Valmieras Ziņas

8 dienās apkārt Latvijai. Sestā diena – cilvēki, Daugavpils un neveiksmīgie 12 metri

Sestā bija varen piesātināta diena. Viss sākās ar ekskursiju pa savām piektās dienas naktsmājām – Gārsenes pili. Šeit ļoti ilgu laiku bijusi skola, bet šobrīd notiek pasākumi, semināri un ir iespēja nakšņot par 8 eiro. Lieliska iespēja ikvienam!

Tālāk mani ceļi veda uz Sventes muižu, kurā pieejama karatehnikas izstāde. Gan tanki, gan bruņumašīnas, gan lielgabali – visu var apskatīt, aptaustīt, tik braukt nekur neļauj. Pēc muižas klāt bija Daugavpils, kur mani sagaidīja Latgales plānošanas reģiona censonis Oskars Ruģickis. Viņš bija saplānojis nelielu, izglītojošu pastaigu pa pilsētu, kas noslēdzās Šmakovkas muzejā. Tajā speciāli man izstāstīja īso variantu par to, kas un kā notiek. Interesants ir fakts, ka muzejs ir pašvaldības iestāde, kas stāsta par un dod degustēt šmakovku. Attēlos neliels ieskats. Daugavpilī izstaigāju arī milzonīgo cietoksni, kas pārsteidza ar savu platību.

Pēc Daugavpils bija laiks īsi paviesoties Ēģiptē, mazā ciematā pie Lietuvas robežas un doties tālāk uz Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas robežu krustpunktu, kur tad nu gāja vaļā lieta, ko nosaucu par “Neveiksmīgie 12 metri”. Braucot uz šo punktu atkal iekūlos vietā, kur bija 400 metri jābrauc atpakaļgaitā un jāmet riņķī mašīna, jo aizaugušā meža ceļā pēkšņi uzradās nestabilu baļķu tiltiņš un dubļu jūra – neriskēju.

Bet tad nu par 12 neveiksmes metriem. Aizdevos līdz vietai, kur atstāt auto – māja ar jauku saimnieci, kas veda lopus kūtī. Tālāk devos ar kājām aptuveni 1 km. Pienākot pie robežpunkta redzu lentu, uzraksts “Stāt. Robeža”, bet domāju nedaudz palīst apakšā un paiet pāris metrus, lai labāka bilde sanāk ar visiem trim robežstabiem. Vēl mirkli pastāvēju uz robežas, pārdomājot dzīvi un devos atpakaļ, ievērojot, ka vienā vietā pie koka neliela kamera. Aizdodoties pie mājas pie kuras stāv auto, saimniecei zvana telefons, un viņa sniedz to man – robežsardze gribot zināt kas es tāds, un vai man ir speciālā atļauja atrasties pierobežā. Saku atļauja ir, jo tādu tiešām nokārtoju. Viņi jautā vai zem lentas līdu? Līdu gan, mazu gabaliņu. Viņi saka, lai gaidot, tūlīt būs klāt. Gaidīju 15 minūtes un bija klāt ar.

Paldies Valsts robežsardzei, ka tik zibenīgi noreaģējāt uz manām muļķībām. Atbrauca sakarīgs puisis, es jautāju vai bieži tādi gadījumi, šis saka, ka ik pa laikam. Izrādās šiem 12 metriem no dzeltenās “Stāt!” lentas līdz robežai nekādas atļaujas nelīdz. Rakstīju paskaidrojumu, aizpildīju dokumentus, nākamnedēļ būs administratīvais sods – brīdinājums vai arī līdz 350 eiro. Es tiešām negribēju nekādas muļķības šajā Latvijas apceļošanā savārīt, bet nu bez piedzīvojumiem jau laikam nekur.

Kārtojot papīrus paskrēja daudz laika. Tā vien bija kā meklēt naktsmītni, kas derētu vakaram un palēnām caur Sileni, Salienu un Krāslavu nokļūt motelī, kur mani sagaidīja dikti jauka dāma, kas bez jautāšanas pārgāja uz “TU” un smaidot izrādīja karalisko, mākslas piepildīto istabu.

Rīt palēnām jāatgriežas Vidzemē, lai jau svētdien atgrieztos Valmierā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri