Valmieras Ziņas

Vidzemes reģiona spēcīgākie skolēni cīnīsies par tiesībām piedalīties Latvijas zinātniskās pētniecības darbu konkursā

Piektdien, 5.martā, plkst. 9.00-12.00 tiešsaistē platformā Zoom norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference, kuras koordināciju šogad uzņēmies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu studiju un zinātnes centrs sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Šogad par piedalīšanos Latvijas ZPD finālā, kas notiks 31.martā, cīnīsies 42 Vidzemes skolēni.

Vidzemes ZPD konferencē piedalīsies skolēni no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Lubānas vidusskolas, Lejasciema vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Varakļānu vidusskolas, Smiltenes vidusskolas, Gulbenes novada vidusskolas, Limbažu vidusskolas, Madonas pilsētas vidusskolas, Lizuma vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mazsalacas vidusskolas.

Skolēni prezentēs savus darbus, kas rakstīti sociālajās zinātnēs, dabaszinātnēs, medicīnas un veselības zinātnēs, kā arī humanitāro un mākslas zinātņu nozarē. Konkursa dalībnieku darbus recenzējuši RTU mācībspēki un zinātnieki. Arī piektdien konkursa komisijas sastāvā būs RTU mācībspēki – Liepājas studiju un zinātnes centra direktors Mārcis Priedītis un RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes prodekāne Airisa Šteinberga. Tāpat konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs Cēsu mākslas skolas direktors Jānis Ķinasts. Konkursa norise gan nebūs skatāma plašai auditorijai.

“Skolēnu darbus vērtē visaugstākā līmeņa speciālisti, tāpēc tas noteikti ceļ arī konkursa dalībnieku pašapziņu, apzinoties, ka universitātes mācībspēki ir novērtējuši viņu darbu kvalitāti. Tātad darbi ir izstrādā tiešām augstā līmenī, un skolēni ir pierādījuši savas zināšanas un pētniecības spējas,”

saka RTU Cēsu studiju un zinātnes centra vadītājs Armands Sīlītis.

Labākie darbi no katras Vidzemes ZPD zinātņu sekcijas tiks izvirzīti Latvijas 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencei, kura notiks 31.martā un kurā piedalīsies skolēni no visiem Latvijas reģioniem.

Tradicionāli labākajiem STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) jomu zinātniskās pētniecības darbu autoriem, kuri augstu tiks novērtēti valsts līmenī, RTU piešķirs savas balvas – šie skolēni ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās, kurās notiks uzņemšana budžeta finansētajās studiju vietās. Pagājušajā gadā šādu iespēju RTU piešķīra 17 ZPD konkursa dalībniekiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri