Valmieras Ziņas

2021. gada Latvijas Gada komiķis Jānis Kreičmanis: ”Man nav talanta”

Lasīšanas laiks: 3 min

Jānis Kreičmanis – valmierietis, kura ceļi nu jau vairākus gadus ved uz galvaspilsētu. Jānis pēc profesijas ir programmētājs un pēc garas darba dienas labprāt atpūšas ar draugiem pie auksta alus kausa. ’’Uz papīra’’ liktos, ka viņš ir tāds pats cilvēks kā mēs visi, tomēr Jānim ir kāds hobijs – komēdija.

Jānis Kreičmanis, kurš 2021. gadā arī atzīts par Latvijas Gada komiķi jau šajā nedēļas nogalē, savas pirmās Vislatvijas solo tūres ietvaros viesosies Valmierā, tāpēc izmantojām šo iespēju, lai ar viņu aprunātos par dzīvi un to, kas tad ir Stand-up komēdija, jeb latviski sauktās stāvizrādes.

Jokot publikas priekšā Jānis pamēģinājis pirms aptuveni 6 gadiem, kad draugi pamudinājuši apmeklēt pasākumu OpenMic, jeb Brīvo Mikrofonu, kur savu veiksmi jokošanā uz skatuves var izmēģināt jebkurš interesents. Lai gan pašam sākotnēji šī ideja likusies muļķīga, pēc vairāku mēnešu gatavošanās Jānis sagatavojis piecu minūšu programmu un par pārsteiguma pašam – klausītājiem Jānis licies visai smieklīgs.

Jānis uzsver, ka komēdija ne pavisam nav vienkārša. Sākotnēji licies, ka dodoties uz brīvo mikrofonu katru reizi jāgatavo jauns materiāls. Pagājis laiks, kamēr viņš sapratis, ka patiesībā panākumu atslēga ir uzrakstīt joku un tad vairākus gadus to pieslīpēt, kamēr tas ieņēmis veidolu ar kuru pats esi apmierināts.

’’Pirmos divus gadus uzstājoties skatījos sev uz apaviem, jo negribēju redzēt cilvēku acīs vilšanos.’’

Jānis Kreičmanis skatuvi nu jau labi iepazinis, bet pats uzskata, ka līdz galam tomēr nav skatuves cilvēks. Jānis stāsta, ka viņš pavisam noteikti nav Rūdolfs Kugrēns vai Baiba Sipeniece – Gavare, kuri uzreiz paņem publiku, Jānis pats sevi vairāk raksturo kā: ”Tas tur, kurš stūrī bļaustās”

Jāņa komēdijas stilu varētu raksturot kā vienkāršu – ’’iz dzīves’’. Pats saka, ka viņa auditorija pārsvarā ir vecumā no 20 – 40 gadiem, tomēr viņa stāvizrādes visā Latvijā apmeklējuši visdažādākie cilvēki no visdažādākajām paaudzēm un parasti par ko pasmieties var atrast ikviens. Jānis joko par visiem tik ierastām dzīves situācijām ar kurām saskarās katrs no mums, varbūt tas arī ir iemesls kāpēc klausītāji iecienījuši Jāņa Kreičmaņa radīto saturu.

Sākot nodarboties ar Stand-up komēdiju Jānis izmēģinājis roku vēl kādā arodā – podkāstu (Anglicisms. Latvijas valodnieki iesaka lietot vārdu podraide, bet kaut kā neliekas, ka tas izklausās labāk) veidošanā. Jānis, būdams vienkāršs cilvēks, arī savu podkāstu nosaucis pavisam vienkārši – ’’Kreiča podkāsts.’’ Arī šis Jāņa saturs klausītāju vidū guvis pietiekami lielu atzinību un, lai gan podkāstu veidošanai šobrīd atliek pavisam maz laika, pats saka, ka pēc izrādēm satiekot klausītājus, bieži nākas dzirdēt jautājumus par to, kad būs iespēja noklausīties nākamo sēriju.

Jāņa Kreičmaņa jaunā stāvizrāde Liels puika radusies pēc tam, kad Jānis apzinājies savu vecumu – 30. Izrādē Jānis runā par centieniem pieaugt un to, ko tad viņaprāt nozīmē būt pieaugušajam cilvēkam, kuram jāsaskaras ar dažādām sadzīves problēmām.

Tuvojoties Jāņa uznācienam uz Valmieras koncertzāles skatuves, viņš atzīst, ka mājās uzstāties ir visgrūtāk, jo šeit daudzi viņu pazīst. Jānis smejas, ka bail publikā ieraudzīt kādu savu bijušo skolotāju un redzēt, ka viņai nepatīk dzirdētais.

Jānis Kreičmanis ar soloizrādi Liels Puika Valmierā viesosies jau šajā piektdienā. Ja pazīsti Jāni un vēlies doties par viņu pasmieties, jeb arī nepazīsti Jāni, bet vēlies uzzināt kā izskatās un izklausās patiesi smieklīgs cilvēks, biļetes vēl vari paspēt iegādāties ŠEIT.

Aktuālais jautājums

Vai esi apmierināts ar ielu un ceļu stāvokli, kā arī uzturēšanu Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri