Valmieras Ziņas

5 iemesli, kāpēc ir vērts iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi

Lasīšanas laiks: 5 min

Ikviens auto īpašnieks zina, ka viņa auto jābūt obligāti apdrošinātam. Šajā gadījumā pastāv divas iespējas: OCTA vai KASKO. Par OCTA zina lielākā daļa auto īpašnieku, jo tā ir obligāta, savukārt KASKO apdrošināšana ir brīvprātīga apdrošināšana, kas sedz apdrošinātajam transportlīdzeklim nodarītos bojājumus un zaudējumus negadījuma vai zādzības rezultātā.

Tā kā tas ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, KASKO polise nav pirmā un populārākā izvēle, taču tā pavisam noteikti ir labākā izvēle, ja ir vēlme pasargāt savu maciņu. Nevarat izlemt, kuru apdrošināšanas veidu izvēlēties savam auto?

Mēs palīdzēsim Jums pieņemt lēmumu – lūk, 5 iemesli, kāpēc ir vērts iegādāties KASKO apdrošināšanas polisi!

5 iemesli, kāpēc KASKO polises iegāde ir gudra doma

1. KASKO polise apdrošina auto īpašnieku

Šī ir galvenā un svarīgākā abu polišu atšķirība – atšķirībā no OCTA polises, kura apdrošina auto īpašnieka civiltiesisko atbildību un atlīdzina negadījumā radītos zaudējumus trešajai personai un tās mantai, KASKO apdrošina pašu auto īpašnieku.

KASKO apdrošināšana sedz zaudējumus, kas negadījuma brīdī radušies auto īpašniekam, pat tad, ja negadījuma izraisīšanā vainojams auto īpašnieks. KASKO nodrošina sirdsmieru un atšķirībā no OCTA pasargā auto īpašnieka maciņu neatkarīgi no tā, kādos apstākļos noticis negadījums un kurš pie tā vainojams.

Protams, jāņem vērā, ka viss atkarīgs no apdrošināšanas līguma noteikumiem, tādēļ, iegādājoties KASKO polisi, svarīgi izvēlēties piemērotus segumus.

2. KASKO piedāvā izvēlēties apdrošināšanas segumus, tādējādi personalizējot polisi

Kamēr parastā OCTA ir fiksēta un nepiedāvā nekādas papildu iespējas, KASKO ir pielāgojama un piedāvā izvēlēties apdrošināšanas segumus, tādējādi auto īpašnieks var personalizēt polisi atkarībā no savām vajadzībām un vēlmēm.

Protams, laika gaitā apdrošinātājiem ir izveidojies standarta komplekts, piemēram, gandrīz visas apdrošināšanas kompānijas sedz zaudējumus, kas radušies auto zādzības rezultātā un auto remontu pēc negadījuma.

Tomēr KASKO piedāvā arī daudzas citas lieliskas iespējas. Daži populārākie KASKO apdrošināšanas segumi:

  • Transportlīdzekļa stiklojuma bojājumi;
  • Bojājumi un zaudējumi, kuri radušies zādzības vai arī zādzības mēģinājuma, kā arī laupīšanas rezultātā;
  • Dabas stihiju iespaidā radītie bojājumi (nokrišņi, vētra, negaiss);
  • Bojājumi, kuri radušies sadursmē ar dzīvnieku;
  • Bojājumi un zaudējumi, kuri radušies ugunsgrēka rezultātā;
  • Transportēšanas izdevumi.

Tā kā KASKO piedāvā patiesi plašu seguma izvēļu klāstu, pastāv uzskats, ka šāda polise ir ļoti dārga. Tomēr patiesībā, ja segumi tiek izvēlēti pārdomāti, KASKO iegādes cena nav daudz augstāka par OCTA cenu.

Jāņem vērā, ka dažādi apdrošinātāji piedāvā dažādus segumus un iespējas, tādēļ ir vērts salīdzināt dažādas opcijas, lai iegūtu labāko polises cenu.

3. KASKO piedāvā bezmaksas diennakts tehnisko palīdzību 

Kā jau minējām, parastā OCTA nepiedāvā nekādas papildu iespējas, savukārt KASKO piedāvā bezmaksas diennakts tehnisko palīdzību (atkarībā no izvēlētā seguma).

Diemžēl mēs nekad nevaram paredzēt, kad, kur un kādos apstākļos auto piedzīvos tehniskas problēmas, tādēļ šis ir lielisks bonuss, kas jebkurā diennakts laikā ne tikai palīdzēs novērst tehniskās ķibeles un pēc nepieciešamības parūpēsies par auto evakuāciju, bet arī parūpēsies par auto īpašnieku, nodrošinot bezmaksas taksometra pakalpojumus.

Tāpat, lai polises īpašniekam ķibeļu gadījumā ne par ko nav jāuztraucas, viņam pieejama arī profesionāla tehniskā konsultācija pa telefonu. Palīdzība parasti tiek sniega ļoti ātri un profesionāli – tādēļ vien būtu vērts iegādāties KASKO apdrošināšanu.

Atkarībā no izvēlētā seguma, šāds bonuss darbojas arī tad, ja esat izbraucis ārpus Latvijas teritorijas. Ja esat izvēlējies KASKO polisi, kas darbojas konkrētajā teritorijā, kurā notikušas ķibeles ar auto, papildu iepriekš minētajai palīdzībai var tikt apmaksāta arī uzturēšanās viesnīcā, kā arī kompensēti ceļa izdevumi.

KASKO polises darbības teritoriju parasti izvēlas pats auto īpašnieks, un šāds bonuss var būt ļoti noderīgs tiem, kam aktuāla ceļošana ar auto

4. Negadījuma rezultātā iespējams maksāt pašrisku

Pašrisks ir apdrošināšanas polisē norādītā zaudējumu daļa, kuru zaudējumu/negadījuma rezultātā maksā auto īpašnieks – jo zemāks pašrisks, jo augstāka apdrošināšanas atlīdzības izmaksa.

Apdrošināšanas kompānijas pašrisku izsaka fiksētā naudas summā vai procentos. Pašriska apmērs vienas polises dažādiem segumiem var atšķirties, un ir apdrošinātāji, kuri pašriska summu piedāvā izvēlēties patstāvīgi – ņemot vērā to, ka Jūs, visticamāk, savu auto pazīstat labāk un spējat labāk izvērtēt savas vajadzības, šādu iespēju noteikti ir vērts izmantot.

Pašreiz apdrošinātāji piedāvā arī 0 EUR pašrisku, visbiežāk stiklojuma bojājumiem, piemēram, ja radusies plaisa vējstiklā. Tomēr tādā gadījumā iesakām pievērst uzmanību, vai 0 EUR pašrisks attiecas tikai iestājoties pirmajam apdrošināšanas gadījumam vai uz visiem gadījumiem, kuri iestājas polises līguma darbības laikā.

5. Ja negadījuma dēļ esat palicis bez auto, apdrošinātājs piešķir pagaidu auto

Viena no problēmām, kas pēc negadījuma rada lielākās neērtības – auto neesamība. Atbilstoša KASKO apdrošināšanas polise šādu problēmu ļauj aizmirst, jo, ja noticis ceļu satiksmes negadījums un esat palicis bez auto, apdrošināšanas sabiedrība jau no pirmās dienas piešķirs Jums pagaidu auto, ko varēsiet izmantot, kamēr atgūsiet savu auto vai atlīdzības izmaksu. Turklāt, apdrošinātāji parasti piemeklē tādu pagaidu auto, kurš ir līdzvērtīgs apdrošinātajam auto, līdz ar to nav jāuztraucas par to, ka nāksies pārvietoties ar daudz citādāku, vecāku un mazāk funkcionālu auto. 

Kā jau vairākkārt minējām, arī šāds bonuss atkarīgs no izvēlētā seguma, un, pirms iegādājaties KASKO apdrošināšanu, ir vērts noskaidrot atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  • Vai vajadzības gadījumā tiks piešķirts pagaidu auto?
  • Ar kādiem nosacījumiem tas tiks piešķirts? Kurš un kā izvēlas pagaidu auto?
  • Kad un kā auto vajadzības gadījumā tiks nodots?

Tagad, kad zināt OCTA un KASKO galvenās atšķirības, un lēmums par KASKO apdrošināšanu ir pieņemts, aktuāls ir vēl viens jautājums – kur iegādāties KASKO apdrošināšanu? Ienāciet Octas.lv un saņemiet izdevīgāko KASKO piedāvājumu Jūsu auto! 

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri