Valmieras Ziņas

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē ugunsdzēsēji saņēma deviņus izsaukumus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25.marta plkst. 6.30 līdz 26.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 22.19 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novadu, kur sabiedriskā ēkā izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ugunsgrēks, kurā dega elektrības pagarinātājs un sadzīves mantas 2m2 platībā, ir nodzēsts pirms VUGD ierašanās, izmantojot ugunsdzēsības aparātu. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies deviņi cilvēki, no kuriem viens ugunsgrēkā cieta.

Vakar Vidzemē dzēsti arī trīs kūlas ugunsgrēki. Tā vakar izsaukums plkst. 9.57 tika saņemts uz Rīgas ielu Gulbenē, kur dega kūla 40m2 platībā. Plkst. 10.09 ugunsgrēks tika likvidēts. Plkst. 15.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kur kūla dega 500m2 platībā. Plkst. 15.42 ugunsgrēks tika likvidēts. Trešais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur kūla dega 100m2 platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 22.14, bet darbi notikuma vietā pabeigti plkst. 22.49.

Plkst. 10.19 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Limbažu novada Skultes pagastā, kur vienstāva dzīvojamā mājā no propāna gāzes balona noplūda gāze. Ugunsdzēsēji glābēji noplūdi likvidēja, noslēdzot gāzes padevi. Plkst. 11.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 21.56 tika saņemts izsaukums uz Mazo Bērzaines ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā dega gāzes apkures katla vadības panelis un sadzīves mantas 1,5m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst. 22.43 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja arī Gaso darbinieki, kuri ēkai noslēdza gāzes padevi.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Madonas novadā, kur Lubāna ezerā cilvēks ielūzis ledū. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēks ielūzis ~ 20 metrus no krasta. Izmantojot glābšanas dēli, cilvēks tika izglābts un nogādāts krastā, kur tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Šo svētdien, 28. martā, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu uz priekšu. Kad griezīsiet pulksteņa rādītājus, atceries arī pārbaudīt mājokļos uzstādītos dūmu detektorus!

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem. Tikai darbspējīgs detektors spēj glābt dzīvības! Ierīces instrukcijā ir noteikta kārtība, kā pārbaudīt detektora darbspēju; visbiežāk – nospiežot kontroles (testa) pogu uz ierīces korpusa, pēc kā jāatskan spalgam skaņas signālam. Ja signāls skan – detektors ir darbspējīgs. Šādu pārbaudi ieteicams veikt regulāri, kā arī noslaucīt putekļus no ierīces virsmas. Laikus jānomaina arī detektora barošanas elements – baterija. Detektora korpusā ir baterijas jaudas automātiskā kontrole, kura laicīgi brīdinās ar īsu, atkārtotu skaņas signālu par baterijas nomaiņas nepieciešamību.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri