Valmieras Ziņas

5 noderīgi padomi lieliskā mājas ofisa iekārtošanai

Lasīšanas laiks: 4 min

2020.gads ir ieviesis diezgan manāmas pārmaiņas darba attiecību jautājumos, un liela daļa cilvēku ir spiesti pielāgoties situācijai, kurā darba pienākumi tiek pārcelti uz pavisam nepierastu vidi – mājām. Lai darbs turpinātu iet kā no rokas, ir svarīgi saprast, ka arī attālinātie darba pienākumi pieprasa atbilstošu un ergonomiski korektu darba vietas iekārtojumu.

Kam būtu jāpievērš īpaša uzmanība lieliskā mājas ofisa iekārtošanas procesā un bez kādiem palīgrīkiem noteikti neiztikt? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar mini mājas ofisa pielāgošanu jaunajiem darba apstākļiem atradīsiet raksta turpinājumā.

Ne tikai komforts, bet arī ergonomika

Kas ir pirmā lieta, kas iešaujas Jūsu prātā, runājot par mājas ofisa telpas labiekārtošanu? Kā vienu no būtiskākajām lietām cilvēki nereti piemin komfortu, kas ir pietiekoši svarīgs faktors, taču komforts bez pareizi pielietotiem ergonomikas likumiem nedos Jums vēlamo rezultātu. Lai pēc iespējas veiksmīgāk apvienotu abus augstāk uzskaitītos faktorus, īpaša uzmanība būtu jāpievērš tieši kvalitatīva mājas ofisa krēsla izvēlei.

Lai darbs no mājām neapgrūtinātu Jūs ar tādām problēmām kā smeldzošas muguras sāpes un pastiprināta jūtība muguras krustu daļā, ideālās sēžamvietas izvēli būtu vēlams balstīt uz vienu no plašāk atpazīstamākajiem ergonomikas principiem, proti, krēsla atzveltnes spēju pilnībā atbalstīt sēdētāja muguru. Pareizs muguras atbalsts nodrošinās Jūsu muguras daļas labsajūtu ilgtermiņā, kas ir īpaši svarīgi gadījumā, ja attālinātā darba situācija negaidīti ievelkas.

Arī skaitļiem ir nozīme

Runājot par Jūsu mājas ofisā nepieciešamajiem objektiem, protams, neiztikt bez biroja galdiņa un stacionārās, vai portatīvās datortehnikas, ar kuras palīdzību tiks realizēta lielākā daļa uzdoto darba uzdevumu. Kas attiecas uz pašu biroja galdiņu, jāatceras, ka arī skaitļiem un novietojumam ir nozīme. Galda virsmas augstumam nevajadzētu būt mazākam par 72 centimetriem.

Savukārt, attiecībā uz monitora novietojumu, jāievēro 10 līdz 15 centimetru princips, kas apzīmē ieteicamo datortehnikas attālumu no biroja galda malas. Novietojot monitoru šādā attālumā, Jūs pasargāsiet savas acis no iespējamās pārpūles darbu izpildes laikā.

Izmantojiet bezvadu tehnoloģijas piedāvātās iespējas

Lai darāmie darbiņi ritētu pēc iespējas raitāk, pārliecinieties, ka esat paguvis nomainīt līdz šim ierastās tehnoloģijas uz mūsdienīgajām bezvadu datu pārraides ierīcēm. Izmantojiet Bluetooth austiņas konferences zvanu veikšanai. Šīs austiņas ir absolūti nepieciešamas ikvienam attālinātā režīma darbiniekam. Tās ir ērti lietojamas, piedāvā pietiekoši augstu skaņas kvalitāti, kā arī palīdz atbrīvoties no jebkāda telpā esoša fona trokšņa.

Bezvadu tehnoloģiju pasaule lieliski iederēsies arī to mājas biroja entuziastu inventārā, kas ir pieraduši strādāt produktivitātes līmeņa veicinošas mūzikas pavadībā. Šajā gadījumā ofisa telpā noteikti jāatrod vieta mini bezvadu tumbiņu novietošanai. Bluetooth tumbiņas pastiprinās Jūsu datortehnikas izdoto skaņas līmeni, kā arī parūpēsies par lieliskas atmosfēras radīšanu Jūsu jauniekārtotajā mini ofisa telpā.

Labs apgaismojums produktivitātei un acu veselībai

Produktivitātes līmeņa uzturēšanai jaunizveidotajā ofisa telpā noteikti būs nepieciešama arī atbilstošu gaismas ķermeņu izvietošana. Lai gan ir pierādīts, ka neviens gaismeklis nespēj aizvietot dienas gaismu, ar loga esamību telpā nudien būs par maz. Papildu saules staru iekļūšanai ofisā, būtu jāparūpējas arī par galda vai stāvlampas izvietošanu maksimāli tuvu mājas biroja galvenajam elementam – birojam galdam.

Ne mazāk svarīgs elements ir izvēlēto gaismas ķermeņu spilgtuma faktors. Pārāk spilgts gaismeklis, kas novietots tieši virs Jūsu darba virsmas, var izraisīt graušanas un apsārtuma sajūtu acīs, savukārt ja gaismas elementu izstarotā gaisma nav pietiekoša spoža, acis var nākties pārpūlēt.

Dodiet priekšroku skandināvu minimālismam

Noslēdzošais padoms maksimāli ērtas un attālinātā darba režīmam piemērotas darba vides iekārtošanā, ir izvairīšanās no lieku objektu izvietošanas darba zonā. Centieties pieturēties pie modernā skandināvu minimālisma – jo mazāk, jo labāk! Lieki priekšmeti un absolūti nevajadzīgi dekora elementi darba zonā tikai apgrūtinās Jūsu steidzīgo darba režīmu. Attīriet darba galdu no nevajadzīgām mantām un iegādājieties dokumentu organizatoru, lai nepārvērstu savu darbavietu par papīru pārpildītu jucekli.

Ievērojot visus iepriekš minētos mini mājas ofisa iekārtošanas pamatprincipus, Jūsu darba vieta kļūs maksimāli efektīva, un attālinātā darba jēdziens Jūsu acīs iegūs pavisam jaunu nozīmi. Iegriezieties interneta veikalā 220.lv un iegādājieties visu mājas ofisam nepieciešamo inventāru, tajā skaitā arī kvalitatīvas Bluetooth austiņas, bez nepieciešamības uzkavēties lielveikalu pārpildītajās ailēs.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri