Valmieras Ziņas

Aicina uz Muzeju nakti Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 5 min

Muzeji glabā stāstus, kas prot pārsteigt, var mainīt, aicina uzzināt, rosina darīt, spēj iedvesmot un liek domāt. Stāstus, kas apliecina, ka vēsture un tagadne ir pastāvīgā mijiedarbībā. Aicinām 13. maijā uz Muzeju nakti Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Valmierā

Valmieras muzejs sagatavojis programmu “TElpa”, aicinot piedalīties radošās darbnīcās, doties ekskursijā, apskatīt izstādes un klausīties brīnišķīgus koncertus.

Plkst. 19.00 Garšaugu dārzā norisināsies darbnīca “Zaļumkaste”, kas būs īsti noderīga pavasarīgos dārza darbos, jo sadarbībā ar zaļi.lv būs iespēja uztaisīt savu  mikrozaļumu kastīti.

Savukārt bērni aicināti radoši izpausties Maršnera nama pagalmā no plkst. 19.00 līdz 22.00.

Valmieras muzeja kaimiņi un draugi – Valmieras Mūzikas skola – no plkst. 19.00 līdz 20.00 aicina apmeklēt skolu. Valmieras Mūzikas skolas telpas netradicionāli krāšņas darīs Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi, tur mūzika “skan” dažādu mūzikas instrumentu interpretācijās.

Plkst. 20.00–21.00 Garšaugu dārzā skanēs koncerts “Helmers Pavasars mūzikā un atmiņās”. Tā kā Helmers Pavasars (1903–1998), kurš mācījies Valmieras Mūzikas skolā, bija vijolnieks, vakara stundu iekrāsos  vijoļu mūzika. Valmieras Mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi izpildīs arī citu komponistu skaņdarbus vijolei un stīgu orķestrim. Turklāt no plkst. 19.00 līdz 00.00 Garšaugu dārzā būs skatāma vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas sagatavota izstāde par ievērojamo novadnieku, ērģelnieku, komponistu, vijolnieku, publicistu, diriģentu un mūzikas pedagogu Helmeru Pavasaru un viņa dzimtu.

Plkst. 19.00, 20.00 un 21.00, iepriekš piesakoties, interesenti aicināti doties ekskursijā pa seno Valmieru – “de Woldemer”. Muzeja topošā ekspozīcija apmeklētājiem vēl nebūs pieejama, taču ekskursijas dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par projektu, tā gaitu un saturu. Tikšanās vieta – Ziloņu ielā pie Krodera ābeles. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 64223620. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Plkst. 19.00 Maršnera nama pagalmā aicinām apmeklēt Karīnas Priedītes zīmējumu izstādes atklāšanu un tikties ar mākslinieci, viņa rada arī brīnišķīgas grāmatu ilustrācijas. Šī izstāde būs skatāma līdz plkst. 00.00. Līdz pusnaktij ikviens aicināts Izstāžu namā apskatīt Imanta Lancmaņa gleznu izstādi, atklāto krājumu “Mājā un sētā” un ekspresizstādi “Arheoloģija”.

Vakara izskaņā muzeja iekšpagalmā zem ozola skanēs koncerts “Jauniešu elpa” – jauniešiem un visiem, kuri sirdī jauni (plkst. 22.00–23.00). Koncertā sagaidīsim Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Viestura vidusskolas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupu “Baltā”, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātri “ViA Gars” un Rūjienas Kultūras centra vokāli instrumentālo grupu “Atestāts”.

Dikļos

Vai zini, ka Dikļi ir Dziesmu svētku šūpulis? Trešo Vasarsvētku rītā 1864. gadā jau no plkst. 8.00 Dikļu mācītājmuižas parkā ieradās dziedātāji no Dikļiem, Rūjienas, Mazsalacas, pat Salacgrīvas, Limbažiem un Straupes. Visu dienu viņi pavadīja kopīgā dziedāšanā. Tas bija sākums pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem, kas Rīgā notika deviņus gadus vēlāk (1873. gadā), izaugot par varenu kustību un vienu no skaistākajām Latvijas tradīcijām, ko apbrīno visā pasaulē.

Muzeju naktī Dikļos aicinām apmeklēt pirmo Dziesmu svētku ekspozīciju Dikļu pagasta pārvaldes ēkā plkst. 21.00–23.00. Dikļu Kultūras centrā plkst. 18.00 skanēs skaists Antas Eņģeles un Lailas Ilzes Purmalietes koncerts. Savukārt plkst. 20.00 aicinām noskatīties filmu “Dziesmu svētki no šūpuļa līdz mūsdienām”.

Mazsalacā

Muzeju nakts īpašo noskaņu no plkst. 19.00 aicinām piedzīvot Mazsalacas muzejā, Valtenberģu muižā. Muzejs ar gardu svētku torti atzīmēs 25. gadskārtu. Un svētku noskaņu uzburs arī dziesmu autora Renāra Veličko un akustiskās mūzikas dueta Noras Urbānes un Mārtiņa Pūcīša sagatavota īpaša koncertprogramma “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Tā tapusi, sagaidot Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu. Tā ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā, kā arī tā ir iepazīšanās ar jauno, mūsdienu un citu dzejnieku daiļradi, klausoties Renāra Veličko autormūziku. Viņš radījis vairākus skaņdarbus ar Imanta Ziedoņa vārdiem, tostarp arī “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Savukārt Nora un Mārtiņš ir iemīļojuši fonda “Viegli” radītās dziesmas, kurās goda vieta ir Imanta Ziedoņa dzejai. Koncertā dzirdēsim tādas fonda “Viegli” radītās dziesmas kā “Lakstīgalas”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Kaijiņa”, “Nepārtraukti, nenorimti”, “Arī saule netiek atpakaļ” un citas. 

Mazsalacas muzejā līdz 1. jūnijam apskatāma Birutas Jansones gleznu izstāde “Birutas stāstiņi” – zīmējumu sērija, kas tapusi no 2018. līdz 2022. gadam. Skatāma arī Valmieras muzeja ekspresizstāde “Zīmogs – laikmeta liecinieks”, kas stāsta par zīmogu kā vēstures liecību Valmierā un tās tuvumā, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām. Tāpat aicinām apskatīt pastāvīgās muzeja ekspozīcijas.

Klasicisma stilā celtā Valtenberģu muiža atrodas Mazsalacā. Tā var lepoties ne vien ar iespaidīgu ārieni, bet arī neparastām kolekcijām – milzīgu zvanu kolekciju, koka skulptūru un medību trofeju ekspozīciju, seno dzimtkoku izstādi, kā arī vairāk nekā 1300 suvenīrpelītēm. Arī Valtenberģu muižas parks ir apskates vērts. Kungu mājai ir divi dažādos laikos veidoti regulāri baroka dārzi, kas tālāk nemanāmi pāriet ainavu meža parkā gar Salacas krastiem. Tas veidots 19. gadsimtā.

Naukšēnos

Naukšēnu Cilvēkmuzejs no plkst. 15.00 aicina aplūkot tekstilmākslinieces  Gunas Miķelsones izstādi Vidzemes jostas. Turklāt ikviens varēs ļauties aušanas procesam un radīt kopīgu Rūjienas jostu. Savukārt bērni aicināti izpausties radošajās programmās.

Pie muzeja apskatāma vides izstāde “Skolas Naukšēnu un Ķoņu pagastā līdz 20. gadsimta vidum”, kas atklāj skolas laika atmiņstāstus, ar kuriem dalījušies iedzīvotāji. Aicinām apskatīt pamatekspozīciju, kas vēsta par dzīvi Naukšēnos no 20. gadsimta vidus un kā to pieredzējuši vietējie iedzīvotāji. Muzeja ekspozīcija ir unikāla ar to, ka tā nav paslēpta vitrīnās aiz stikla. Varēsi iemēģināt stelles, uzvilkt igauņu vai latviešu tautastērpu, parakstīt ar tintes pildspalvu un izdejot slaveno Naukšēnu disko.

Foajē ir aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 1. klases audzēkņu radošuma “Putni”.

Plkst. 20.00 burvīgo vakaru noskaņu bagātinās duets “Baiba un Santa”, aicinot pavasari izbaudīt arī, klausoties skaistu koncertu.

Naukšēnu Cilvēkmuzejs Muzeju naktī būs atvērts no plkst. 15.00 līdz 22.00.

13. maijā visā Latvijā atzīmēs Muzeju nakti. Šī gada virstēma ir “Radošums, radīt”. Nakts norises Latvijas muzejos un citviet notiks jau 19. reizi.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri