Valmieras Ziņas

Aigars Rostovskis: Lai Latvija kļūtu turīga, ir būtiski jāpalielina uzņēmumu skaits

20.martā notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes vēlēšanas, kurās uz prezidenta amatu kandidē līdzšinējais prezidents Aigars Rostovskis, kā arī bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs. Pagājušajā nedēļā Valmierā viesojās Aigars Rostovskis, kurš tikās ar LTRK Vidzemes nodaļas biedriem un citiem interesentiem.

Pirms trim gadiem, stājoties amatā, A.Rostovkis par vienu no galvenajiem mērķiem bija izvirzījis dubultot LTRK biedru skaitu. Tolaik organizācijā biedru bija nedaudz virs tūkstoša, taču pašlaik to skaits tuvojas jau ap divarpus tūkstošiem. Biedru skaita pieaugums ir nodrošinājis uzņēmēju organizācijai finansiālu stabilitāti, kā arī kāpinājis intelektuālo potenciālu un vairojis ietekmi.

“Organizācijai ir jāaug līdz 5000 biedriem, kas ir optimāls daudzums, proporcionāli iedzīvotāju un uzņēmumu skaitam, liecina attīstīto valstu pieredze, kurās uzņēmumu dalība tirdzniecības un rūpniecības kamerās ir brīvprātīga. Jau šobrīd mēs pārstāvam lielu daļu uzņēmēju, taču mūsu mērķis ir pārstāvēt kritiski lielāko daļu, lai sarunās ar valdību, parlamentu un sabiedrību būtu skaidrs, ka bez mūsu viedokļa lieli lēmumi nevar tikt pieņemti,”

uzsvēra A.Rostovskis.

Tradicionāli tirdzniecības un rūpniecības kamerām pasaulē ir trīs darbības virzieni: eksports, kas ir ļoti būtisks Latvijas gadījumā, jo mūsu valstī tirgus ir ļoti mazs, konkurētspējas uzlabošana, kā arī biznesa vide. LTRK ik gadu rīko ap 200 seminārus uzņēmējiem, kā arī organizē pārstāvniecības un misijas ārzemēs, lai uzlabotu eksportspēju un konkurētspēju.

“Produktivitāte un eksportspēja – tas ir mūsu uzņēmumu un visas Latvijas labklājības pamats. Pašlaik mūsu uzņēmumiem produktivitāte ir 50% no Eiropā vidējā līmeņa. Kamēr mēs neinvestējam precēs un pakalpojumos ar augstu pievienoto vērtību, mums būs grūti uzlabot produktivitāti. Tas nozīmē, ka uzņēmumi nevar būt konkurētspējīgi eksporta tirgos un paaugstināt algas, tādēļ neuzlabojas arī iekšējais patēriņš. Viss ir savstarpēji saistīts,”

norādīja A.Rostovskis.

LTRK vadītājs atklāja savu “recepti”, ko vajadzētu darīt, lai Latvija kļūtu par turīgu valsti. “Latvijā ir par maz produktīvo un eksportspējīgo uzņēmumu, kas var mūs pietiekami uzturēt. Lielāko daļu no valsts budžeta ieņēmumu daļās faktiski nodrošina 5000 uzņēmumu. Līdz ar to ir nepieciešams būtiski palielināt šādu uzņēmumu skaitu. Ir jāpalīdz visādos veidos esošajiem uzņēmumiem, lai tie kļūtu lielāki un spēcīgāki. Otrs virziens ir uzņēmumu piesaistīšana no ārzemēm. Taču investīciju piesaistei ir jābūt gudrai, “velkot” iekšā tādus uzņēmumus, kuri nekonkurē ar vietējiem. Tādējādi pieaugtu ekonomiskā aktivitāte un arī algu līmenis, kas būtu signāls aizbraukušajiem tautiešiem atgriezties.

Eiropa ir pārvilinājusi daudzus cilvēkus, apmaiņā “atmetot” mums fondu naudu. Uzskatu, ka šāda pieeja ved mūsu valsti uz nekurieni. Lielākā vērtība nav naudai, bet cilvēkiem. Tādēļ mums ir jādomā, kā noturēt šeit cilvēkus, atgriezt aizbraukušos un piesaistīt ārzemju kapitālu, nevis jādzenas pakaļ Eiropas pabalstiem. Caur investīcijām Latvijā ir jāienāk “dzīvai”, uz biznesa principiem balstītai naudai, kas nodrošinās veselīgu tautsaimniecības attīstību,”

pauda A.Rostovskis.

LTRK prezidents uzskata, ka Latvija ir jāveido par pasaules izglītības centru. “Pasaules attīstītās valstis jau vairākas desmitgades cīnās par jaunu, gudru cilvēku piesaisti. Augstskolas pulcē šos jauniešus un pēc mācībām viņiem tiek nodrošināta vide izaugsmei. Šādās vietās uzplaukst nākotnes ekonomika. Mums šajā cīņā ir jāpiedalās. Ja Latvija neiesaistīsies, tad jaunieši aizbrauks uz citiem pasaules izglītības centriem, kur viņiem būs iespējas izaugsmei. Pašlaik Latvijas augstākās izglītības eksports apliecina mūsu potenciālu, taču ir jāturpina stiprināt un attīstīt šo nozari,” piebilda A.Rostovskis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

PASTNIEKS/-CE(0.8) Darbavieta: Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana pensiju piegāde sadarbības partneru preču tirdzniecība klientu informēšana par Latvijas Pasta pakalpojumiem Prasības kandidātiem: valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei  vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi laba teritorijas pārziņa Piedāvājam: stabilu atalgojumu 400.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi papildus mainīgo algas daļu darba laiku: 07:00 - 14:00 pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādāta pusgada. Papildu informācija: CV ar norādi "Pastnieks/-ce Piegādes punktā Valmiera 1", sūtīt Personāla vadības departamentam pa pastu, e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510113, 22039501   Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar otrās atlases kārtas kandidātiem!  Nosūtot savu CV un piesakoties konkursam uz izsludināto vakanci Jūs piekrītat savu iesniegto personas datu apstrādei personāla atlases vajadzībām personāla atlases konkursa ietvaros. Apstrādes ilgums 3 (trīs) mēneši no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Profesija: PASTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: 26510113 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri