Valmieras Ziņas

Burtnieku novada skolēni saņem apbalvojumus konkursā “Vēsture ap mums”

Lasīšanas laiks: 2 min

Noslēdzies 15.starptautiskais skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss “Vēsture ap mums”, ko rīkoja Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko organizāciju tīklu “Eustory”, informē Inese Birzkope, Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja.

Konkursa mērķis bija skolēnu kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana, ieinteresējot viņus pētīt Latvijas vēsturi.

Katru gadu konkursā tiek noteikta jauna konkursa tēma  un šogad  tā bija “Cilvēks vēstures krustcelēs”.  Konkursa dalībnieku uzdevums bija atrast un izpētīt liecības par vēsturisko notikumu ietekmi uz vienas vai vairāku personu dzīvēm.

Šogad, iesniedzot  128 darbus, konkursā piedalījās 146 skolēni no 5. līdz 12.klasei un viņus visus pētīt un izzināt vēsturi rosināja 66 skolotāji. Visus konkursam iesniegtos skolēnu pētnieciskos darbus vērtēja neatkarīga žūrija, ko veidoja pārstāvji no Vēstures skolotāju biedrības un konkursa atbalstītājām organizācijām. Labāko 22 darbu autori tika uzaicināti piedalīties valsts konkursa fināla atlasē, kur jaunie pētnieki, sacenšoties savā starpā, cīnījās par augstākajām godalgām.

Ar lielu prieku jāatzīst, ka  konkursa finālā iekļuva arī jaunie pētnieki no Burtnieku novada.  Proti, Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece un burtnieciete Una Zvejniece finālā prezentēja savu darbu  “Kārlis Bukums – personība no stipras latviešu dzimtas”, kas tapis ar skolotājas Inetas Amoliņas atbalstu. Savukārt Rencēnu pamatskolu pārstāvēja Elīna Bombaka  ar Zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) “Nozīmīgais Intas Pētersones vēstures pētījumos” un Liene Štokroze ar ZPD “Andreja Upmača dzīve vēstures krustcelēs”. Abus šos pētījumus meitenēm palīdzēja sagatavot skolotāja Inese Birzkope.

Visi labāko pētījumu autori, tostarp arī Burtnieku novada meitenes, kopā ar skolotājiem un vecākiem 21.maijā tika uzaicināti uz Rīgas Latviešu biedrības namu, kur svinīgajā apbalvošanas ceremonijā tika pasniegtas balvas. Visus klātesošos un konkursa laureātus sveica arī konkursa patrons – valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents izcili novērtēja skolēnu, pedagogu un vecāku kopdarba ieguldījumu prasmē veidot jaunos novadpētniekus, uzsverot, ka pētniecība nekad nebeigsies, jo bez pagātnes nevaram veidot nākotni. Uzvarētājiem un konkursa “Vēsture ap mums” fināla dalībniekiem tika dota arī iespēja kopīgi nofotografēties  ar valsts prezidentu.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri