēlējos pierādīt pati sev, ka varu uzkāpt uz skatuves, pārvarēt bailes, kas man rodas publikas priekšā un izdarīt to!

Spilgtākie mirkļi no šova, tā aizkulisēm?

ANNEMARIJA: Tā noteikti ir gatavošanās pirms šova, pēdējie mēģinājumi, lai šova laikā viss noritētu gludi, burzma, haoss un satraukums, ko arī es izbaudīju.

Ko dalība VFS ir Tev devusi?

ANNEMARIJA:  Pēc šova es sapratu, ka manas bailes uzstāties publikas priekšā ir zudušas un pārstāt iesākto ceļu es noteikti nevēlos. Ir jāturpina!

Ko ieteiktu tām meitenēm, kas baidās?

ANNEMARIJA: VFS ir pasākums, kura laikā var iepazīt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus.  Tā ir lieliska pieredze, jo var baudīt ne vien šovu, bet arī pierādīt sevi. Nevajag baidīties, ir jāuzdrošinās!

Agija Ieviņa ir Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.klases skolniece, kas šovā sevi pierādīs jau otro gadu.

Kā Tu izvēlējies spert šo soli un atnākt uz atlasi?

AGIJA: Pirmā uzstāšanās VFS bija spontāna un pēkšņa. Man piedāvāja, es uzreiz piekritu un tas notika, jo klusībā es biju aizdomājusies par došanos uz atlasi. Savukārt, 2017. gadā neilgi pirms atlases saslimu un domāju, ka nebūs lemts. Taču viss iegrozījās veiksmīgi un vienu dienu pirms šova, modeļu koordinatore – Zane, piedāvāja būt par modeli arī man, protams, piekritu.

Spilgtākie mirkļi no šova, tā aizkulisēm?

AGIJA: Pieredzes man bija ļoti maz, teiksim tā, it nemaz (smejas), tāpēc pirms iziešanas uz „mēles” parādījās milzīgs uztraukums. Kad jau attapos ejam garām visiem acu pāriem, kas mani vēro, es sapratu, jā, tā ir īstā vieta.

Ko dalībaVFS ir Tev devusi?

AGIJA: Par vienu no lielākajiem ieguvumiem uzskatu iepazīšanos ar Zani Pēterēnu. Viņa bija tas cilvēks, kas saskatīja manī potenciālu un tad viss sākās. 2017. gada vasarā braucām uz pirmo fotosesiju, tagad tā jau ir ikdiena. Un jau septembrī lidojām uz London Fashion week, kur piedalījos Brillante Fashion Show un iepazinos ar Lauru Vēveri. Šobrīd ar nepacietību gaidu vasaru, un tad jau redzēs, kur mani ceļi vedīs.

Ko ieteiktu tām meitenēm, kas baidās?

AGIJA: Galvenais jābūt pārliecinātam par to, ko var un grib. Es noteikti iesaku piedalīties VFS, jo tā ir iespēja pierādīt sevi ne tikai citiem, bet arī sev.

Megija Krieviņa strādā Šveicē, bankā UBS AG. „Vidzeme Fashion show” uzstāsies jau ceturto gadu, taču modes biznesā darbojas kopš 9.klases, lai gan tā ir brīvā laika nodarbe, tomēr šādas avantūras Megijai ir vienas no mīļākajām.

Kā Tu izvēlējies spert šo soli un atnākt uz atlasi?

MEGIJA: Pirmo reizi VFS nokļuvu nejauši, bet liels paldies dizainerei Zanei Zaharovai par to. Viņai bija nepieciešama modele “Zeltenes” kolekcijai un es piekritu, turklāt skates dienā tiku pie papildus izgājieniem, kas radīja dubultu sajūsmu. Nākamajā gadā uz atlasi devos mērķtiecīgi, un galvenais iemesls bija sajūtas, ko rada modes skatē esot uz „mēles”, pirms un pēc uznāciena. Sajūta, ka pacelies pāris cm virs zemes, kā arī spēja mainīt tēlu un izdzīvot dizaineru radīto kolekciju – sākot ar vasarīgām kleitām, turpinot ar netradicionāliem tērpiem un finišējot ar kuplām un greznām kāzu kleitām. Iemesls arī bija modes skates veidotāju atvērtība, jo nenāku no modeļu aģentūras, tāpēc iespēja piedalīties sagādāja papildus emocijas.

Spilgtākie mirkļi no šova, tā aizkulisēm?

MEGIJA: Atmiņā paliekoša noteikti ir tērpu daudzveidība, kas ne tikai modelēm, bet arī skatītājiem nesagādā vilšanos, bet tieši otrādi – ziņkārību un sajūsmu par redzēto.  Diena, kas jau sākas agri no rīta ar frizieriem, turpinās ar mēģinājumiem un finišē ar modes skati, ir emocijām bagāta, turklāt aizkulišu dzīve ar meitenēm arī ir pozitīva – uztraukums pazūd, lielo skrējienu nemaz nejūt un atbalsts no visām pusēm. Kā iepriekš minēju, sajūtas, ko VFS rada ir lieliskas – prieks uzvilkt tērpu, iet pa „mēli” un izbaudīt šo dienu kopā ar VFS komandu, modelēm un dizaineriem.

Ko dalība  VFS ir Tev devusi?

MEGIJA: Dalība VFS noteikti man ir devusi papildus pārliecību par sevi, pozitīvi uzlādētu dienu, pēc kuras vēl emocijas nenorimstas, kā arī iespēju reizi gadā izbaudīt modes skates burvību neesot profesionālai modelei.

Ko ieteiktu tām meitenēm, kas baidās?

MEGIJA: Piesakoties VFS nav jābaidās. Atlases dienā komanda ir draudzīga un gaida jaunos talantus, kas vēlās sevi pierādīt. Piesakies, izmēģini savus spēkus skaistam izgājienam augstpapēžu kurpēs un pārliecini pati sevi,ka spēj!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri