Valmieras Ziņas

Tiesa apstiprina “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa plāna grozījumus

Lasīšanas laiks: 3 min

Vidzemes rajona tiesa pieņēmusi lēmumu apstiprināt AS “Valmieras stikla šķiedra” tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna grozījumus 2020.gada 3.decembra redakcijā, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Grozījumu TAP pasākumu plāna apstiprināšana neietekmē uzņēmuma līdzšinējo saistību izpildi pret nenodrošinātiem kreditoriem.

Tiesas lēmums nav pārsūdzams.

“Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji norāda, ka saistībā ar 2020.gada 28.oktobrī starp kompānijas vairākuma akcionāriem un Luksemburgas “Duke” noslēgto akciju pirkuma līgumu ir nepieciešams rosināt grozījumus TAP plānā.

“Akciju pirkuma līguma noslēgšana un jauna akcionāra piesaistīšana, pie nosacījuma, ja iestāsies vai tiks izpildīti akciju pirkuma līgumā noteiktie priekšnosacījumi, pavērs iespēju sabiedrībai restrukturizēt savas pašreizējās saistības pret nodrošinātiem kreditoriem uz izdevīgākiem noteikumiem, pagarinot aizņēmumu atmaksas termiņu un samazinot kapitāla lietošanas procentu apmēru,” skaidro “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka “Valmieras stikla šķiedrai” ir nepieciešams saņemt papildu finansējumu, lai saglabātu esošos likviditātes rādītājus un segtu operacionālās izmaksas.

Viens no galvenajiem mērķiem plāna grozījumiem, pēc kompānijas pārstāvju skaidrotā, ir nodrošināt “Valmieras stikla šķiedrai” tiesības un iespēju, pie nosacījuma, ja iestāsies vai tiks izpildīti akciju pirkuma līgumā noteiktie priekšnosacījumi, noslēgt attiecīgos darījumus. Līdz brīdim, kad iestāsies vai tiks izpildīti visi akciju pirkuma līgumā noteiktie priekšnosacījumi, kompānija turpinās pildīt TAP plānu līdzšinējā apmērā un kārtībā. Grozījumu apstiprināšana neietekmēs kompānijas līdzšinējo saistību izpildi pret nenodrošinātiem kreditoriem.

Vienlaikus plāna grozījumos paredzēts atjaunināt noteiktu informāciju, tostarp plānots atjaunot datus par “Valmieras stikla šķiedras” plānoto ieņēmumu un izdevumu apmēru.

“Valmieras stikla šķiedra” ceturtdien nosūtījusi kreditoriem TAP plāna grozījumus un lūgusi sniegt piekrišanu līdz 2020.gada 18.decembrim.

Grozījumi “Valmieras stikla šķiedras” TAP plānā tiks publicēti pēc to apstiprināšanas tiesā.

Jau vēstīts, ka 2020.gada oktobra beigās “Valmieras stikla šķiedras” akcionāru vairākums nolēma pārdot 83,14% uzņēmuma akciju “Duke”. “Duke” ir alternatīvo ieguldījumu fonda “Warwick European Opportunities Fund III LP”, kuru pārvalda “Warwick Capital Partners LLP” (“Warwick”), Luksemburgas meitasuzņēmums.

Tāpat ziņots, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pērn deviņos mēnešos strādāja ar 78,312 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 21% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, savukārt grupas zaudējumi saruka par 42,9% un bija 3,482 miljoni eiro. Savukārt koncerna mātesuzņēmums “Valmieras stikla šķiedra” pērn deviņos mēnešos strādāja ar 66,398 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, kamēr kompānijas peļņa samazinājās 3,1 reizi un bija 915 096 eiro.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu līdz šim veidoja “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” (100%) Apvienotajā Karalistē, kā arī “P-D Valmiera Glass USA Corp.” (52,21%) un “Valmiera Glass USA Trading Corp.” (100%) ASV. Taču jūnijā “Valmieras stikla šķiedra” ASV meitasuzņēmuma “P-D Valmiera Glass USA Corp.” ražotne par 17,5 miljoniem ASV dolāru tika pārdota uzņēmumam “Saint-Gobain Adfors America, Inc.”.

“Valmieras stikla šķiedras” lielākie īpašnieki pērn februāra beigās bija Vācijas uzņēmumi “P-D Glasseiden GmbH Oschatz” (26,07%), “P-D Management Industries-Technologies GmbH” (23,93%) un “P-D Aircraft Composites GmbH” (22,82%), kā arī Beatrise Preisa-Daimlere (17,47%).

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā Dikļu pagasta bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju, valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra speciālistu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: ● nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; ● kvalitatīvi veikt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; ● palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; ● organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; ● veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; ● veikt novadpētniecības darbu; ● nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbu Dikļu pagasta bibliotēkā; un ja Tev ir: ● augstākā izglītība; ● valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; ● teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; ● kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta; mēs piedāvājam: ● pamatalgu pārbaudes laikā 999,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1052,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; ● iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; ● darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; ● interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu; ● profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; ● drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi “Pieteikums Dikļu pagasta bibliotēkas vadītāja/-as amatam”, līdz 2025. gada 20. novembra plkst. 16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64250830. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cielaviņa, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-11-20 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 64250830

Mēs esam Tet oficiālais sadarbības partneris, kas paplašina klientu konsultantu komandu. Meklējam 2 kolēģus  🔧 Tavi pienākumi: Darbs ar jauniem un esošiem klientiem. Konsultēt par Tet pakalpojumu un produktu (internets, televīzija, viedie risinājumi, elektrība) Esošo pakalpojumu piedāvāšana un piemērotāko risinājumu atrašana Individuālo un komandas mērķu sasniegšana Lieliskas klientu pieredzes radīšana 🎯 Tu esi ideāls kandidāts, ja: Tev patīk komunicēt un Tu viegli radi kontaktu ar cilvēkiem Tu vēlies pelnīt, attīstīties un iesi gatavs izkāpt no komforta zonas Tev ir pozitīva attieksme, enerģija un spēja mācīties Esi azartisks un enerģisks Vēlies mācīties, attīstīties un pelnīt Esi motivēts/-a sasniegt rezultātus un nedomā palikt "komforta zonā" 🎁 Mēs piedāvājam:  Profesionālas apmācības un mentoru atbalstu Tirgū konkurētspējīgu atalgojumu Motivējošu, draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi Ātras izaugsmes iespējas tiem, kas vēlas vairāk 💰 Darba alga : 1300–2500 € 📩 Sūti savu CV ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv. Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2025-11-30 Darba sākšanas datums: 2025-11-07 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri