Valmieras Ziņas

2019.gadā Valmierā “Jā” vārdu teikuši 227 pāri

Laulības ir skaists un gaidīts brīdis ikviena pāra dzīvē, tas ir ne tikai mīlestības apliecinājums, ka viens ar otru vēlas pavadīt visu turpmāko mūžu un dibināt ģimeni, bet arī atbildības uzņemšanās. 2019.gadā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 227 laulības. Laulību ceremonijām piepildītākie ir bijuši vasaras mēneši, visvairāk pāri izvēlējušies reģistrēt laulības augustā – 52 un jūlijā – 38, bet vismazāk februārī, kad reģistrētas septiņas laulības.

Jaunākais pāris, kuri reģistrējuši laulības, līgavainis un līgava bijuši 22 un 21 gadus veci, dzīves un pieredzes bagātākais pāris izlēmis laulības reģistrēt līgavai un līgavainim esot 72 un 80 gadu vecumā. Pēdējos gados pastāv tendence pāriem cienījamā vecumā, kuri jau ilgāku laiku ir dzīvojuši kopā, reģistrēt laulības. Pērn laulības reģistrējuši vīrieši vecumā no 22 līdz 80 gadiem, savukārt sievietes no 18 līdz 76 gadiem.

No visām 2019.gadā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētajām laulībām 72 pāros abi laulātie ir valmierieši. 64 laulībās viens no jaunlaulātajiem ir valmierietis, savukārt 91 laulībā neviens no laulātajiem nav valmierietis. Valmierā bieži izvēlas reģistrēt laulības pāri no pilsētai apkārtējiem novadiem. Pieaudzis arī ārzemēs dzīvojošo latviešu skaits, kuri izvēlas laulības reģistrēt Latvijā. 2019.gadā vairāk nekā puse (53%) jeb 120 pāri laulībā stājušies pirmo reizi.

135 pāri izvēlējušies svinīgu laulības reģistrāciju (ar muzikālo pavadījumu un dziedājumu), 80 pāri – juridisku laulības reģistrāciju. Pēdējos gados ir novērota tendence samazināties jaunlaulāto skaitam, kuri izvēlas svinīgu laulības reģistrāciju, bet palielinās juridiskās laulības reģistrāciju (sarakstīšanās) skaits. 211 pāri, kā laulības reģistrēšanas vietu izvēlējās Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļu, savukārt 12 laulības reģistrētas baznīcā. Ja tiek nodrošināti laulības reģistrācijai piemēroti apstākļi, tad ir iespējams laulības reģistrēt pašvaldības teritorijā ārpus Dzimtsarakstu nodaļas telpām. 2019.gadā šādu iespēju izmantoja četri pāri, piemēram, laulājoties brīvā dabā Valmieras muzeja teritorijā pie dižozola. Pērn laulības reģistrāciju atteica vai uz to neieradās 12 pāri.    

“Lai reģistrētu laulības, 2019.gadā pāriem ir bijuši dažādi pamudinājumi. Precējās pāri, kuri izlēmuši laist pasaulē bērniņu, bet pirms tam vēlas savienību viens ar otru nostiprināt juridiski, ar smaidu vairāki līgavaiņi pie laulības reģistrācijas iesnieguma iesniegšanas teikuši “lietas ir jāsakārto”. Pērn saglabājusies tendence laulības reģistrēt arī pāriem, kuriem jau ir bērni, turklāt vairākās laulības ceremonijās līgavu pie altāra veda vai pārim gredzenus pasniedza pāra bērni. Īpaši jauki brīži ir, kad redzam, ka ejot ārā no Dzimtsarakstu nodaļas pēc laulības reģistrācijas pieteikuma iesniegšanas, līgavainis samīļo līgavu,” par 2019.gada laulības reģistrēšanas tendencēm stāsta Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa un viņas vietniece Vija Kuģe.

Ja personas vēlas reģistrēt laulības, jādodas uz jebkuru dzimtsarakstu nodaļu valstī, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu (pase vai personas apliecība), uzrakstot iesniegumu (laulības var reģistrēt ne agrāk kā vienu mēnesi un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā) un samaksājot valsts nodevu 14 EUR.

Valmieras pilsētas pašvaldība apmaksā laulības svinīgās reģistrācijas ceremonijas maksu tām personām, kuras ir Valmierā deklarētas ne mazāk kā vienu gadu. Šādu lēmumu Valmieras pilsētas pašvaldība pieņēma 2016.gadā, lai stiprinātu ģimenes institūcijas lomu un nozīmi, kā arī ģimenes vērtību sabiedrībā un atbalstītu tās ģimenes, kas Valmieru ir izvēlējušās par savu dzīvesvietu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri