Valmieras Ziņas

VPĢ norvēģu klase piedalās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien, 14.novembrī, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai veltīts pasākums, ko organizēja bibliotekāre Lolita Dreimane. Šogad nedēļas tēma ir „Nākotne Ziemeļos”. Kopumā šis projekts notiek jau 20.reizi, bet Latvijā – 19.reizi.

Šīs nedēļas mērķis ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana, kad notiek lasījumi, izstādes, konkursi un citi pasākumi.  Šī projekta laikā vairāk nekā 2000 bibliotēkās notiek viena fragmenta lasīšana dažādās valstīs dažādās valodās. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, un otro gadu tajā tiek iesaistīti arī pusaudži.

Kamēr pulcējās pasākuma dalībnieki, uz ekrāna slīdēja slaidi ar aizraujošām Ziemeļvalstu ainavām. Tālāk Lolita Dreimane sniedza ieskatu par šī gada lasījumos izmantotajiem autoriem un viņu darbiem. Mazie lasītāji iepazīstas ar S.Hola grāmatu „Gārmana vasara” , pieaugušie ar E.Iterantas grāmatu „Ūdens pasaule”, bet pusaudži ar stāstu krājumu „Allatta! 2014”. Tajā iekļauti 10 stāsti, kurus sarakstījuši 15 – 25 gadus veci grenlandiešu jaunieši. Kā vēsta pats grāmatas nosaukums, visiem stāstiem darbība sākas 2040 gadā.

Kā atzina bibliotekāre Lolita, šoreiz Norvēģu klase tikās ar Norvēģu klasi, jo citus interesentus nemanīja. Tomēr tas netraucēja skatīties, klausīties citu skolasbiedru sagatavoto stāstījumu un pārbaudīt savas zināšanas. Pasākumā piedalījās daļa no Pārgaujas ģimnāzijas 7.- 12.klašu skolēniem, kuri „troļļu mammas” Sandas Deisones vadībā skolā apgūst norvēģu valodu. Šoreiz gan viss notika dzimtajā valodā, un kā pirmo visi noklausījās fragmentu no grenlandiešu autores D.H.Kleisas „Naftas pasakas”. Sekoja slaidi un informācija par Norvēģijas dabu, sportu, ievērojamiem cilvēkiem, valodu utt. Notika arī jautājumu-atbilžu viktorīna, bet pasākuma noslēgumā bibliotekāre pakāpeniski pārgāja no tagadnes uz nākotni, citējot latviešu rakstnieku Zigmundu Skujiņu: „Pagātni nevar izlabot. Bet daudz ko var darīt, lai nesabojātu nākotni.” Jaunieši ar prieku izpildīja bibliotekāres lūgumu sadalīties grupās un uzrakstīt vēstuli nākotnei.

Pēc labi padarīta darba seko laba alga. Bibliotekāre Lolita Dreimane skolotājai Sandai Deisonei un viņas trollēniem dāvināja sveci rudens tumšajām stundām, saldumus un spēli „Atrodi sevi Eiropā!”, bet uz vietas tika pasniegts ziemeļniecisks cienasts – Lapzemes siers un „Vēsma” – konfektes ziemeļblāzmas krāsās.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu un lēmumu sagatavošanu, iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā Valsts vides dienesta Juridiskā departamenta Juridiskās daļas jurista amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: iegūt vērtīgu pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem kolēģiem; jauno darbinieku apmācību un kvalifikācijas celšanas pasākumus; mēnešalgu no 1314 līdz 1775 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši Tavai pieredzei un zināšanām; labu veselības apdrošināšanu; papildatvaļinājumu no 8 līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē ar papildu atlīdzību saistītus labumus; darba vietu jebkurā Valsts vides dienesta birojā (Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Madonā, Rēzeknē vai Daugavpilī) ar daļēji attālināta darba iespējām pēc pārbaudes laika. Uzticēsim Tev: izskatīt sūdzības par apstrīdētiem administratīvajiem aktiem un administratīvajiem sodiem; pārstāvēt Valsts vides dienestu tiesās; sagatavot iekšējos iestādes tiesību aktus, atbildes vēstules un citus dokumentus; sniegt juridiska rakstura konsultācijas pēc nepieciešamības. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; maģistra grāds tiesību zinātnē; juridiska rakstura darba pieredze; pieredze administratīvā procesa piemērošanā tiks uzskatīta par priekšrocību; elektroniskais paraksts. Taču tikpat svarīgi, lai Tev piemīt labas komunikācijas un sadarbības prasmes, precizitāte un spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, labas datorzināšanas. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Jurists”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pāvila Rozīša iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-16 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv, tel.67084203 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs BSS, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam 🎯 Mērķu sasniegšana un kopīga komandas motivācija Ko mēs meklējam: Mēs meklējam pārdošanas talantus Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Tev iekāpjot liftā ir vēlme sasveicināties ar līdzbraucējiem, nevis nodurt skatienu grīdā Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🎓 Pilnībā apmaksātas apmācības un profesionāļu atbalstu ik uz soļa  🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  💬 Iespēju attīstīt pārliecību, komunikācijas un pārdošanas prasmes, kas noderēs visur 🤝 Draudzīgu un enerģisku kolektīvu 📈 Ātras izaugsmes iespējas — gan profesionālās, gan finansiālās 👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 🚗 Iespēju strādāt kustībā, ārpus biroja, bez rutīnas un garlaicības 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780(bruto) + bonusi no pārdotā. Šī ir Tava iespēja sākt karjeru uzņēmumā, kas ir viens no zināmākajiem zīmoliem Latvijā! Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv

AS “PATA Strenči”– stabils uzņēmums ar vairāk kā 70 gadu pieredzi mežsaimniecībā, kuru kā drošu un uzticamu sadarbības partneri izvēlas aizvien vairāk meža īpašnieku. Šobrīd uzņēmums piedāvā pilna cikla meža apsaimniekošanas un mežizstrādes pakalpojumus. Aicinām darbā MEŽA MAŠĪNU MEHĀNIĶI Tavos pienākumos ietilps: Veikt meža tehnikas (harvesteru, forvarderu) remontus un apkopes. Sagaidām no Tevis: Tehniskā izglītība vai iepriekšēja darba pieredze mehāniķa amatā. Vēlama pieredze darbā ar meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts). Augsta atbildības sajūta un precizitāte. B kategorijas vadītāja apliecība. Piedāvājam: Darba pienākumu veikšanai nepieciešamo aprīkojumu. Sociālās garantijas, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Iespēju mācīties un attīstīties kopā ar uzņēmumu. Darba samaksu no 2000 EUR (pirms nodokļu nomaksas). CV aicinām sūtīt uz e-pasta adresi info@patastrenci.lv līdz 2026.gada 1.aprīlim. Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajām atlases kārtām. Darba devēja reģistrācijas Nr.40003009124 Darba vieta: “Ūdriņas”, Ūdriņas, Trikātas pagasts, Valmieras novads Darba laiks: Pilna slodze Darba samaksa: no 2000 EUR (bruto) Kontaktinformācija: E-pasts: info@patastrenci.lv URL: www.patastrenci.lv Profesija: MEŽA MAŠĪNU MEHĀNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ūdriņas, Trikātas pag., Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@patastrenci.lv

Mūsu partneri