Valmieras Ziņas

Spēlēm un jautrībai – Spēļu konsoles Xbox 360

Lasīšanas laiks: 3 min

Spēļu konsole kā dāvana mazāk populāra gadu laikā nekļūst, un nereti rodas jautājums – kādu konsoli labāk izvēlēties? Tas ir lielisks vieds, kā pavadīt brīvo laiku vienatnē, ar draugiem, atpūsties un izklaidēties vai vienkārši pārvērst jaunāko spēļu spēlēšanu par īstu aizrautību un hobiju.

Laika gaitā spēļu konsoles kļuvušas daudz savādākas no tām, ko atceramies, kā pašas pirmās, kas nokļuva mūsu rokās. Visi, kas savulaik aizrāvušies ar datorspēlēm, arī tad, kad tas vēl nebija tik ļoti izplatīti un pieejams gandrīz visiem, vēl atceras dzeltenās spēļu kasetes, kuras varēja nopirkt tirgū. Agrāko laiku spēļu konsolēm bija tikai viens vienīgs mērķis un uzdevums – spēlēt spēles. Savukārt mūsdienīgās spēļu konsoles, kas iegādājamas tagad, piedāvā plašu iespēju klāstu. Ar tām varam ne tikai spēlēt spēles, bet varam izmantot, lai piekļūtu internetam, skatītos filmas vai fotogrāfijas, klausītos mūziku un vēl daudz ko citu. Tās kļuvušas par daudzfunkcionālām un parocīgām ierīcēm, kas spēj aizstāt DVD atskaņotājus, dažādas multimediju ierīces vai citu tehniku.

Vienkāršā veidā skatoties, konsoles varam iedalīt divās lielās kategorijās – portatīvās jeb kabatas konsoles (DS,PSP) un stacionārās konsoles (PS3, Xbox360 vai Wii). Un internetā varam atrast viedokļus, kas pauž viena vai otra konsole ir labāka. Ir PS3 cienītāji, kas uzskata, ka tās ir vienīgās labākās spēļu konsoles un ir Xbox cienītāji, kas atzīst tikai šīs konsoles izmantošanu. Cik cilvēku, tik arī priekšroku un izvēļu – tāpēc, visdrīzāk tas ir gaumes jautājums. Stacionārajām konsolēm, atšķirībā no portatīvajām, gan ir daudz augstāka attēla kvalitāte un iespēja tās izmantot kā multimediju ierīci, kas aizstāj citas ierīces. Savukārt portatīvās konsoles, jau pēc nosaukuma varam spriest, ir ideāli piemērotas, lai ērti spēlētu spēles sēžot uz dīvāna, vai paņemtu tās līdzi ceļojumā vai braucienā.

Katra konsole sākotnēji paredzēta kādai konkrētai vecuma grupai – Xbox 360 sākotnēji tika veidota un piemērota spēlētājiem vecuma grupā no 22 līdz 30 gadiem, cilvēkiem, kas brīvajā laikā meklē izklaides iespēju – datorspēles. Mūsdienās spēļu konsoles pielietojums un arī tam paredzētās vecuma grupas ir krietni vien mainījušās, pielāgojot dažādas spēles dažādiem vecumiem. Tāpēc vairs īsti nevar teikt, ka kāda konsole būtu piemērota kādai konkrētai vecuma grupai. Piemērotu spēli un konsoli var piemeklēt jebkura vecuma cilvēkiem. Piemēram, vecāka gadagājuma cilvēki īpašai iecienījuši Wii.

Spēļu konsolēm ir savas priekšrocības, kas ļauj spēlēt un izbaudīt spēlēšanas prieku daudz savādāk, nekā izmantojot tikai datoru vien. Pati nozīmīgākā priekšrocība – to lietošanas vienkāršums. Spēļu konsolēm nav nepieciešama sarežģītā draiveru instalācija vai uzstādīšana, praktiski nekad nenākas saskarties ar Windows darbības traucējumiem un nav nepieciešams uzmanīgi sekot tam, lai kārotā spēle atbilst instalēšanas prasībām vai uzstādīšanas parametriem. Ar konsoli nav nepieciešams domāt un uztraukties par nepieciešamiem jauninājumiem, jo spēles jau tiek piedāvātas, ņemot vērā konkrētās konsoles specifiku. Spēles nav jāinstalē, kā tas būtu nepieciešams uz datora. Atliek vien ievietot disku un spēle darbosies. Iegādājoties spēli, varam nesatraukties, ka tā varētu nedarboties uz konsoles. Ja vien izvēlamies vajadzīgo platformu, viss darbosies tieši tā, kā vajadzīgs. Arī izdevumus šāda veidā krietni vien samazinām – iegādājoties spēļu konsoli. Ja vēlamies spēlēt jaunākās spēles un izbaudīt tās maksimāli, tam ir nepieciešams iespaidīgi jaudīgs spēļu dators, kura cena ir attiecīgi proporcionāla tā jaudai. Ja vēlamies uzspēlēt kādu no jaunajām spēlēm uz konsoles, izdevumi sastādīs konsoles cenu un pašas spēles cenu, savukārt vēloties citu spēli, atliks vien nopirkt to, konsole jau būs.

Tāpat, spēļu konsoles kļūst arvien populārākas starp cilvēkiem, kuri spēles izvēlas uzspēlēt brīvdienās vai kompānijā ar draugiem. Konsoles vienkāršās lietošanas un plašajās spēļu izvēles dēļ, orientējoties tieši uz šo segmentu, spēļu konsole kļūst par ideālu izvēli priekš šādiem spēlētājiem, kas gluži neaizraujas ar spēlēm ikdienā, bet to padara par lielisku brīvā laika pavadīšanas veidu vienatnē vai kopā ar draugiem.

BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. Grāmatveža palīgu GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: Pavadzīmju pārbaude; Grāmatvedības procesi atbilstoši LR likumdošanai un uzņēmuma izstrādātajiem procesiem; Kokmateriālu iepirkumu, pārdošanas dokumentu apstrāde; Inventarizācijas datu salīdzināšana, grāmatošana; GALVENĀS PRASĪBAS: Izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā; Darba pieredze līdzvērtīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; Izcilas iemaņas ar MS Office, pieredze darbā ar MS Navision; Vēlme nepārtraukti attīstīties, apgūt jaunas prasmes un rīkus; Prasme plānot savu laiku, noteikt prioritātes; Augsta atbildības sajūta, precizitāte; Labas saskarsmes prasmes; Teicamas latviešu valodas zināšanas; MĒS PIEDĀVĀJAM: • Profesionālas pilnveides iespējas; • Veselības apdrošināšanu; • Mūsdienīgu un ērtu darba vidi Beātes ielā 5, Valmierā, LV-4201. • Pieredzei un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu sākot ar EUR 1000 pirms nodokļu nomaksas (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: ruta.lacberga@bonotimber.com Tālrunis informācijai: 27803960 Profesija: GRĀMATVEŽA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-06-28 Kontaktpersona: Rūta Lacberga

Mūsu partneri

Seko jaunumiem mūsu Facebook lapā!