Valmieras Ziņas

Aigars Plotkāns: Gribas dzīvot vienkāršāk!

Gribas dzīvot vienkāršāk. Gribas ēst to, ko gribas. Neskaitīt kalorijas, nemeklēt e-vielas un konservantus. Gribas ēst sardeli ar sinepēm, speķi ar olām un siļķi ar krējumu. Gribas pierīties līdz atdurei, kad māga vairs neņem pretim. Man patīk, kad desas šķēle ir resnāka par maizes riku. Gribas gulēt dīvānā kā grūsnam ronim un vaidēt. Esmu pieēdies.

Gribas pielieties līdz lūpai. Tā, lai baltas pelītes skraida riņķī. Gribas saviebties no silta šnabja un atšālējušās alus bundžas. Gribas ielaist mēli pēdējā vīna malkā un izsmaržot šampanieša korķi. Par maz. Par maz, jo gribas vēl. Aiz piecdesmit gramiem ir nirvāna. Tas ir tik vienkārši.

Gribas neskaitīt naudu. Ne savējo, ne svešo. Gribas, lai nauda ir maisos, nebeidzamā pensiju fondā, zelta kredītlīnijā un pašā drošākajā kontā Šveices bankā. Gribas, lai ienākumi ir lielāki par izdevumiem. Gribas būt vienkārši bagātam. Labāk, lai esmu nelaimīgs un bagāts, nekā nelaimīgs un nabags. Gribās saņemt nodokļu pārmaksu, mantojumu, dividendes un ziedojumus. Tas vienkāršāk, nekā prasīt.

Gribu mīlēt sievietes. Vienkārši mīlēt, bez laulības līguma, saistībām, atrunām, pienākumiem un zvērestiem. Gribas mīlēt vienkāršāk. Satikties ar stulbu puķu pušķi un atvadīties ar bezpersonisku buču uz vaiga. Satikties ar cerībām un atvadīties ar atvieglojumu. Tā vienkāršāk mums abiem. Gribu krogā stāstīt draugiem, kā viņu ievilku gultā. Gribu stāstīt un lepoties. Esmu vienkārši foršs vecis.

Gribu ieņirgt par politiku. Gribu apriet politiskos kretīnus feisbukā. Man vienalga, esat labi vai slikti, mans uzdevums apriet un iekost. Vienkārši gribu riet. Riet uz visiem, kas iet garām. Vācaties prom no mana pagalma. Par tiem, kas neiet garām ieņirgšu vēlāk. Par ko? Vēl nezinu, bet tā vienkāršāk. Nevajag šķirot. Visi ir vainīgi. Gribas vainīgos sodīt.

Gribas uzvarēt. Nu, ja ne pašam, tad lai uzvar mūsējie. Gribas svinēt uzvaras, saņemt apsveikumus, plūkt laurus, klausīties himnas, saņemt medaļas un prēmijas. Gribas to visos sporta veidos, visos konkursos, visās sacīkstēs un čempionātos. Uzvaru svinēt ir vienkāršāk nekā izjust zaudējuma sāpi. Vienkārši negribu būt mazohists. Vēl gribu noriet visus, kas zaudēja. Gribas zaudētājiem uzbērt sāli uz brūcēm, lai sāp.

Gribu labu darbu. Gribu labu un vienkāršu darbu, lai atbildības nekādas, mugura nav jāloka un smadzenes nav jāpiepūla. Gribu vienkārši saņemt lielu naudu, piemaksas, bonusus un prēmijas. Negribu darbā sadegt, negribu konfliktus, mobingu un stulbu cīņu par amatiem. Gribu vienkārši aizvērt kabineta durvis un, gaidot kārtējo algu, novecot. Vai tas ir par daudz prasīts?

Lieciet man mieru vēl gadus piecus un tad dariet ko gribat! Nelieciet man plānot, analizēt un pieņemt lēmumus. Nenogaliniet manas smadzeņu šūnas ar saviem stulbajiem jautājumiem, man atbilžu tāpat nav. Gribu vienkārši sagaidīt pensiju.

Gribu vienkārši neslimot. Nu, ja slimot, tad ar vienkāršām slimībām. Gribu iesnas, vieglu aritmiju un paaugstinātu spiedienu. Negribu, lai sāp. Gribu nesāpīgu šprici, lētas zāles un līdzcilvēku līdzjūtību. Gribu turēt vājinieka roku, ka tik netur manējo. Pie vājinieka gultas gribu tikt laikus nomainīts. Bez kaulainās dzīvot vienkāršāk. Gribu saslimt uz aizgājēja bērēm. Man nepatīk atvadīties.

Negribu iesaistīties, piedalīties un aizrauties. Negribu būt ievēlēts, izvirzīts vai rekomendēts. Negribu spēlēt teātri, iet baznīcā un dziedāt korī. Gribu spaidīt pogas televizora pultij, cieši aizvilkt aizkarus, pievērt durvis. Viens. Tā vienkāršāk. Gribu sētu ap savu egocentrisko pasauli. Vārtiņi ciet.

Gribu vienkāršus ļautiņus sev apkārt. Prastus kā cirvis. Gribu, lai citi redz, ka neesmu nemaz tik prasts. Gribu, lai mani vienkārši apbrīno. Par vienkāršību. Esmu gudrs, parasts latviešu mietpilsonis – lettonie vulgaris un lepojos ar to. Izlasiet, uzlieciet ☺ un nosūtiet draugiem. Man pāris lapiņas no lauru vainaga zupai noderēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri