Valmieras Ziņas

“100 latviešu stāsti” autori: Ceļotāja lielākais ierocis ir smaids un optimisms (1)

Ceturtdien 27.martā Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) otrajā Ceļotāju stāstu vakarā, 226 dienās apceļojuši 19 pasaules valstis un uzrakstījuši 100 latviešu stāstus, par piedzīvoto klātesošajiem stāstīja Ģirts Smelters un Kristaps Jēkabsons.

Pasākuma apmeklētājiem 25 gadus vecie jaunieši pastāstīja gan par pasaules apceļošanas idejas iesākumu, gan būtiskākajiem sarežģījumiem un veiksmes stāstiem, gan arī satikto latviešu un sveštautiešu stāstiem.

Doma par 100 latviešu stāstu apkopošanu sava ceļojuma laikā radusies, kad jaunieši vēlējušies ceļojumam piešķirt kādu “pievienoto vērtību”, un tā kā abos patriotisma jūtas bijušas gana spēcīgas, nolemts katrā vietā, kur viņi pabūs, satikt kādu latvieti un pierakstīt viņu stāstus.

Puiši gan atzina, ka sākotnēji 100 stāstu apkopošana šķitusi visai pārdrošs mērķis, taču rezultātā satikti aptuveni 1000 latviešu un nācies pat “atlasīt” aizraujošākos stāstus.

Pēc ceļotāju stāstītā, naudas puišiem bijis maz, taču lielākā vērtība bijusi pacietība, smaids un optimisms, kas vairākās šķietami bezcerīgās un dažkārt pat bīstamās situācijās abus paglābis no lielās ieceres apturēšanas un neizdošanās. Puiši pabijuši Itālijā, Grieķija, Turcijā, Taizemē, Japānā, Malaizijā, Ķīnā, Amerikā un citur, savā ceļojumā sastopot gan ārzemēs dzīvojošus latviešus, gan kolorītus vietējo zemju iedzīvotājus.

Vairums nakšu puiši pārlaiduši zem klajas debess, vairākkārt izmantojuši vietējo iedzīvotāju viesmīlību, ļaujot pārnakšņot viņu dzīvesvietās, kādu nakti pārlaiduši arī indiāņu rezervātā, Malibu pludmalē un citur.

Savukārt pārvietojušies viņi lielākoties stopējot automašīnas vai cenšoties bez biļetēm izbraukt ar vilcienu un netikt pieķertiem.

Pēc jauniešu stāstītā, vairākkārt savā ceļojumā Ģ.Smelteram un K.Jēkabsonam nācies sastapties arī ar policiju, tomēr līdz dramatiskām sekām tas ne reizi neesot novedis. Citviet policija puišus dzinusi nost no šosejas, kur viņi mēģinājuši apturēt kādu automašīnu, citviet policija pati aizvedusi ceļotājus līdz tuvākajai degvielas uzpildes stacijai.

Savā ceļā abi puiši vairākkārt saskārušies arī ar valodas barjeru, kļūdījušies laika zonu aprēķināšanā, lauzuši vairākus iepriekš radušos stereotipus un ieguvuši daudz spilgtu emociju.

Finansiāli ceļotājus daļēji atbalstījis “Aldaris”, kas, izlasot jauniešu blogu, pats pieteicies sadarboties, taču ceļam mājup puišiem ik pa laikam tomēr nācies pastrādāt arī kādu nelielu darbu. Tokijā viņi dalījuši skrejlapas par angļu valodas kursiem, Floridā – piestrādājuši pārvākšanās biznesā, filmējušies Holivudā un pamazām naudu mājup ceļam sakrājuši.

Tomēr vēl spilgtāk par visu redzēto un pašiem piedzīvoto puišiem atmiņā palikuši ārzemēs sastapto latviešu stāsti, kuru vidū ir arī Roberta Zuikas stāsts, kuru puiši satikuši maestro mājās, Mičiganas štata Kalamazū pilsētā. Tāpat abi ceļotāji pierakstījuši vairāku nesen uz ārzemēm pārvākušos latviešu stāstus, tostarp kādas meitenes stāstu, kura patlaban dzīvo Maijami, kā arī kāda kunga stāstu, kurš koordinē latviešu kultūras izplatību Amerikā.

Par saviem piedzīvojumiem un uzzinātajiem latviešu stāstiem Ģ.Smelters un K.Jēkabsons reizi dienā vai divās rakstīja savā blogā, kurā ikvienam iespējams gūt plašāku ieskatu par ārzemēs dzīvojošo latviešu ikdienu, kā arī saņemt motivāciju arī pašiem “uz pasauli skatīties plašāk,” aicina pasaules apceļotāji.

Nākamais ceļotāju stāstu vakars Valmieras TIC notiks 24. aprīlī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri