Valmieras Ziņas

Airēšanas slaloma klubam VSA-VALMIERA Lietuvas valsts un galvaspilsētas čempionātu godalgas

Airēšanas slaloma kluba „Vidzemes sporta asociācija – Valmiera” jaunieši un pieaugušie atlēti no aizvadītās nedēļas nogales cīņām Lietuvā mājās pārveduši gan pirmo trīs vietu medaļas, gan lietderīgu pamācošu pieredzi.

Sestdien, 28.aprīlī, uz Viļņas čempionāta goda pjedestāla kāpa visi Lietuvas galvaspilsētas pievārtē Griģišķē ieradušies VSA-VALMIERA airēšanas slalomisti. Uzvaras laurus C1 laivu klasē vīriešiem U18 vecuma grupā plūca Emīls Putniņš. K1M U14 kategorijā zelts Ralfam Baldiņam, bet Viļņas vicečempiona tituls Ralfam Jurjānim. Savukārt K1M absolūtajā konkurencē, piekāpjoties vien lietuvietim Mantam Atmanavičam, 2.vieta Kasparam Pakeram, bet trešais Toms Karlivāns.

Stipri grūtākas cīņas Griģišķē izvērtās svētdien, 29.aprīlī. Grūtākas ne vien tāpēc, ka Lietuvas čempionātā vērtēšana, neskaitot absolūto pieaugušo konkurenci, jauniešiem bija tikai vienā – U23 vecuma grupā, bet arī ka norisinājās komandu braucieni. Tāpat spriedzi radīja Vokes upes nemainīgi piedāvātā loterija – optimālais ūdens līmenis izšķirošajā braucienā ir laimes spēle. Veiksmei stāvot nedaudz nostāk, paredzētā vārtu ņemšanas un taisno gabalu taktika jānomaina uz ne tik pieņemamiem B un tālākiem plāniem. Neskatoties uz to, neviens nepārspēja Emīlu Putniņu C1M U23 kategorijā un līdz zeltam arī kopvērtējumā, jāatļaujas spriest, viņam pietrūka negaidīta pretstraumes nepārvēršanās straumē trases noslēgumā. Arī K1 laivu klasē vīriešiem absolūtās konkurences uzvara palika seklo un akmeņu pilno atstraumju vietējam lietpratējam Mantam Atmanavičam, toties sudrabs Kasparam Pakeram, bet 4.vieta Tomam Karlivānam.

VSA-VALMIERA vadošo airēšanas slalomistu nelielā piekāpība izbeidzās Lietuvas čempionāta komandu braucienos. Emīls Putniņš (kopā ar rīdziniekiem Gļebu Voroņko un Stefanu Romanosu) triumfēja 3xC1M, bet 3xK1M – Toms Karlivāns un Kaspars Pakers (kopā ar Viļņas atlētu Simantu Mažeiki). Patīkami pārsteidzošā kārtā uzreiz nākamo vietu aiz goda pjedestāla, sacenšoties ar Latvijas un Lietuvas klubu izlasēm, izcīnīja VSA-VALMIERA jaunieši Ralfs Jurjānis, Ralfs Baldiņš un Edgars Grāvītis, kuri arī individuāli spēja iekļūt K1M U23 desmitniekā.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri