Valmieras Ziņas

5 noderīgi padomi lieliskā mājas ofisa iekārtošanai

Lasīšanas laiks: 4 min

2020.gads ir ieviesis diezgan manāmas pārmaiņas darba attiecību jautājumos, un liela daļa cilvēku ir spiesti pielāgoties situācijai, kurā darba pienākumi tiek pārcelti uz pavisam nepierastu vidi – mājām. Lai darbs turpinātu iet kā no rokas, ir svarīgi saprast, ka arī attālinātie darba pienākumi pieprasa atbilstošu un ergonomiski korektu darba vietas iekārtojumu.

Kam būtu jāpievērš īpaša uzmanība lieliskā mājas ofisa iekārtošanas procesā un bez kādiem palīgrīkiem noteikti neiztikt? Atbildes uz šiem un citiem aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar mini mājas ofisa pielāgošanu jaunajiem darba apstākļiem atradīsiet raksta turpinājumā.

Ne tikai komforts, bet arī ergonomika

Kas ir pirmā lieta, kas iešaujas Jūsu prātā, runājot par mājas ofisa telpas labiekārtošanu? Kā vienu no būtiskākajām lietām cilvēki nereti piemin komfortu, kas ir pietiekoši svarīgs faktors, taču komforts bez pareizi pielietotiem ergonomikas likumiem nedos Jums vēlamo rezultātu. Lai pēc iespējas veiksmīgāk apvienotu abus augstāk uzskaitītos faktorus, īpaša uzmanība būtu jāpievērš tieši kvalitatīva mājas ofisa krēsla izvēlei.

Lai darbs no mājām neapgrūtinātu Jūs ar tādām problēmām kā smeldzošas muguras sāpes un pastiprināta jūtība muguras krustu daļā, ideālās sēžamvietas izvēli būtu vēlams balstīt uz vienu no plašāk atpazīstamākajiem ergonomikas principiem, proti, krēsla atzveltnes spēju pilnībā atbalstīt sēdētāja muguru. Pareizs muguras atbalsts nodrošinās Jūsu muguras daļas labsajūtu ilgtermiņā, kas ir īpaši svarīgi gadījumā, ja attālinātā darba situācija negaidīti ievelkas.

Arī skaitļiem ir nozīme

Runājot par Jūsu mājas ofisā nepieciešamajiem objektiem, protams, neiztikt bez biroja galdiņa un stacionārās, vai portatīvās datortehnikas, ar kuras palīdzību tiks realizēta lielākā daļa uzdoto darba uzdevumu. Kas attiecas uz pašu biroja galdiņu, jāatceras, ka arī skaitļiem un novietojumam ir nozīme. Galda virsmas augstumam nevajadzētu būt mazākam par 72 centimetriem.

Savukārt, attiecībā uz monitora novietojumu, jāievēro 10 līdz 15 centimetru princips, kas apzīmē ieteicamo datortehnikas attālumu no biroja galda malas. Novietojot monitoru šādā attālumā, Jūs pasargāsiet savas acis no iespējamās pārpūles darbu izpildes laikā.

Izmantojiet bezvadu tehnoloģijas piedāvātās iespējas

Lai darāmie darbiņi ritētu pēc iespējas raitāk, pārliecinieties, ka esat paguvis nomainīt līdz šim ierastās tehnoloģijas uz mūsdienīgajām bezvadu datu pārraides ierīcēm. Izmantojiet Bluetooth austiņas konferences zvanu veikšanai. Šīs austiņas ir absolūti nepieciešamas ikvienam attālinātā režīma darbiniekam. Tās ir ērti lietojamas, piedāvā pietiekoši augstu skaņas kvalitāti, kā arī palīdz atbrīvoties no jebkāda telpā esoša fona trokšņa.

Bezvadu tehnoloģiju pasaule lieliski iederēsies arī to mājas biroja entuziastu inventārā, kas ir pieraduši strādāt produktivitātes līmeņa veicinošas mūzikas pavadībā. Šajā gadījumā ofisa telpā noteikti jāatrod vieta mini bezvadu tumbiņu novietošanai. Bluetooth tumbiņas pastiprinās Jūsu datortehnikas izdoto skaņas līmeni, kā arī parūpēsies par lieliskas atmosfēras radīšanu Jūsu jauniekārtotajā mini ofisa telpā.

Labs apgaismojums produktivitātei un acu veselībai

Produktivitātes līmeņa uzturēšanai jaunizveidotajā ofisa telpā noteikti būs nepieciešama arī atbilstošu gaismas ķermeņu izvietošana. Lai gan ir pierādīts, ka neviens gaismeklis nespēj aizvietot dienas gaismu, ar loga esamību telpā nudien būs par maz. Papildu saules staru iekļūšanai ofisā, būtu jāparūpējas arī par galda vai stāvlampas izvietošanu maksimāli tuvu mājas biroja galvenajam elementam – birojam galdam.

Ne mazāk svarīgs elements ir izvēlēto gaismas ķermeņu spilgtuma faktors. Pārāk spilgts gaismeklis, kas novietots tieši virs Jūsu darba virsmas, var izraisīt graušanas un apsārtuma sajūtu acīs, savukārt ja gaismas elementu izstarotā gaisma nav pietiekoša spoža, acis var nākties pārpūlēt.

Dodiet priekšroku skandināvu minimālismam

Noslēdzošais padoms maksimāli ērtas un attālinātā darba režīmam piemērotas darba vides iekārtošanā, ir izvairīšanās no lieku objektu izvietošanas darba zonā. Centieties pieturēties pie modernā skandināvu minimālisma – jo mazāk, jo labāk! Lieki priekšmeti un absolūti nevajadzīgi dekora elementi darba zonā tikai apgrūtinās Jūsu steidzīgo darba režīmu. Attīriet darba galdu no nevajadzīgām mantām un iegādājieties dokumentu organizatoru, lai nepārvērstu savu darbavietu par papīru pārpildītu jucekli.

Ievērojot visus iepriekš minētos mini mājas ofisa iekārtošanas pamatprincipus, Jūsu darba vieta kļūs maksimāli efektīva, un attālinātā darba jēdziens Jūsu acīs iegūs pavisam jaunu nozīmi. Iegriezieties interneta veikalā 220.lv un iegādājieties visu mājas ofisam nepieciešamo inventāru, tajā skaitā arī kvalitatīvas Bluetooth austiņas, bez nepieciešamības uzkavēties lielveikalu pārpildītajās ailēs.

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri