Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā darbu uzsākuši jaunie ārsti

Lasīšanas laiks: 4 min

Oktobrī Vidzemes slimnīcā pēc rezidentūras beigšanas darbu uzsākuši deviņi jauni sertificēti ārsti – anestezioloģes reanimatoloģes Monta Ribaka un Elīna Romanovska, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Anna Kornete, pediatre Ieva Roģe, infektoloģe Signe Jākobsone, oftalmoloģe Sintija Grava, neonatoloģe Simona Kravcova,  interniste Gita Dambrova un traumatologs Jurģis Zušmanis portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

“Jauno speciālistu piesaistei”, stāsta Vidzemes slimnīcas ārstniecības direktore Inga Ozoliņa, “veiksmīgi sadarbojamies gan ar Rīgas Stradiņa universitāti, gan Latvijas Universitāti. Savu atbalstu sniedz Valmieras novada pašvaldība. Stratēģiski plānojot slimnīcas attīstību, veicam arī virkni pasākumu jauno ārstu piesaistei. Pats galvenais – prakses laikā, ko topošie ārsti pavada mūsu slimnīcā, viņi iepazīst sakārtoto un drošo darba vidi, uzzina par “labumu grozu” darbiniekiem un sociālajām garantijām, saredz profesionālās izaugsmes iespējas. Un izvēlas mūs par nākamo darba vietu. Labā ziņa – šoruden studijas rezidentūrā uzsāk vēl astoņi mūsu jaunie ārsti.”

Katram no jaunajiem speciālistiem ir savs stāsts par ceļu uz Vidzemes slimnīcu un sava vieta tās komandā, palīdzot atgūt veselību maziem un lieliem un piepildot savus sapņus.

Anestezioloģe reanimatoloģe Monta Ribaka kā rezidente uz Valmieru dežūrās braukājusi jau divarpus gadus. Studiju laikā par Vidzemes slimnīcu dzirdējusi labas atsauksmes no vecāko kursu studentiem, kolektīvā labi uzņemta, iepatikusies Valmiera kā pilsēta. Un tagad uz šejieni pārcēlusies no bijušās dzīvesvietas pierīgā.

Traumatologs Jurģis Zušmanis ir dzimis smiltenietis, bet nesen ar ģimeni pārcēlies uz Valmieru. Bijušas iespējas palikt strādāt Rīgā, taču viņu vairāk saistot dzīve ārpus lielpilsētas burzmas, turklāt darba apstākļi, darba vide, iekārtas un tehnoloģijas Vidzemes slimnīcā ļaujot izpausties vienlīdz pilnvērtīgi. No šī gada augustā saņemtās pacienta M.P. pateicības: “Vissirsnīgākā un vārdos patiesībā neizsakāma pateicība Traumatoloģijas nodaļas ārstam dr. Jurģim Zušmanim par to, ka atkal varu staigāt un mana pirms pusgada smagi traumētā potīte labi darbojas! Dr. Zušmanis vispirms neatliekamajā palīdzībā operatīvi glāba situāciju, labi fiksējot, vēlāk šo sarežģīto gadījumu operēja un pēc tam rūpīgi un iedrošinoši vadīja mani cauri atveseļošanās procesam”.

Valmierietei oftalmoloģei Sintijai Gravai medicīna bijusi pirmā izvēle, domājot par nākotnes profesiju. Kāpēc acu ārste? Jo paveras visplašākās iespējas – var arī operēt, strādāt ar bērniem, galvenais – “acis atspoguļo visas pārējās saslimšanas”, saka S. Grava. Līdz pirmā dēla piedzimšanai dzīvojusi Rīgā, pēc tam atgriezusies Valmierā. Katru darbdienas rītu cēlusies ap 5 no rīta, lai pagūtu uz lekcijām Rīgā, vakarā mājās. Bezgala pateicīga ģimenei un visiem, kas atbalstīja un palīdzēja ceļā uz ārsta diplomu, kuru saņēma jau kā trīs puišu mamma – vecākajam dēlam ir desmit gadi, dvīņu brāļiem – seši.

Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārsts Gints Lapiņš par jauno kolēģi, ginekoloģi, dzemdību speciālisti Annu Korneti, kas nodaļā sākusi strādāt jau 2. rezidentūras gadā, saka: ”Dakterei Annai viss labi veicās, viņa ātri mācījās un apguva profesiju. Viņa ir ļoti apzinīga, ar vēlmi pilnveidoties, ne velti iestājusies studēt doktorantūrā”.  Mācīties turpina arī jaunā pediatre Ieva Roģe, studējot rezidentūrā bērnu infektologa specialitātē, un interniste Gita Dambrova, kura studē rezidentūrā pulmonologa specialitātē.

Medicīnu par savējos jau skolas gados izvēlējusies arī neonatoloģe Simona Kravcova. Studiju brīvlaikā, dzīvojot pie vecākiem Rubenē, strādājusi  par māsas palīgu Vidzemes slimnīcas bērnu slimību nodaļā, iepazinusi slimnīcu un, izrādās, arī savus nākamos kolēģus. Pēc studijām Rīgā vēlējusies atgriezties un palīdzēt vidzemniekiem. Strādājusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Valmieras reģionālajā nodaļā. Tagad S. Kravcova ārstē un aprūpē mazulīšus Vidzemes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā.

Infektoloģe Signe Jākobsone, ārste Terapijas nodaļā 2, atzīst, ka darba ir daudz jau kopš pilntiesīga ārsta pirmās darbdienas, kad nācies skatīt pacientus arī hronisko pacientu aprūpes nodaļā. Kolēģes viņu raksturo kā ļoti apzinīgu un rūpīgu dakteri, kura pat savas saslimšanas laikā zvanot uz nodaļu un interesējoties par uzticēto pacientu stāvokli.

Elīna Romanovska, anestezioloģe reanimatoloģe, sevi sauc par 100% valmierieti, kas te beigusi vidusskolu, trenējusies vieglatlētikā, bijusi droša par sevi medicīnā, tik brīdi svārstījusies starp radioloģiju un anestezioloģiju. Pēc trešā studiju gada RSU strādājusi māsu praksi Vidzemes slimnīcā. Bet kā rezidentūras trešā gada studente te sākusi strādāt. Viņa teic – Valmierā ir labvēlīgi apstākļi darbam, kolēģi ir atsaucīgi un atbalstoši, visas iespējas izmantot jaunākās tehnoloģijas un turpināt izglītoties profesijā, kas tik strauji attīstās. Un Valmieru viņa uzskata arī par ģimenei draudzīgu pilsētu, kurā pieejamas kultūras, sporta  un visas pārējās nodarbes.

Attēlā: Izlaidums RSU (no kreisās) Inga Ozoliņa, ārstniecības direktore; Ieva Roģe, pediatre; Monta Ribaka, anestezioloģe reanimatoloģe; Signe Jākobsone, infektoloģe; Elīna Romanovska, anestezioloģe reanimatoloģe; Anna Kornete, ginekoloģe dzemdību speciāliste; Simona Kravcova, neonatoloģe; Laine Kīna, reanimācijas anestezioloģijas nodaļas virsārste.

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri