Valmieras Ziņas

Zaļie vitamīni – mājās audzēti lociņi

Lasīšanas laiks: 2 min

Kad pavasaris vēl tikai ceļā pie mums, bet gribas savus ēdienus papildināt ar svaigiem, pašu audzētiem lociņiem, var tos pavisam vienkārši izaudzēt mājās uz palodzes.

Visbiežāk pirmos lociņus audzē, sīpolus stādot puķupodā vai arī ieliekot traukā ar ūdeni. 

Ja vēlas sīpolus stādīt puķupodā, jāņem vērā, ka tos nevajag augsnē stādīt dziļi – pietiek vien tā, lai augsne nosedz pusi vai pat mazāko daļu sīpola. Ja liek vairākus sīpolus vienā podā, ieteicams tos likt cieši klāt citu pie cita. Trauku nepieciešams turēt uz tās palodzes, kur ir vislabākais apgaismojums. Augsne jāuztur mitra, nedrīkst aizmirst par laistīšanu. Puķupoda vietā var izmantot jebkurus citus traukus – spainīšus, plastmasas kārbiņas, bļodiņas.

Ja nav vēlēšanās darboties ar augsni, noderēs vienkāršāka metode – sīpolus ieliekot traukā ar ūdeni. Arī šeit der jebkāds trauks, tikai vēlams, lai tas ir seklāks un caurspīdīgs, jo tad būs vieglāk pamanīt, vai trauku nepieciešams papildināt ar ūdeni. Ja negribas izmantot nekādus smalkos traukus, var noderēt parastā plastmasas kārba, kurā glabājas vistu olas. Vāku nogriežot nost, sanāk trauciņš desmit sīpoliem. Sīpolus nevajadzētu gremdēt pārāk lielā ūdens daudzumā, jo tad tie var sākt bojāties. Vēlams, lai ūdens, līdzīgi kā augsne, nosedz tikai trešdaļu no sīpola. Arī šeit nedrīkst aizmirst par laistīšanu, regulāri jāuzrauga, vai sīpoliem pietiek ūdens.

Ieteicams izmantot speciālos loku sīpolus, tad loku būs krietni vairāk nekā stādot parastos sīpolus. Kad loki izauguši, vislabāk tos lauzt pa vienam no katra sīpola nevis visus uzreiz.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri