Valmieras Ziņas

Aicina pieteikties īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolai “FestivaL’and 5.0”

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas Mākslas akadēmija izsludina pieteikšanos dalībai starptautiskajā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skolā “FestivaL’and 5.0” Valmierā. Vasaras skola 2024. gadā notiks no 22. jūlija līdz 3. augustam. Pieteikšanās termiņš – 26. maijs. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties aicināti studenti un profesionālo vidusskolu pēdējo klašu skolēni no Latvijas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Piesakoties, jāaizpilda PIETEIKUMS, jāiesniedz CV, motivācijas vēstule un pēdējā sava radošā darba vai projekta fotogrāfija vai digitāls attēls. Vasaras skolas organizatori par rezultātiem informēs e-pastā līdz 3. jūnijam. Noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu kā apliecinājumu par dalību un 6 ECTS kredītpunktu saņemšanu.

Pieteikšanās termiņš ir 26. maijs. Dalībnieku atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot motivāciju un radošo darbību. Pieteikties aicināti gan humanitāro, gan inženiertehnisko zinātņu bakalaura un maģistra līmeņa studenti no tādām studiju jomām kā arhitektūra un pilsētplānošana, telpiskās attīstības plānošana, būvniecība, māksla un dizains, audiovizuālās mākslas. Aicināti pieteikties arī profesionālo vidējo izglītības iestāžu pēdējo klašu skolēni. Minimālais dalībnieku vecums – 18 gadi. Nepieciešamas labas angļu valodas prasmes.

Vasaras skolas laikā dalībnieki iegūs jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi arhitektūras un dizaina radīšanas procesā sākot no izpētes, ideju izstrādes, tektoniskiem eksperimentiem līdz pat būvniecībai 1:1 mērogā pilsētvidē kļūstot par daļu no teātra festivāla ikgadējā notikuma Valmierā.

Vasaras skolas pasniedzēju vadošo pasniedzēju sastāvu veido arhitektūras, dizaina un mākslas jomu profesionāļi ar pieredzi gan praksē, gan pedagoģijā – lektore, arhitektūras būvtehnoloģiju un materiālu eksperte Krista Zvirgzda (Lielbritānija), arhitekts un dizaineris Jonas Nordgrēns/Jonas Nordgren (Dānija), arhitekts Māris Bārdiņš (Latvija), dizaina, materiālu un tehnoloģiju eksperts, lektors Ahims Haks/Achim Hack (Vācija). Vieslektori – arhitekts Niklāvs Paegle (ĒTER, Latvija–Austrija), arhitekti Rūdolfs Dainis Šmits un Zane Vēja (Latvija, RISEBA), māksliniece Madara Kvēpa (Latvija, LMA) un citi. Programmu veido arhitekte un LMDA pētniece Dina Suhanova (LMA, LMDA).

Dalības maksa LMA, RISEBA studentiem, kā arī dalībniekiem no Valmieras ir 360 EUR.

Dalības maksā iekļauta izmitināšana studentu hostelī (no 21.07. līdz 3.08.), ēdināšana divas reizes dienā, vasaras skolas programmā iekļautās aktivitātes, darbnīcas, lekcijas, mācību ekskursijas, kultūras aktivitātes, kā arī nodrošināti visi nepieciešamie materiāli un aprīkojums tās norises laikā. Pēc pieprasījuma organizatori iespēju robežās nodrošinās nokļūšanu no Rīgas uz vasaras skolas norises vietu Valmierā. Būs iespēja skatīties teātra festivāla izrādes.

Par citām atlaidēm un dalības iespēju sazināties e-pastā: dina.suhanova@lma.lv.

“FestivaL’and” ir vasaras skolas formāts, kas radies un veidojies sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu (VVTF) un pirmo reizi notika 2018. gadā. Vasaras skola ir veltīta radošai mākslas, dizaina, arhitektūras sinerģijai – tā attīstās kā pilsētvides laboratorija, īslaicīgi uz teātra festivāla laiku transformējot noteiktas vietas, iedzīvinot tās, piedāvājot atšķirīgu lietotāju pieredzi, atklājot jaunu pilsētas telpu izmantošanas potenciālu. Vasaras skolas laikā veidotās laikmetīgās arhitektūras un dizaina intervences kļūst par katalizatoru pārmaiņu procesiem pilsētvidē.

2024. gadā vasaras skola “FestivaL’and 5.0” notiks jau piekto reizi. Šoreiz tā tiek organizēta kā Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” Arhitektūras un dizaina fakultātes sadarbības projekts. Kontekstā ar klimata pārmaiņām, aprites ekonomikas principiem un centieniem veidot humānu, sociāli iekļaujošu un dabisku vidi, vasaras skola akcentēs DZĪVĪBAS tēmu, aicinot studentus eksperimentēt ar koka un citu izejmateriālu un ražošanas blakusproduktu izmantošanas iespējām.

Vasaras skolu organizē: Latvijas Mākslas akadēmija, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA) sadarbībā ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti.

Vasaras skolu finansiāli atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra (Latvijas valsts stipendijas ārvalstu dalībniekiem), Valmieras novada pašvaldība.

SIA „Firma Madara 89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca” Rīgas ielā 64, Valmierā Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšanu; mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 1000 – 1050 (bruto) / 6.00 – 6.50 EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Bistro pakalpojumu darbinieks VALMIERĀ ,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu  PAVĀRAM (-EI) (maiņas vadītājam/-ai) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”,Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: • vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; • godīgums un augsta atbildības sajūta; • pozitīva attieksme pret darbu; • spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: • garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; • tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; • sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: • veselības apdrošināšanu; • mūsdienīgu darba vidi; • papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • atmaksātus papildatvaļinājumus; • svētku dāvanas; • profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • darba alga no EUR 1080 – 1130 (bruto),plus piemaksas . CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - Pavārs Valmierā,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Mūsu partneri