Valmieras Ziņas

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē ugunsdzēsēji saņēma deviņus izsaukumus

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25.marta plkst. 6.30 līdz 26.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 22.19 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novadu, kur sabiedriskā ēkā izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ugunsgrēks, kurā dega elektrības pagarinātājs un sadzīves mantas 2m2 platībā, ir nodzēsts pirms VUGD ierašanās, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies deviņi cilvēki, no kuriem viens ugunsgrēkā cieta.

Vakar Vidzemē dzēsti arī trīs kūlas ugunsgrēki. Tā vakar izsaukums plkst. 9.57 tika saņemts uz Rīgas ielu Gulbenē, kur dega kūla 40m2 platībā. Plkst. 10.09 ugunsgrēks tika likvidēts. Plkst. 15.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kur kūla dega 500m2 platībā. Plkst. 15.42 ugunsgrēks tika likvidēts. Trešais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur kūla dega 100m2 platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 22.14, bet darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 22.49.

Plkst. 10.19 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Limbažu novada Skultes pagastā, kur vienstāva dzīvojamā mājā no propāna gāzes balona noplūda gāze. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi likvidēja, noslēdzot gāzes padevi. Plkst. 11.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 21.56 tika saņemts izsaukums uz Mazo Bērzaines ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā dega gāzes apkures katla vadības panelis un sadzīves mantas 1,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 22.43 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja arī Gaso darbinieki, kuri ēkai noslēdza gāzes padevi.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Madonas novadā, kur Lubāna ezerā cilvēks ielūzis ledū. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēks ielūzis ~ 20 metrus no krasta. Izmantojot glābšanas dēli, cilvēks tika izglābts un nogādāts krastā, kur tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Šo svētdien, 28. martā, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu. Kad griezīsiet pulksteņa rādītājus, atceries arī pārbaudīt mājokļos uzstādītos dūmu detektorus!

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Tikai darbspējīgs detektors spēj glābt dzīvības! Ierīces instrukcijā ir noteikta kārtība, kā pārbaudīt detektora darbspēju; visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu uz ierīces korpusa, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan – detektors ir darbspējīgs. Šādu pārbaudi ieteicams veikt regulāri, kā arī noslaucīt putekļus no ierīces virsmas. Laikus jānomaina arī detektora barošanas elements – baterija. Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura laicīgi brīdinās ar īsu, atkārtotu skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri