Valmieras Ziņas

8 dienās apkārt Latvijai. Sestā diena – cilvēki, Daugavpils un neveiksmīgie 12 metri

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestā bija varen piesātināta diena. Viss sākās ar ekskursiju pa savām piektās dienas naktsmājām – Gārsenes pili. Šeit ļoti ilgu laiku bijusi skola, bet šobrīd notiek pasākumi, semināri un ir iespēja nakšņot par 8 eiro. Lieliska iespēja ikvienam!

Tālāk mani ceļi veda uz Sventes muižu, kurā pieejama karatehnikas izstāde. Gan tanki, gan bruņumašīnas, gan lielgabali – visu var apskatīt, aptaustīt, tik braukt nekur neļauj. Pēc muižas klāt bija Daugavpils, kur mani sagaidīja Latgales plānošanas reģiona censonis Oskars Ruģickis. Viņš bija saplānojis nelielu, izglītojošu pastaigu pa pilsētu, kas noslēdzās Šmakovkas muzejā. Tajā speciāli man izstāstīja īso variantu par to, kas un kā notiek. Interesants ir fakts, ka muzejs ir pašvaldības iestāde, kas stāsta par un dod degustēt šmakovku. Attēlos neliels ieskats. Daugavpilī izstaigāju arī milzonīgo cietoksni, kas pārsteidza ar savu platību.

Pēc Daugavpils bija laiks īsi paviesoties Ēģiptē, mazā ciematā pie Lietuvas robežas un doties tālāk uz Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu krustpunktu, kur tad nu gāja vaļā lieta, ko nosaucu par “Neveiksmīgie 12 metri”. Braucot uz šo punktu atkal iekūlos vietā, kur bija 400 metri jābrauc atpakaļgaitā un jāmet riņķī mašīna, jo aizaugušā meža ceļā pēkšņi uzradās nestabilu baļķu tiltiņš un dubļu jūra – neriskēju.

Bet tad nu par 12 neveiksmes metriem. Aizdevos līdz vietai, kur atstāt auto – māja ar jauku saimnieci, kas veda lopus kūtī. Tālāk devos ar kājām aptuveni 1 km. Pienākot pie robežpunkta redzu lentu, uzraksts “Stāt. Robeža”, bet domāju nedaudz palīst apakšā un paiet pāris metrus, lai labāka bilde sanāk ar visiem trim robežstabiem. Vēl mirkli pastāvēju uz robežas, pārdomājot dzīvi un devos atpakaļ, ievērojot, ka vienā vietā pie koka neliela kamera. Aizdodoties pie mājas pie kuras stāv auto, saimniecei zvana telefons, un viņa sniedz to man – robežsardze gribot zināt kas es tāds, un vai man ir speciālā atļauja atrasties pierobežā. Saku atļauja ir, jo tādu tiešām nokārtoju. Viņi jautā vai zem lentas līdu? Līdu gan, mazu gabaliņu. Viņi saka, lai gaidot, tūlīt būs klāt. Gaidīju 15 minūtes un bija klāt ar.

Paldies Valsts robežsardzei, ka tik zibenīgi noreaģējāt uz manām muļķībām. Atbrauca sakarīgs puisis, es jautāju vai bieži tādi gadījumi, šis saka, ka ik pa laikam. Izrādās šiem 12 metriem no dzeltenās “Stāt!” lentas līdz robežai nekādas atļaujas nelīdz. Rakstīju paskaidrojumu, aizpildīju dokumentus, nākamnedēļ būs administratīvais sods – brīdinājums vai arī līdz 350 eiro. Es tiešām negribēju nekādas muļķības šajā Latvijas apceļošanā savārīt, bet nu bez piedzīvojumiem jau laikam nekur.

Kārtojot papīrus paskrēja daudz laika. Tā vien bija kā meklēt naktsmītni, kas derētu vakaram un palēnām caur Sileni, Salienu un Krāslavu nokļūt motelī, kur mani sagaidīja dikti jauka dāma, kas bez jautāšanas pārgāja uz “TU” un smaidot izrādīja karalisko, mākslas piepildīto istabu.

Rīt palēnām jāatgriežas Vidzemē, lai jau svētdien atgrieztos Valmierā.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri