Valmieras Ziņas

XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki: cik gatavi ir Valmieras deju kolektīvi?

Lasīšanas laiks: 3 min

Covid-19 pandēmijas dēļ 2020. gada XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tika pārcelti uz šī gada vasaru. Neskatoties uz epidemioloģisko situāciju valstī, kas šobrīd ir sliktāka nekā pagājušajā gadā, joprojām notiek diskusijas, vai svētkus šovasar organizēt un kādi ir iespējamie scenāriji, lai tas notiktu pēc iespējas drošāk. Izglītības un zinātnes ministrijas vēlme svētkus tomēr organizēt ir izraisījusi viedokļu dalīšanos dejotāju un deju kolektīvu vadītāju vidū.

 Uz sarunu aicināju Gunitu Kļaviņu, Valmieras Pārgaujas sākumskolas tautisko deju kolektīva “Sienāzītis” un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas tautisko deju kolektīva “Pārgaujas delveri” vadītāju. Sarunas laikā kolektīvu vadītāja pastāstīja, kā šis izaicinājumiem piepildītais gads ir pagājis gan mazajiem, gan lielajiem dejotājiem un arī viņai pašai, kā arī atklāja savu viedokli par plānoto XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi.

“Emocionāli šis ir bijis ļoti smags gads.

Es atceros to brīdi, kad mēs gatavojāmies skatei, visi bija uz pozitīva emocionālā viļņa, tika gatavotas dejas, tehnika jau bija labi atstrādāta, un bērni dejoja ar smaidu sejā un nāca uz mēģinājumiem, lielajiem dejotājiem bija pilns koncertu grafiks. Un tad pienāca 12. marts, kad pateica, ka viss apstājas. Tas bija tāds ļoti konkrēts “izmetiens no laivas”, tikai nākamajā rītā aptvēru, ka skates un svētku visticamāk nebūs,” pandēmijas sākumu atceras Gunita Kļaviņa.

Lai gan pandēmijas sākums nāca pēkšņi, vasara un rudens sākums radīja cerību, ka situācija uzlabosies un svētki Mežaparka estrādē tomēr notiks, tomēr drīz vien atkārtojās tieši tas pats, kas notika martā:

“1. septembris patiesībā sākās ļoti pozitīvi, visos sastāvos dejotāju bija vairāk nekā iepriekš, un bija cerība, ka šogad svētki tomēr būs. Bet tad atkal nāca ierobežojumi, ka var dejot tikai pa vienai klasei, un tad jau aizliedza pavisam.”

Attālinātā mācīšanās un tikšanās ierobežojumi ir ievērojami ietekmējuši bērnu motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, tai skaitā arī dejošanu. Ir dejotāji, kas iepriekš šaubījušies par to, vai turpināt dejot, un nu jau ir pametuši šo nodarbi. Neskatoties uz gadu ilgo pārtraukumu un jau esošajiem ierobežojumiem, kas apgrūtina mēģinājumu, dejotāju skaita samazināšanās nozīmē vēl sarežģītāku sagatavošanās procesu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

“Sagatavoties svētkiem ir nereāli, dejotāji šobrīd pat rokās nedrīkst sadoties. Pēc gada ilga pārtraukuma bērniem vairs nav tehnikas, piemirsušās kustības.

Man pat lielie bērni saka: “Skolotāj, ārprāts, kā tur tā polka bija jādejo?” Pat ja svētki tiks organizēti atsevišķos reģionos, tas vairs nebūs tas pats. Dejotāju prātos dziesmu un deju svētki tā ir visa nedēļa, kas tiek pavadīta mēģinājumos, guļot skolā uz matračiem, stāvot lietusmēteļos un gaidot savu uznācienu, nevis tikai tas viens gala koncerts. Es personīgi esmu vairāk pret šī brīža svētku norises modeli.”

Deju kolektīvu vadītāja uzskata, ka ir jāstrādā uz priekšu un jāskatās nākotnē. Šis grūtais laiks un ierobežojumi deju kolektīviem paver plašas iespējas attīstīt jaunas idejas:

“Šie divu metru ierobežojumi dod ļoti plašas iespējas gan horeogrāfiem, gan deju kolektīvu vadītājiem veidot kaut ko jaunu, nebijušu un interesantu.

Mēs ar Valmieras novada deju kolektīvu vadītājām arī ik pa laikam sazināmies, un mums ir forša ideja par to, kā mēs varētu šo mācību gadu noslēgt, ļaujot bērniem uzvilkt tautas tērpus, sapucēties, sapīt matus un ar tādu drebošu sirdi pēc tik liela pārtraukuma uziet uz skatuves.”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri