Valmieras Ziņas

8 dienās apkārt Latvijai. Ceturtā diena – bākas, lielpilsētas un jūra

Ceturtās dienas rītu Latvijas apceļošanā sāku Mazirbē. Negribējās doties prom no naktsmājām – viss bija tik skaisti un mierīgi, ka pakavējos mirkli ilgāk. Gan lībiešu muzeja mājiņa, gan senu laivu kapsēta, gan cilvēcīga vienkāršība. Tomēr viss reiz beidzas un bija jādodas tālāk atrast citas skaistās vietas.

Tad nu tālākajā dienas gaitā pabiju pie 5 bākām un pilnīgi visas slēgtas, kaut arī trim bija jābūt atvērtām. Tas trakums uzbrūkot arī bāku apmeklētājiem. :( Vēl izskrēju cauri Ventspilij un naksnīgai Liepājai – šajās pilsētās jau būts daudz, tāpēc lieki daudz nekavējos, lai paspētu redzēt visu citu. Sasmējos par kādu dārzu rajoniņu pie Liepājas, kur ielu nosaukumi ir vienkārši skaitļavārdi no viens līdz trīsdesmit seši. Kādam ir bijis liels slinkums domāt ielu nosaukumus un no situācijas iziets diezgan jautrā veidā :D

Piebraucu pie Jūrkalnes stāvkrasta, arī Slīteres parkā, Pāvilostā un Skrundas spoku pilsētiņā pastaigāju, Irbenes lokatoru un Liepājas Ziemeļu fortus safočēju. Tomēr… Titulbildes statusu šodien nopelnīja vienkārši pļavā novietots dīvāns ar sagatavotu bluķīti, kur novietot kameru. Nezinu kāpēc, bet šis dīvāns lika pasmaidīt un atkal no jauna saprast, cik bieži vien maz vajag, lai radītu ko īpašu un interesantu.

Šodien nobraukti 330 km un vakarā esmu nokļuvis pāris km attālumā no Latvijas-Lietuvas robežas. Labu laiku kārtīgi lija lietus, un centos sarunāt kādu naktsmāju, bet visas viesu mājiņas šeit lietuviešiem un visās sezona noslēgusies vai arī dārgi, vai arī covids, vai arī vienkārši tā uz sitiena nevar pieņemt viesus. Tā kā nācās meklēt kādu meža celiņu, lietus kā reiz beidzās, izdevās sakurt uguni, sacept maizi ar desu un sataisīt zupu. Pēc ēšanas lietus atsākās ar lielāku jaudu. Diezgan veiksmīgi sanāca. Beidzot jāizmēģina mašīnā iekārtotā guļvieta – ārā tīri silts, izskatās ērti, bet kā būs īstenībā, redzēs no rīta.

Ja šajā dienā visvairāk bija bākas, tad piektajā dienā būs pilis un muižas. Dienas galapunkts nav zināms – redzēs pēc situācijas. Paldies nekustamo īpašumu firmai “LVKV”, kas finansiāli un ar labiem vārdiem atbalstīja šo Latvijas apceļošanas ideju.

Uz tikšanos rītdienas stāstā! ;)

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri