Valmieras Ziņas

Aicina iesaistīties kampaņā no “Gaujas līdz tīrībai”

Lasīšanas laiks: 3 min

Vidzemes Augstskolas studenti Artūrs Oļševskis, Miks Kuncevičs, Kaspars Lejiņš un Agnija Putniņa aicina valmieriešus iesaistīties kampaņā “No Gaujas līdz tīrībai”. Kampaņas mērķis ir panākt, ka Valmiera ir tīra un sakopta, kā arī pievērst uzmanību, ka paši veidojam mūsu dzīvesvidi tādu, kādā mums ir svarīgi un patīkami dzīvot, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldība.

Gauja ir viena no Valmieras lielākajām vērtībām, tādēļ studenti sakopšanas kampaņu nolēmuši sākt tieši ar Gaujas krastu sakopšanu. Šādas kampaņas organizēšana ir studentu ieguldījums pilsētvides veselībā. Ar savu piemēru studenti aicina iesaistīties un līdzdarboties dažādās vides saglabāšanas un videi draudzīgas rīcības aktivitātēs visus, kuriem tīra vide un dabas saglabāšana ir sirdī.

Šobrīd studenti sadarbībā ar velosipēdu un distanču slēpju veikalu un servisu “Eži” ir izsludinājuši foto un video konkursu, kurā aicina valmieriešus dalīties ar piemēriem, kā katrs rūpējamies par dabu un vidi. “Tiem nav jābūt lieliem pasākumiem. Vides izmaiņas var panākt, mainot savus paradumus vien nelielā mērā. Cilvēku uzvedības maiņa ir tas, ko vēlamies redzēt kā mūsu kampaņas labāko iznākumu,” skaidro viens no kampaņas organizatoriem Artūrs Oļševskis. Piedaloties konkursā, ir iespējams laimēt veikala “Eži” dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Labo darbu bildes un video tiek gaidīti sociālo mediju Instagram un Facebook lapās ar nosaukumu “No Gaujas līdz tīrībai”, kurās visu kampaņas norises laiku notiek aktīva komunikācija par studentu aktivitātēm.

Kampaņa tika uzsākta šī gada rudenī. Tās laikā organizētas regulāras talkas dažādās vietās gar Gaujas krastiem Valmierā. Notika aptauja par vietām, kas jāsakopj, kā arī citi pasākumi. Par savu kampaņu un vēlmi dzīvot sakoptos Gaujas krastos Valmierā studenti saka šādi: “Mīlam pastaigas dabā. Taču pastaigu laikā dažkārt nākas vilties citos cilvēkos, viņu godprātībā. Tā vietā, lai atrastu tuvāko atkritumu urnu, nereti atkritumi tiek atstāti dabā, netiek savākti un paņemti līdzi. To redzēt ir sāpīgi, tādēļ gribam to mainīt.”

Studentu kampaņas “No Gaujas līdz tīrībai” impulss bija Vidzemes Augstskolas studiju kurss “Jaunie mediji un politika”, kā galvenais uzdevums bija kampaņas izveide. Kampaņas laikā studenti un Valmieras novada pašvaldība pastaigu takās gar Gauju Valmierā un iecienītākajās neoficiālajās atpūtas vietās pie Gaujas uzstādīs arī Latvijā atpazīstamās Dabas aizsardzības pārvaldes sadarbībā ar Pasaules dabas fondu izstrādātās informatīvas zīmes “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes”, tādējādi vēršot uzmanību nepieciešamībai dabas teritorijās savākt savus atkritumus.

Vidzemes Augstskola iesaistās arī Ekoskolu izglītības programmā, 2021./ 2022.gadā par savu ieguldījumu vides izglītības un vides iniciatīvu sekmēšanā saņemot arī starptautisko Ekoskolu apbalvojumu – Zaļo Karogu. Tas kā visā pasaulē atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme tiek piešķirts izglītības iestādēm, kas ir parādījušas vislabāko sniegumu Ekoskolu programmas ieviešanā un vides iniciatīvu īstenošanā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā virtuves strādnieku (profesiju klasifikatora kods 9412 02). Galvenie pienākumi - veikt dažādus palīgdarbus virtuvē un kafejnīcā. Nepieciešams COVID-19 derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Piedāvājums attiecināms arī uz Ukrainas civiliedzīvotājiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: • darba līgums uz nenoteiktu laiku; • dienas darbs, summētais darba laiks; • atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; • stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (stundas tarifa likme no 4.07 EUR/h); • papildus piemaksas un prēmijas; • darba devēja apmaksātas apmācības; • veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); • Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2022.gada 10. jūnijam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas Gunas Ozoliņas, tel. 20039902. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā ERGOTERAPEITU Galvenie amata pienākumi: • veikt pacienta/klienta funkcionālā stāvokļa novērtēšanu; • veikt iegūto datu analīzi, izmantojot ergoterapijas tehnoloģijas; • sastādīt individuālo rehabilitācijas plānu atbilstoši pacienta/klienta vajadzībām; • vadīt ergoterapijas individuālās un grupu nodarbības; • apmācīt pacientus/klientus ikdienas aktivitātēs un izglītot par vides pieejamību, ergonomiku un tehniskajiem palīglīdzekļiem Prasības kandidātiem: • profesionālā bakalaura grāds veselības aprūpē ar kvalifikāciju – ergoterapeits vai pēdējā gada students specialitātē; • reģistrēts ārstniecības personu valsts reģistrā; • vēlams ergoterapeita sertifikāts; • augsta atbildības sajūta; • spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • valsts valodas zināšanas; • vēlamas svešvalodu zināšanas. Jaunā kolēģa ieguvumi: • darba līgums uz nenoteiktu laiku; • dienas darbs, summētais darba laiks un akordalga par padarīto (1800-2200 EUR mēnesī par 1 slodzi); • atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; • stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; • papildus piemaksas un kompensācijas; • darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; • veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); • stabila, droša un sakārtota darba vide; • Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA “Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201 līdz 2022.gada 10.jūnijam. Sīkāka informācija pie Rehabilitācijas centra vadītājas Kristīnes Matukas pa tālr.: 28716807 vai Personāla vadības daļas vadītājas Sanitas Kandeles pa tālr. 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/

Mūsu partneri