Valmieras Ziņas

Zināms plānoto ielu pārbūvju grafiks (2)

Šogad Valmierā plānoti apjomīgi ielu infrastruktūras pārbūves darbi. Tiem noslēdzoties, tiks uzlabota Valmieras ielu kvalitāte, kā arī satiksmes drošība. Ir izveidots plānoto darbu veikšanas grafiks, paredzot darbus veikt secīgi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Aprīļa vidū tiks atsākta Ķieģeļu ielas būvniecība, bet aprīļa beigās tiks atsākta Vadu ielas pārbūve, kā arī uzsākta automašīnu stāvlaukuma paplašināšana Beātes ielā 42 pie pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino”.

Maija otrajā nedēļā paredzēts uzsākt Upes ielas, kā arī Lilijas un Kārļa ielu pārbūvi. Upes ielu pārbūvēs posmā gar Vienības laukumu – no Limbažu ielas līdz Matīšu šosejai. Kārļa ielu pārbūvēs posmā no Rīgas līdz Lilijas ielai un Lilijas ielu – posmā no Miera līdz Andreja Upīša ielai.

Maija vidū tiks uzsākta Ausekļa ielas (posmā no Rīgas līdz Straupes ielai) un Andreja Upīša ielas (posmā no Beātes līdz Rubenes ielai) pārbūve.

Savukārt jūnijā plānota arī divu stāvlaukumu izbūve un ielas brauktuves pārbūve Georga Apiņa ielas sākumposmā pie Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra, kā arī Mālu ielas posma no Matīšu šosejas līdz Ainažu ielai pārbūve.

Šogad plānota arī plaša apmēra grantēto ielu divkārtu apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju. Lai darbi noritētu iespējami secīgi un raiti, kā arī ņemot vērā nepieciešamos darbus pazemes komunikāciju sakārtošanā, ielu apstrāde sadalīta trīs daļās. Maijā un jūnijā paredzēts veikt Bērzu, Rūjas, Kazarmju un Podnieku ielas, kā arī Ūdens ielas posma no Zaķu līdz Brenguļu ielai apstrādi. Jūlijā paredzēta Krāsotāju, Šķūņu, Mazās Šķūņu, Jaunās un Pīlādžu ielas apstrāde, kā arī Sporta iela posmā no Limbažu ielas līdz Matīšu šosejai un no Matīšu šosejas līdz Jāņparka ielai apstrāde. Savukārt augustā tiek plānota Sila, Rūjienas, Kocēnu, Salnu, Mednieku un Sloku ielas apstrāde. Pirms cietā seguma ieklāšanas ielām tiks veikta apakšzemes komunikāciju un aku sakārtošana. Tādēļ ielām, kuras ietilpst divkārtu apstrādes pirmajā daļā rakšanas darbus plānots uzsākt aprīļa beigās. Tā kā pēc darbu veikšanas vairākus gadus ielām būs rakšanas aizliegums, namīpašnieki aicināti vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu apkalpošanas daļā Rūpniecības ielā 50 vai zvanot pa tālruni 64226001, 28233110, lai uzsāktu maģistrālā ūdensvada un/vai kanalizācijas pievienojuma izveidi.

Šovasar paredzēts uzsākt arī Valmieras pilsētas Rietumu industriālās maģistrāles būvniecību, savienojot Valmieras Rietumu daļā esošās industriālās teritorijas ar pilsētas apvedceļu, kā arī veikt asfaltbetona seguma virskārtas nomaiņu Kārļa Baumaņa ielai posmā no Rīgas līdz Diakonāta ielai un Alvila Freimaņa ielas autobusu apgriešanās laukumam pie Vidzemes slimnīcas.

Lai uzlabotu sniegto ūdens pakalpojumu kvalitāti, SIA “Valmieras ūdens” plāno apakšzemes komunikāciju izbūvi atsevišķās pilsētas ielās – Beātes ielā (posmā starp Purva un Jāņa Enkmaņa ielu) un Jāņa Enkmaņa ielā, Burtnieku ielā, Ūdens ielā pie Pauku ielas un Pauku ielā, kā arī Ziedu gravā.

Ielu pārbūves laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi, tāpēc aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un sekot līdzi aktuālajai satiksmes organizēšanas informācijai un izliktajām ceļa zīmēm.

Kā ik gadu, arī šopavasar pēc 7.maija pilsētas asfaltētajām ielām tiks veikts plānotais bedrīšu remonts. Taču ielām, kurām šogad paredzēta pārbūve, ikgadējie remonta darbi netiek plānoti. 

Jāpiemin, ka lielu daļu ielu remontdarbus ir iespējams veikt tiem atbilstošos laikapstākļos, kā arī jārēķinās ar situācijām, ka būvdarbu laikā var atgadīties iepriekš neparedzēti sarežģījumi. Tāpēc ielu remontiem iespējamas nelielas novirzes no plānoto darbu veikšanas grafika.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Artis - 21.04.2018 Atbildēt

    Kad beidzot atjaunos Kauguru ielu? Kauns paliek iebraucot Valmierā 😞

    Iedzīvotājs - 21.04.2018 Atbildēt

    Te Valmierā ir tāda loku iela, pa kuru ar auto nav iespējams pārvietoties. Tika vākti paraksti par šī īdā posma asfaltēšanu. Kad parakdti tika savākti, tos iesniedot atbilde bija vienkārša, ” Tu jau to nepiedzīvosi”. Prieks dzīvot Valmierā. Pieminēšu, ka kopš 1996 gada, ja nemaldos, Valmieras ielu plānojumā šis konkrētais ielas posms itkā ir asfaltēts.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri