Valmieras Ziņas

Aigars Andersons: 2014.gada Latvijas ekonomikas pasakas un burvestības

Lasīšanas laiks: 6 min

2014.gads Latvijā ir bijis pietiekami trauksmains, jo, gan politiskie, gan no tiem izrietošie ekonomiskie procesi, ir būtiski mainījušies, pat ja vēl to īsti neapzināmies. Vai drīzāk, kā jau cilvēciskajām būtnēm tas ir pieņemts, cenšamies neticēt acīmredzamajam līdz pat tam brīdim, kad kaut ko izmainīt jau ir par vēlu.

To, ka Latvijas valsts tiek slikti pārvaldīta, šķiet, nu jau pamanījuši ir visi. Tieši šogad ir redzami konkrēti rezultāti daudzām valsts tieši administrētām aktivitātēm, kas nesušas Latvijas nodokļu maksātājiem jaunus gan tiešus, gan netiešus multimiljonu zaudējumus, sākot ar “Parex”/”Citadeli” un noslēdzot ar “Liepājas Metalurgu”, vilcienu iepirkumu un “AirBaltic” parādsaistībām.

Tā pie mums pieņemts – jāatmaksā sastrādātie parādi vienmēr ir tiem, kuri par to tieši nemaz nav atbildīgi, bet nevienu reāli procesā iesaistīto vainīgo vai atbildīgo nekad šajā valstī vēl nav izdevies atrast.

Reizēm galvā rodas ķecerīga doma – un, ja nu tas viss tiek darīts ar apdomu? Ja nu ir kaut kur mūsu valsts augstākajā neoficiālajā pārvaldes orgānā – “koalīcijas padomē” pieņemts un apstiprināts lielais, slepenais Latvijas “izdzīvošanas plāns”, kur paredzēts, ka vislabāk un visērtāk mēs dzīvosim, ja mūžīgi mūžos barosimies, galvenokārt, no Eiropas Savienības budžeta pabalstiem dotācijām, kuras tiek atmestas pa ES valstu lielo ratu pakaļgalu tiem, kuri mūžīgi kūļājas astesgalā? Nu, līdzīgi kā Latvijā, kur, godīgi cenšoties un strādājot par minimālo algu, tas finansiāli ir tikai nedaudz izdevīgāk nekā nestrādāt vispār, jo valsts nabagiem nodrošina dažādus izdzīvošanai noderīgus pabalstus? Vai kā dažās Āfrikas valstīs, kur vietējie vadoņi tīri labi dzīvo no nabagiem piešķirtās humānās palīdzības paku tālākpārdošanas? Ja tā, tad šajā “Latvijas attīstības” modelī ļoti labi iekļaujas gan zinātnes un augstākās izglītības degradēšanas centieni un nefinansēšana pat tajā minimālajā līmenī, ko pati Saeima ir jau iebalsojusi likumdošanā, bet kuru valdība nemaz netaisās pildīt, lauku skolu un lauku inteliģences (skolotāju) un kvalificēta darbaspēka iznīcināšana, uzņēmēju, (it īpaši legālo mikrouzņēmēju) apkraušana ar aizvien lielākiem nodokļiem, imitējot cīņu ar “ēnu ekonomiku”, darbspējīgo iedzīvotāju masveida emigrācijas veicināšana un vēl atlikušo pelnītspējīgo valsts uzņēmumu aktīvu izpārdošana… Tomēr ļoti, ļoti ceru, ka tas viss ir tikai nejaušība un kaut kādu fatālu apstākļu sakritība, nevis apzināta valsts pārvaldes aparāta rīcība, un jau, sākot ar aiznākamo, 2016.gadu viss strauji mainīsies uz labo pusi, jo diemžēl 2015.gada budžetā nekāds progress nav iebalsots.

Kāds tad Latvijai ir bijis un ko labu nesis pagājušais, 2014.gads? Varētu jau te savirknēt skaitļu kaudzes un pierādīt, ka viss bijis jauki un skaisti, bet šoreiz pacentīšos izdarīt citādi – likt cilvēkiem saprast un aizdomāties par to ciparu un rādītāju būtību un savstarpējo sakarību, kurus mēs ik dienas sastopam laikrakstos, žurnālos, portālos, radio un televīzijā. Turklāt pacentīšos to izdarīt “reālā cilvēku valodā”, neitrāli un bez savtīgas ieinteresētības un “pazušanas tulkojumos”. Regulāri sekojot 2014.gadā publicētajiem skaitļiem un rādītājiem tautsaimniecības raksturošanai Latvijā, visbiežāk nācās sastapties ar divām samērā regulāri pieminētajām tautsaimniecību, jeb cilvēku labklājību raksturojošajām vērtībām, kas apskatītas zemāk.

Kā pirmās parasti ir tikušas piesauktas valsts IKP (iekšzemes kopprodukta) izmaiņas. Protams, ja vēlamies būt absolūti precīzi un izprast šī lieluma būtību, tad šis vienkāršais skaitlis ir saucams par “reālā IKP izmaiņas Latvijā, salīdzināmajās cenās, izteiktas procentos pret iepriekšējo gadu”. Sarežģīti, vai ne? Mūsu valstī, jo sarežģītāk, jo labāk! Tāpēc, ka tad, pieminot vienu lielumu, kurš sastāv no vismaz pieciem reālā laika mainīgajiem, ir iespējams pamatot praktiski visu – gan valdības pašaizliedzīgo darbu valsts labklājības nodrošināšanai, gan ieilgušo “veiksmes stāstu”, gan pašmāju neveiksmju un atklāti sastrādāto muļķību norakstīšanu uz “naidīgo ārpolitisko situāciju”. Bet galvenais secinājums ir vienkāršs –

Latvijas “veiksmes pasaka” aizvien straujāk sāk “iet uz leju” jau kopš 2011.gada, no vairāk nekā 5% pieauguma 2011.gadā līdz 2-2,5% prognozētajam pieaugumam 2014. gadā, ar stabilu lejupejošas līknes tendenci.

Tagad pāriesim no abstraktajiem procentiem uz daudz labāk saprotamiem reālo IKP raksturojušajiem skaitļiem, jo 2014.gada prognozes rāda, ka Latvijas IKP uz vienu iedzīvotāju būs nedaudz zem 12 tūkstošiem eiro gadā (2013. gadā bija 11,6 tūkstoši eiro), tai pašā laikā visu Eiropas Savienības valstu vidējais rādītājs 2013.gadā bija vairāk nekā 26 tūkstoši eiro gadā, bet, piemēram, Dānijā, Zviedrijā un Nīderlandē ikgadējais IKP apjoms, izteikts reālās vienībās uz vienu iedzīvotāju, ir pat vairāk nekā 3 reizes lielāks nekā Latvijā!

Tomēr otrs Latvijas tautsaimniecību raksturojošais rādītājs ir pat vēl interesantāks, jo lielākajā daļā 2014.gada “veiksmes stāsta” publikāciju, tiek apgalvots, ka mēs ar septiņjūdžu zābakiem tuvojamies Eiropas Savienības vidējam ienākumu līmenim, ko pavisam drīz sasniegsim, apsteigsim  uz kā brīvie un skaistie stepju zirgi aizauļosim visiem ES kleperiem pa priekšu! Kaut kur dzirdēta pasaka, vai ne? Vai tik ne nesen pieņemtajā un apstiprinātajā Latvijas “Nacionālajā attīstības plānā”, kurā vismaz pirmais aprakstītais solis “pretī saulainajai tālei” ir noteikti atrodams. Bet tagad reālie skaitļi – praktiski visās pēdējā laika oficiālajās publikācijās tiek minēts, ka Latvijas IKP uz vienu iedzīvotāju pēdējos gados ir aptuveni 2/3, jeb 67% no Eiropas Savienības valstu vidējā līmeņa, bet no ES līdervalstīm – Austrijas, Nīderlandes un Zviedrijas (neieskaitot Luksemburgu), mēs šajā ziņā atpaliekam vairs tikai nepilnas divas reizes! Vērīgs lasītājs tagad man noteikti pārmetīs – ko tas pārmācītais pamuļķis tur muld, vienā rindkopā par to pašu rādītāju – IKP uz vienu iedzīvotāju, raksta, ka atpaliekam 3 reizes, bet nākamajā ka nepilnas 2 reizes! Tas nav iespējams, jo vienkārši nav iespējams, ja ticēt savām acīm un loģiskajām prāta spējām! Lūk, tas arī ir lielākais ekonomisko rādītāju paradokss, jo otrajā gadījumā mēs runājam vairs nevis absolūtās vērtībās, bet gan par IKP uz vienu iedzīvotāju pēc noteiktā konkrētās valsts pirktspējas līmeņa! Tas nozīmē, pieliekot vienu jaunu mainīgo lielumu, ir iespējams, pēc būtības, vienu un to pašu ciparu palielināt vai samazināt vismaz 3 reizes. Un, ja godīgi – cik bieži, lasot rakstus, mēs iedziļināmies tajos publicēto skaitļu būtībā un cenšamies izprast visas to mainīgās sastāvdaļas?

Tāpēc mans novēlējums ikvienam lasītājam 2015.gadā ir pacensties pašam saprast atšķirību starp formālajiem statistisko atskaišu cipariem un realitāti.

Un cīnīties par reālo dzīves apstākļu uzlabošanu, nevis, pašiem klusu ciešot, aplaudēt “veiksmes stāsta” apoloģētiem. Katram novēlu sameklēt savu patiesību mistiskajās statistisko tautsaimniecības rādītāju ailēs, kur pamatot un paslēpt var praktiski jebko, ja vien rodas tāda vajadzība. Un tiem, kuri vēlas saprast kaut nedaudz vairāk no reālekonomikas papildus klasiskajām teorijām, ieskatieties – www.othercanon.org, dzīvē var noderēt. Lai nav tā, ka ar katru jaunu gadu Latvijas valdības jauno attīstības programmu finansēšanas plāni no valsts budžeta vairāk atgādina vienaču vadītu aklu ekskursantu grupu virzīšanu pretī saules gaismai, pirms tam cenšoties “veiksmīgi” šķērsot bezdibeni.

Varbūt tiešām ir pienācis laiks, lai šo nākotnes “pseidooptimismu” Latvijā nomainītu pret reālu situācijas prognozēšanu un reālu attīstības scenāriju izstrādāšanu?

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67290612e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: Valmieras cietuma Drošības un tiesu nolēmumu izpildes daļas inspektors (drošības jomā), 5413 04Slodze: pilna Atalgojums: no 1750 EUR līdz 1945 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām:ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnēs, civilajā un militārajā aizsardzībā, sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs, pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs, sociālajā labklājībā vai humanitārajās zinātnēs, komerczinībās un administrēšanā, datorikā, inženierzinātnēs un tehnoloģijās; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nepieciešama 2. kategorijas pieeja valsts noslēpuma objektiem; nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:apkopot un analizēt informāciju par drošības stāvokli ieslodzījuma vietā, sniegt daļas priekšniekam priekšlikumus drošības risku novēršanai; veikt operatīvās darbības pasākumus atbilstoši Operatīvās darbības likumam; sniegt ieslodzījuma vietas izmeklētājiem un citām tiesībaizsardzības iestādēm palīdzību tādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā, ko izdarījuši ieslodzītie un ieslodzījuma vietas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm un darbinieki; atbilstoši daļas kompetencei sniegt operatīvās darbības pasākumu veicējiem atbalstu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā, kā arī citu drošības pasākumu īstenošanā; atbilstoši daļas kompetencei ievadīt informāciju informācijas sistēmās; izskatīt iesniegumus, priekšlikumus, sūdzības un ziņojumus un sagatavot atbilžu projektus. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009Tālrunis: 67208325e-pasts: pasts@ievp.gov.lvtīmekļa vietne: http://www.ievp.gov.lv/ Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. Vakance: vecākais inspektors (psihologs), 5413 02 Slodze: pilna Atalgojums: no 1800 EUR līdz 2040 EUR Darbavieta: Ieslodzījuma vietu pārvaldes Valmieras cietums – Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov., LV-4219 Kontaktinformācija: 64123906; 67290148, pasts@ievp.gov.lv CV un motivācijas vēstuli sūtīt: pasts@ievp.gov.lv; valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātam: Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amata pienākumu pildīšanai nepieciešama profesionālā augstākā izglītība – maģistra grāds psiholoģijā; atbilstība Psihologu likumā noteiktajām prasībām un praktiskā pieredze; apliecinājums, ka psihologs ir reģistrēts Psihologu reģistrā; līgums par pārraudzību noslēgts ar sertificēto psihologu-pārraugu (juridiskās psiholoģijas vai klīniskās psiholoģijas jomā) vai psihologa sertifikāts; latviešu valodas zināšanas vismaz C līmeņa 2.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta; teicamas iemaņas darbā ar datoru (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint); spēja plānot un organizēt savu darbu, veicamos uzdevumus izpildīt prioritārā secībā; labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli; augsta atbildības sajūta, analītiska domāšana, prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos. Pienākumi:Sniegt individuālās psiholoģiskās konsultācijas ieslodzītajiem; Sniegt psiholoģisko palīdzību ieslodzītajiem grupās; Savas kompetences ietvaros piedalīties ieslodzīto risku un vajadzību izvērtējumā; Sadarboties ar citām daļas amatpersonām un darbiniekiem – piedalīties ieslodzīto personu resocializācijas (soda izpildes pasākumu) plānu sastādīšanā, plānu īstenošanas novērtēšanā un plānu korekcijas veikšanā psiholoģiskās aprūpes jomā; Veikt ieslodzīto psiholoģisko izpēti, tai skaitā suicidālas uzvedības riska novērtēšanu; Sniegt pirmo psiholoģisko palīdzību suicīda mēģinājuma un krīžu gadījumos; Veikt ieslodzīto psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, sniegt nepieciešamās rekomendācijas pēc Ieslodzījuma vietas administrācijas pieprasījuma; Sagatavot psihologa atzinumus; Atbilstoši normatīvo aktu prasībām veidot un uzturēt psiholoģisko dokumentāciju. Iestāde piedāvā:Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības profesionālās kvalifikācijas pilnveidei; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; papildatvaļinājums viena darba diena, ja personas aprūpē ir viens bērns vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums divas darba dienas, ja personas aprūpē ir divi bērni vecumā līdz 14 gadiem; papildatvaļinājums trīs darba dienas, ja personas aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem vai bērns ar invaliditāti; apmaksāti veselības aprūpes pakalpojumi; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalsts līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu un briļļu ietvaru, darba briļļu) iegādes izdevumu atlīdzināšana līdz 100 EUR apmērā. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK 13. pantu Pārvalde informē, ka Pārvalde apstrādās Jūsu personas datus, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Pārvalde ir pārzinis Jūsu personas datu apstrādei (adrese: Stabu iela 89, Rīga, LV-1009, e-pasta adrese: pasts@ievp.gov.lv, personas datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@ievp.gov.lv. Plašāka informācija par personas datu apstrādi ir pieejama: https://www.ievp.gov.lv/lv/datu-aizsardziba Profesija: PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 4 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-07-31 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz pasts@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri