Valmieras Ziņas

10 padomi lietotu auto pircējiem

Ikvienam autovadītājam laiku pa laikam nākas saskarties ar dažnedažādiem izaicinājumiem, proti, bīstamām situācijām uz ceļa, mazāka vai lielāka apmēra remontdarbiem, kā arī brīžiem, kad mašīna vienkārši atsakās darboties. Taču lielākais no izaicinājumiem, kas šoferīšos parasti izraisa gan neizpratni, gan samulsumu, ir lietota auto iegāde. Kā šo procesu padarīt maksimāli vienkāršāku un pārliecināties par to, ka kārotais auto patiesi būs spējīgs Tavām vajadzībām kalpot pēc iespējas ilgāk? Octas.lv ir risinājumi! Ieskaties 10 būtiskākajos padomos, kas atvieglos Tavu dzīvi.

Izvēlies atzītu un atpazīstamu tirgotāju

Pirmā lieta, kas noteikti būtu jāņem vērā lietota auto kārotājam, ir atzīta un pašmāju platuma grādos atpazīstama auto tirgotāja izvēle. Dodot priekšroku pieredzējušam spēkratu tirgotājam, Tu veiksmīgi izvairīsies no vairākiem nepatīkamiem neveiksmīgas auto iegādes scenārijiem.

Dodies izmēģinājuma braucienā

Nekautrējies un vaicā tirgotājam iespēju doties izmēģinājuma braucienā. Šādi Tu būsi spējīgs pārliecināties par to, ka konkrētais auto patiešām atrodas pilnā braukšanas kārtībā. Ko darīt, ja tirgotājs šādu iniciatīvu neatbalsta? Neielaidies tālākās sarunās un liec tirgotājam zināt – ja nebūs izmēģinājuma brauciena, nebūs arī darījuma!

Aizved spēkratu uz pilnu servisa pārbaudi

Pēc došanās izmēģinājuma braucienā, pārbaudi izvēlētā tirgotāja godīgumu divkārt. Kā to izdarīt? Izsaki tirgotājam vēlmi aizvest automobili uz pilnu servisa pārbaudi, kādā no Tevis izvēlētajiem auto servisiem. Tādējādi Tu ne tikai pārliecināsies par pārdevēja labajiem nodomiem, bet arī iegūsi neatkarīga eksperta viedokli par lietotā automobiļa tehnisko stāvokli.

Pieprasi apliecinošu dokumentu

Brīdī, kad esi pilnībā pārliecināts par sava izvēlētā spēkrata tehniskā stāvokļa atbilstību automašīnas tirgotāja norādītajai informācijai, ir laiks spert soli tuvāk darījuma veikšanai. Atceries, ka tirgotāja pienākums ir spēja nodrošināt Tevi ar darījumu apliecinošu dokumentu. Ja tirgotājs no šādas prakses izvairās, Tu, iespējams, tiec apkrāpts.

Orientējies tirgus piedāvājumā

Pirms došanās lietoto auto medībās, būtu silti ieteicams pēc iespējas detalizētāk pieiet esošā lietoto auto tirgus izpētei. Šī izpēte ir itin vienkārši veicama internetā, tādēļ nesagādās nekādas papildu grūtības. Esi pārliecināts par to, ka pārdevējs neliek Tev pārmaksāt!

Paturi savas tiesības atteikties

Ja kādā no iepriekšējiem pirkšanas/pārdošanas soļiem esi saskāries ar jebkādiem faktoriem, kas Tevi līdz galam nepārliecina un liek šaubīties par konkrētā pārdevēja uzticamības līmeni, paturi savas tiesības atteikties no darījuma veikšanas.

Pieaicini neatkarīgu ekspertu

Ja esi viens no tiem autovadītājiem, kas ne īpaši labi orientējas auto tehniskajās lietās, pirms došanās uz lietoto auto placi, pieaicini automobiļu apskatei arī kādu no neatkarīgajiem ekspertiem. Zinoša eksperta pavadībā Tavs ceļojums pa lietoto auto placi kļūs daudz rezultatīvāks.

Nepiekrīti norēķiniem skaidrā naudā

Izvairies no norēķināšanās par darījumu ar skaidras naudas līdzekļiem. Protams, valstī noteiktais likums atļauj veikt skaidras naudas darījumus summā līdz pat 7200 eiro, taču ievēro, ka bezskaidras naudas norēķini ir drošāks veids, kā iegādāties automobili.

Esi uzstājīgs un zini savas tiesības

Tev kā potenciālajam lietota auto pircējam ir jāpārzina savas tiesības, lai izvairītos no iekļūšanas kādā no daudzajām krāpnieciskā rakstura shēmām. Esi uzstājīgs, zini savas tiesības un tiec pie kārotā auto bez jebkādiem sarežģījumiem!

Neaizmirsti, ka Tavam nupat iegādātajam auto būs obligāti nepieciešama arī jaunas OCTA polises iegāde. Apskati lētākās OCTAS internetā un noskaidro, kā veidojas tā dēvētā Bonus Malus klase (uzzināt vairāk), kas vistiešākajā veidā ietekmē Tavas obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas polises cenu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri