Valmieras Ziņas

Iedzīvotājus aicina diennakts tumšajā laikā parūpēties par savu drošību

Lasīšanas laiks: 2 min

SIA “VTU Valmiera” aicina iedzīvotājus parūpēties par savu un tuvinieku drošību, jo dažus eiro vērts atstarojošs elements apģērbā var būt kāda veselības vai pat dzīvības cena, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare.

Autobusa vadītājs Gatis stāsta, ka ārpus apdzīvotām vietām gājējus un riteņbraucējus tumsā bez atstarotājiem pamanīt ir gandrīz neiespējami. Turklāt ceļi nav tik plati, lai, turoties tuvāk viduslīnijai, varētu izvairīties no iespējamas sadursmes. Atstarotāji ir neatsverami arī tad, ja pretī brauc cits transportlīdzeklis, kura gaismas mazina redzamību.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka gājējiem ne tikai ārpus, bet arī apdzīvotās vietās obligāti jālieto atstarotāji. Turklāt jāpadomā, vai transporta vadītājam būs redzami bērnu vai invalīdu ratiņi un dzīvnieki pavadā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka svarīga ir arī atstarotāju izvēle, piemēram, gājējiem nepieciešams atstarojošs elements, kas redzams no visiem skatu punktiem. Ārpus apdzīvotām vietām gājējiem jāpārvietojas pa ceļa kreiso pusi, attiecīgi – atstarojošajam elementam jābūt ķermeņa labajā pusē, tuvāk ceļam.

No 12.septembra spēkā stājušies grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos Nr. 571, kas nosaka, ka “diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem”.

Savukārt riteņbraucējiem jāņem vērā, ka „braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju un velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.”

Ar citiem Ceļu satiksmes noteikumu Nr. 571 grozījumiem var iepazīties http://likumi.lv/doc.php?id=268760.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: reģistrēt un iegrāmatot saimnieciskos darījumus ar kreditoriem grāmatvedības reģistros, pamatojoties uz attaisnojuma dokumentiem sekot saistību apmaksas termiņiem un sagatavot maksājumu uzdevumus maksājumu veikšanai krājumu un pamatlīdzekļu uzskaites veikšana veikt grāmatvedības datu kontroli elektroniskās inventarizācijas veikšana citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 19.martam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-03-19 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri