Valmieras Ziņas

Vītolu fonda bijušais stipendiāts Mečislavs Maculēvičs dibina savu stipendiju

Lasīšanas laiks: 3 min

“Lūkojoties atmiņās, gluži kā fotogrāfijās no pagātnes, mēs veramies sevī un ļoti skaidri redzam lietas, īpašības un izjūtas, kas raksturoja mūs brīdī, kad kāds nospieda pogu un uzplaiksnīja zibspuldze,” šādus vārdus pirms vairāk nekā 18 gadiem fondam rakstīja viens no pirmajiem stipendiātiem Mečislavs Maculēvičs. Tajā brīdī Mečislava dzīvē notika uzplaiksnījums – uzvara Latvijas ekonomikas olimpiādē un iegūta stipendija ceļazīmei studijām Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Pagājis jau ilgs laiks un, pateicoties ziedotājiem, fonds ir spējis stipendijas piešķirt jau vairāk nekā 4000 jauniešu, to skaitā arī valmierietim Mečislavam Maculēvičam. Daudziem rodas jautājums, kas ir noticis ar pirmajiem stipendiātiem pēc studiju beigšanas – vai viņi atraduši darbu izvēlētajā profesijā un tiešām iegūtās zināšanas tiek liktas lietā Latvijā? Fondā veiksmes stāstu ir daudz un visi vienlīdz svarīgi. Tomēr pirmā stipendiāta Mečislava Maculēviča stāsts ir pirmais. Pirmais, kurš saņēma, pirmais, kurš deva un pirmais, kurš atgriezās.

Maculēviču ģimenē augstu tiek vērtētas zināšanas, kultūra un māksla, tādēļ puisi jau no bērnības ieskāva plašs interešu loks, kas sekmēja panākumus visos mācību priekšmetos. Tomēr uzvara Latvijas ekonomikas olimpiādē bija īpašs pavērsiens, lai satiktos ar Vītolu fondu un uzsāktu studijas. “Ja parakstot līgumu ar fondu es zināju, ka spēju pilnībā nodot sevi studijām, tad līgumam beidzoties es zināju, ka pateicoties Vītolu ģimenes atbalstam un ticībai man, es ieguvu lielisku izglītību un pamatu startam tālāk,” tā par stipendijas saņemšanas laiku saka Mečislavs.

Un tik tiešām, starta uzrāviens pēc Ekonomikas un biznesa administrācijas MBA grāda iegūšanas bija vērienīgs. Mečislavu uzaicināja strādāt uzņēmumā “Procter&Gamble”. Vairāku gadu garumā viņš ieņēma vadošus amatus personālvadībā, strādājot gan Eiropā, gan ASV.

Tomēr mīlestība pret dzimto zemi virzīja Mečislavu kopā ar sievu un trīs bērniem atgriezties Latvijā. Uzkrātā darba pieredze stratēģisko biznesa partnerattiecību jomā palīdzēja kļūt par personālvadības direktoru uzņēmumā “Rimi Baltic”. Vērojot Mečislava uzstāšanās konferencēs un Vītolu fonda rīkotajā seminārā “Ko Tev neiemāca skolas solā”, ir iespējams just profesionālas degsmes strāvojumu un prieku par darbu.

Un tomēr Mečislava stāsts ir īpašs ar viņa spēju būt īstajā vietā un īstajā laikā. Kad viņam bija tikai 24 gadi, tikai trīs gadus pēc augstskolas absolvēšanas, viņš veica pirmo ziedojumu Draugu stipendijai.

Šodien Mečislavs ir paveicis atkārtotu brīnumu – dibinājis savu Maculēviču ģimenes stipendiju – nepārprotami sniedzot atbildi uz jautājumu, kas tad ir noticis ar pirmajiem stipendiātiem pēc studiju beigšanas.

Mečislavs atzīst, ka šobrīd ir laimīgs, jo spēj iepriecināt citus: “Ir prieks spert nākamo soli fonda atbalstā, no Draugu stipendijas atbalsta pārejot uz atsevišķu mūsu ģimenes stipendiju. Vītolu fonds teju 20 gadus palīdz Latvijai un tās jauniešiem veidot gudrāku un spēcīgāku savu nākotni. Fonda dibinātāju un atbalstītāju piemērs ir arī maza daļiņa no manas sirdsapziņas, kas uz daudz ko, arī uz paša rīcību, aicina lūkoties citādi nekā pirms tam. Viens no Vītolu fonda moto ir «Finiša nav. Ir tikai starts». Lūkojoties nākotnē, es tiešām neredzu finišu – nespēju saskatīt finišu manai cieņai un pateicībai cilvēkiem, kas visu ir padarījuši iespējamu”.

Patiesībā viss ir tik vienkārši – tikai vajag mīlēt. Savu zemi. Cilvēkus. Savējos. Tos, kurus izdevies sastapt un kuru acīs arvien mirdzēs prieks un pateicība. Esam pateicīgi Mečislavam Maculēvičam par mīlestību pret Vītolu fondu, īstenojot vēlējumu: “Ar izglītību dzīvē sasniegt tādu līmeni, lai varētu nākotnē palīdzēt citiem!”

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"MAXIMA Latvija" SIA, reģ. Nr.: 40003520643 Zāles darbinieks/-ce Aicinām darbā Valmierā, Georga Apiņa ielā 10A, Zāles darbinieku/-ci. Lūdzam pieteikties: - šeit, atverot saiti! - apciemojot tuvumā esošo Maxima veikalu un aizpildot anketu klātienē, informācijas centrā. Mēs nodrošināsim: - stabilu atalgojumu vienmēr laikā no 5.20 EUR/h līdz 5.60 EUR/h bruto; - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi; - garšīgas bezmaksas pusdienas katru dienu; - atbalstu un apmācības, lai Tev būtu viss nepieciešamais veiksmīgam darba sākumam; - veselības apdrošināšanu (pēc nostrādātiem 3 mēnešiem); - studiju stipendiju līdz 500 Eiro semestrī; - dāvanas svētkos un stipendijas bērniem par izcilām sekmēm - mēs novērtējam un atbalstām ģimenes vērtības. Mēs sagaidām: - latviešu valodas zināšanas atbilstoši A1 līmenim; - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Mēs tev uzticēsim: - izvietot preces; - pārbaudīt preču marķējuma atbilstību cenu zīmēm; - kontrolēt preču derīguma termiņus; - konsultēt pircējus. Ja ir kādi jautājumi, droši zvani uz mūsu tālruni 80000088. Priecāsimies palīdzēt! Nosūtot savu pieteikumu, Jūs apstiprināt, ka pieteikumā norādītie dati ir pareizi, ka esat iepazinies ar MAXIMA Latvija SIA “Personas datu apstrādes politiku personāla atlases nodrošināšanai”, kas atrodama mūsu tīmekļvietnes sadaļā “Privātuma politika”, un tās saturs Jums ir saprotams, ka Jums ir saprotama informācija par Jūsu personas datu apstrādi un Jūsu tiesībām kā datu subjektam, ka šajā pieteikumā sniegtie apliecinājumi ir patiesi un Jūs izprotat to nozīmi. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: Pieteikties, atverot saiti. 80000088 Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā  Sedas pilsētas bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju  uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; organizēt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; sagatavot bibliotēku akreditācijai atbilstoši Bibliotēku likuma prasībām; organizēt un veikt novadpētniecības darbu; nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbību Sedas pilsētas bibliotēkā; un ja Tev ir: augstākā izglītība; valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; vēlama pieredze iestādes vai struktūrvienības vadītāja amatā; teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, vēlme sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Pieteikums Sedas pilsētas bibliotēkas vadītāja/-as amatam” līdz 2026. gada 15. maija plkst. 17.00. Tālrunis papildu informācijai: 29446084. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas laukums 2, Seda, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-15 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 29446084

Mūsu partneri