Valmieras Ziņas

“100 latviešu stāsti” autori: Ceļotāja lielākais ierocis ir smaids un optimisms (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Ceturtdien 27.martā Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) otrajā Ceļotāju stāstu vakarā, 226 dienās apceļojuši 19 pasaules valstis un uzrakstījuši 100 latviešu stāstus, par piedzīvoto klātesošajiem stāstīja Ģirts Smelters un Kristaps Jēkabsons.

Pasākuma apmeklētājiem 25 gadus vecie jaunieši pastāstīja gan par pasaules apceļošanas idejas iesākumu, gan būtiskākajiem sarežģījumiem un veiksmes stāstiem, gan arī satikto latviešu un sveštautiešu stāstiem.

Doma par 100 latviešu stāstu apkopošanu sava ceļojuma laikā radusies, kad jaunieši vēlējušies ceļojumam piešķirt kādu “pievienoto vērtību”, un tā kā abos patriotisma jūtas bijušas gana spēcīgas, nolemts katrā vietā, kur viņi pabūs, satikt kādu latvieti un pierakstīt viņu stāstus.

Puiši gan atzina, ka sākotnēji 100 stāstu apkopošana šķitusi visai pārdrošs mērķis, taču rezultātā satikti aptuveni 1000 latviešu un nācies pat “atlasīt” aizraujošākos stāstus.

Pēc ceļotāju stāstītā, naudas puišiem bijis maz, taču lielākā vērtība bijusi pacietība, smaids un optimisms, kas vairākās šķietami bezcerīgās un dažkārt pat bīstamās situācijās abus paglābis no lielās ieceres apturēšanas un neizdošanās. Puiši pabijuši Itālijā, Grieķija, Turcijā, Taizemē, Japānā, Malaizijā, Ķīnā, Amerikā un citur, savā ceļojumā sastopot gan ārzemēs dzīvojošus latviešus, gan kolorītus vietējo zemju iedzīvotājus.

Vairums nakšu puiši pārlaiduši zem klajas debess, vairākkārt izmantojuši vietējo iedzīvotāju viesmīlību, ļaujot pārnakšņot viņu dzīvesvietās, kādu nakti pārlaiduši arī indiāņu rezervātā, Malibu pludmalē un citur.

Savukārt pārvietojušies viņi lielākoties stopējot automašīnas vai cenšoties bez biļetēm izbraukt ar vilcienu un netikt pieķertiem.

Pēc jauniešu stāstītā, vairākkārt savā ceļojumā Ģ.Smelteram un K.Jēkabsonam nācies sastapties arī ar policiju, tomēr līdz dramatiskām sekām tas ne reizi neesot novedis. Citviet policija puišus dzinusi nost no šosejas, kur viņi mēģinājuši apturēt kādu automašīnu, citviet policija pati aizvedusi ceļotājus līdz tuvākajai degvielas uzpildes stacijai.

Savā ceļā abi puiši vairākkārt saskārušies arī ar valodas barjeru, kļūdījušies laika zonu aprēķināšanā, lauzuši vairākus iepriekš radušos stereotipus un ieguvuši daudz spilgtu emociju.

Finansiāli ceļotājus daļēji atbalstījis “Aldaris”, kas, izlasot jauniešu blogu, pats pieteicies sadarboties, taču ceļam mājup puišiem ik pa laikam tomēr nācies pastrādāt arī kādu nelielu darbu. Tokijā viņi dalījuši skrejlapas par angļu valodas kursiem, Floridā – piestrādājuši pārvākšanās biznesā, filmējušies Holivudā un pamazām naudu mājup ceļam sakrājuši.

Tomēr vēl spilgtāk par visu redzēto un pašiem piedzīvoto puišiem atmiņā palikuši ārzemēs sastapto latviešu stāsti, kuru vidū ir arī Roberta Zuikas stāsts, kuru puiši satikuši maestro mājās, Mičiganas štata Kalamazū pilsētā. Tāpat abi ceļotāji pierakstījuši vairāku nesen uz ārzemēm pārvākušos latviešu stāstus, tostarp kādas meitenes stāstu, kura patlaban dzīvo Maijami, kā arī kāda kunga stāstu, kurš koordinē latviešu kultūras izplatību Amerikā.

Par saviem piedzīvojumiem un uzzinātajiem latviešu stāstiem Ģ.Smelters un K.Jēkabsons reizi dienā vai divās rakstīja savā blogā, kurā ikvienam iespējams gūt plašāku ieskatu par ārzemēs dzīvojošo latviešu ikdienu, kā arī saņemt motivāciju arī pašiem “uz pasauli skatīties plašāk,” aicina pasaules apceļotāji.

Nākamais ceļotāju stāstu vakars Valmieras TIC notiks 24. aprīlī.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri