Valmieras Ziņas

Aizrautīgs ceļotājs no no Brocēnu novada apmeklē visus 30 akcijas “Ceļo līdz 100!” objektus

Atklājēja gars un zinātkāre – tā var raksturot Valmieras Tūrisma informācijas centra akcijas “Ceļo līdz 100!” dalībnieku Juri Kroiču, aizrautīgu ekskursantu un gidu, kurš ir pārliecināts – ceļošana ir mācību process. Kungs vienīgais no akcijas dalībniekiem apmeklēja visus 30 “Ceļo līdz 100!” objektus, turklāt vajadzīgajā vietā gandrīz vienmēr nokļūstot ar sabiedrisko transportu, informē SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare.

“Esmu pensionārs, invalīds, tāpēc braukšana ar sabiedrisko transportu man ir bez maksas,” stāsta J.Kroičs. Viņš dzīvo Kurzemē, Brocēnu novadā, bet ceļojumos iepazīta ir visa Latvija. Šķiet, ka Juris dzimšanas dienā, kas tagad jau rāda ciparu 65, dāvanā saņem lielu dzīvesprieka un enerģijas krājumu. Lai gan vasarā daudz laika jāvelta dārza darbiem, ekskursijas ir ļoti nozīmīga dzīves sastāvdaļa.

“Iespēju robežās esmu liels ceļotājs. Man ir bagātīga bibliotēka, laba atmiņa. Visur, kur esmu bijis, uzzinu un apgūstu ko jaunu. Mācos, kārtoju eksāmenus, piedalos tūrisma konferencēs. Man ir vairāki gida sertifikāti dažādiem maršrutiem.”

J.Kroičs uzsver, ka ceļošana nav tikai dabas skati. “Man patīk arī godi, sentēvu gudrību pasākumi, sakrālais tūrisms. Ļoti dažādi. Tagad biju Līču-Laņģu klintīs pie Liepas Priekuļu novadā. Izbradāju vietas, kur citi nemaz degunu neparāda.” Katrā vietā ir kāds skaistums. Vidzeme viņam patīk, jo šeit “skaistums ir burtiski visur – gan garumā, gan plašumā”. Arī mīļākos apskates objektus nevar noteikt, jo katrs ir ar kaut ko īpašs.

Savukārt ceļošana ar sabiedrisko transportu prasa labu plānošanu. “Tikai divas reizes mani, apmeklējot šīs akcijas objektus, satiktie cilvēki līdz nākamajam objektam aizveda ar mašīnu, pa ceļam vēl izrādot apkārtni. Pārējo visu varēju izbraukāt ar sabiedrisko transportu. Reizēm gan bija kā Džeimsam Bondam filmā – jālec pēdējā brīdī no viena autobusa citā. Daudz sanāca arī staigāt – 6 vai 7 kilometri dienā, reizēm pat 11. Ļoti palīdzēja arī Valmieras autoostā un Valmieras Tūrisma informācijas centrā, sniedzot informāciju, kā labāk braukt un kādu maršrutu izvēlēties.”

Šādas ceļošanas izaicinājums ir rūpīga plānošana. Juris atceras biezās sabiedriskā transporta kursēšanas grafiku grāmatas padomju laikos, tomēr mūsdienās saraksti mainīti pārāk bieži, lai varētu izdot ko līdzīgu. Tāpēc izmantota stratēģija aizbraukt līdz kādai vietai, kuras tuvumā ir vēl citi apskates objekti. Savukārt viens no lielākajiem plusiem ceļošanai ar sabiedrisko transportu ir jaunas iepazīšanās un cilvēkstāsti. Juris iztaujājis vietējos iedzīvotājus, par dažādiem objektiem gūstot vērtīgu informāciju.

Vēl kāda kaislība, kas ir kunga talantu sarakstā, ir dzejoļu rakstīšana. Tie ataino, kā viņš saredz vietas, notikumus un to raisītās sajūtas. “Biju vairākos 11.novembra pasākumos. Godinot Lāčplēša dienu, tapa dzejoļi, tos, ar roku rakstītus, uzdāvināju dažām amatpersonām, ģenerālim un pat Valsts prezidentam.”

Par neizsmeļamo enerģiju un dzīvesprieku Juris saka: “Svarīga ir kustēšanās. Jo vairāk jādara un jākustas, jo labāka asinsrite. Kustība ir ļoti svarīga – ne tikai fiziskā, bet arī morālā, emocionālā un garīgā, arī smadzenēm “jākustas”. Man ceļošana turpinās, jau tagad ir daži plāni gatavi.”

Brauciens pāri Gaujai, gardo šokolādes trifeļu baudījums, ekskursijas zirgu stallī, pastaigas ar lamām, stikla pūšana, picu cepšana, filcēšana, viduslaiku paražu iepazīšana, maizes cepšana ir tikai daļa no tā, ko ceļotājiem šogad piedāvāja Valmieras Tūrisma informācijas centra akcija “Ceļo līdz 100!”. Tas bija aicinājums doties aizraujošā piedzīvojumā dažāda vecuma cilvēkiem. Izaicinājumu pieņēma ceļotāji no Valmieras, Alūksnes, Smiltenes, Valkas, Burtnieku novada, Ikšķiles novada, Rīgas, Līgatnes un pat Ventspils un Saldus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri