Valmieras Ziņas

10 padomi lietotu auto pircējiem

Lasīšanas laiks: 3 min

Ikvienam autovadītājam laiku pa laikam nākas saskarties ar dažnedažādiem izaicinājumiem, proti, bīstamām situācijām uz ceļa, mazāka vai lielāka apmēra remontdarbiem, kā arī brīžiem, kad mašīna vienkārši atsakās darboties. Taču lielākais no izaicinājumiem, kas šoferīšos parasti izraisa gan neizpratni, gan samulsumu, ir lietota auto iegāde. Kā šo procesu padarīt maksimāli vienkāršāku un pārliecināties par to, ka kārotais auto patiesi būs spējīgs Tavām vajadzībām kalpot pēc iespējas ilgāk? Octas.lv ir risinājumi! Ieskaties 10 būtiskākajos padomos, kas atvieglos Tavu dzīvi.

Izvēlies atzītu un atpazīstamu tirgotāju

Pirmā lieta, kas noteikti būtu jāņem vērā lietota auto kārotājam, ir atzīta un pašmāju platuma grādos atpazīstama auto tirgotāja izvēle. Dodot priekšroku pieredzējušam spēkratu tirgotājam, Tu veiksmīgi izvairīsies no vairākiem nepatīkamiem neveiksmīgas auto iegādes scenārijiem.

Dodies izmēģinājuma braucienā

Nekautrējies un vaicā tirgotājam iespēju doties izmēģinājuma braucienā. Šādi Tu būsi spējīgs pārliecināties par to, ka konkrētais auto patiešām atrodas pilnā braukšanas kārtībā. Ko darīt, ja tirgotājs šādu iniciatīvu neatbalsta? Neielaidies tālākās sarunās un liec tirgotājam zināt – ja nebūs izmēģinājuma brauciena, nebūs arī darījuma!

Aizved spēkratu uz pilnu servisa pārbaudi

Pēc došanās izmēģinājuma braucienā, pārbaudi izvēlētā tirgotāja godīgumu divkārt. Kā to izdarīt? Izsaki tirgotājam vēlmi aizvest automobili uz pilnu servisa pārbaudi, kādā no Tevis izvēlētajiem auto servisiem. Tādējādi Tu ne tikai pārliecināsies par pārdevēja labajiem nodomiem, bet arī iegūsi neatkarīga eksperta viedokli par lietotā automobiļa tehnisko stāvokli.

Pieprasi apliecinošu dokumentu

Brīdī, kad esi pilnībā pārliecināts par sava izvēlētā spēkrata tehniskā stāvokļa atbilstību automašīnas tirgotāja norādītajai informācijai, ir laiks spert soli tuvāk darījuma veikšanai. Atceries, ka tirgotāja pienākums ir spēja nodrošināt Tevi ar darījumu apliecinošu dokumentu. Ja tirgotājs no šādas prakses izvairās, Tu, iespējams, tiec apkrāpts.

Orientējies tirgus piedāvājumā

Pirms došanās lietoto auto medībās, būtu silti ieteicams pēc iespējas detalizētāk pieiet esošā lietoto auto tirgus izpētei. Šī izpēte ir itin vienkārši veicama internetā, tādēļ nesagādās nekādas papildu grūtības. Esi pārliecināts par to, ka pārdevējs neliek Tev pārmaksāt!

Paturi savas tiesības atteikties

Ja kādā no iepriekšējiem pirkšanas/pārdošanas soļiem esi saskāries ar jebkādiem faktoriem, kas Tevi līdz galam nepārliecina un liek šaubīties par konkrētā pārdevēja uzticamības līmeni, paturi savas tiesības atteikties no darījuma veikšanas.

Pieaicini neatkarīgu ekspertu

Ja esi viens no tiem autovadītājiem, kas ne īpaši labi orientējas auto tehniskajās lietās, pirms došanās uz lietoto auto placi, pieaicini automobiļu apskatei arī kādu no neatkarīgajiem ekspertiem. Zinoša eksperta pavadībā Tavs ceļojums pa lietoto auto placi kļūs daudz rezultatīvāks.

Nepiekrīti norēķiniem skaidrā naudā

Izvairies no norēķināšanās par darījumu ar skaidras naudas līdzekļiem. Protams, valstī noteiktais likums atļauj veikt skaidras naudas darījumus summā līdz pat 7200 eiro, taču ievēro, ka bezskaidras naudas norēķini ir drošāks veids, kā iegādāties automobili.

Esi uzstājīgs un zini savas tiesības

Tev kā potenciālajam lietota auto pircējam ir jāpārzina savas tiesības, lai izvairītos no iekļūšanas kādā no daudzajām krāpnieciskā rakstura shēmām. Esi uzstājīgs, zini savas tiesības un tiec pie kārotā auto bez jebkādiem sarežģījumiem!

Neaizmirsti, ka Tavam nupat iegādātajam auto būs obligāti nepieciešama arī jaunas OCTA polises iegāde. Apskati lētākās OCTAS internetā un noskaidro, kā veidojas tā dēvētā Bonus Malus klase (uzzināt vairāk), kas vistiešākajā veidā ietekmē Tavas obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas polises cenu.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri