Valmieras Ziņas

Vidzemes reģiona spēcīgākie skolēni cīnīsies par tiesībām piedalīties Latvijas zinātniskās pētniecības darbu konkursā

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 5.martā, plkst. 9.00-12.00 tiešsaistē platformā Zoom norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konference, kuras koordināciju šogad uzņēmies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu studiju un zinātnes centrs sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Šogad par piedalīšanos Latvijas ZPD finālā, kas notiks 31.martā, cīnīsies 42 Vidzemes skolēni.

Vidzemes ZPD konferencē piedalīsies skolēni no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Lubānas vidusskolas, Lejasciema vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Varakļānu vidusskolas, Smiltenes vidusskolas, Gulbenes novada vidusskolas, Limbažu vidusskolas, Madonas pilsētas vidusskolas, Lizuma vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mazsalacas vidusskolas.

Skolēni prezentēs savus darbus, kas rakstīti sociālajās zinātnēs, dabaszinātnēs, medicīnas un veselības zinātnēs, kā arī humanitāro un mākslas zinātņu nozarē. Konkursa dalībnieku darbus recenzējuši RTU mācībspēki un zinātnieki. Arī piektdien konkursa komisijas sastāvā būs RTU mācībspēki – Liepājas studiju un zinātnes centra direktors Mārcis Priedītis un RTU E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes prodekāne Airisa Šteinberga. Tāpat konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs Cēsu mākslas skolas direktors Jānis Ķinasts. Konkursa norise gan nebūs skatāma plašai auditorijai.

“Skolēnu darbus vērtē visaugstākā līmeņa speciālisti, tāpēc tas noteikti ceļ arī konkursa dalībnieku pašapziņu, apzinoties, ka universitātes mācībspēki ir novērtējuši viņu darbu kvalitāti. Tātad darbi ir izstrādā tiešām augstā līmenī, un skolēni ir pierādījuši savas zināšanas un pētniecības spējas,”

saka RTU Cēsu studiju un zinātnes centra vadītājs Armands Sīlītis.

Labākie darbi no katras Vidzemes ZPD zinātņu sekcijas tiks izvirzīti Latvijas 45. zinātniskās pētniecības darbu konferencei, kura notiks 31.martā un kurā piedalīsies skolēni no visiem Latvijas reģioniem.

Tradicionāli labākajiem STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) jomu zinātniskās pētniecības darbu autoriem, kuri augstu tiks novērtēti valsts līmenī, RTU piešķirs savas balvas – šie skolēni ārpus konkursa varēs iestāties RTU pamatstudiju programmās, kurās notiks uzņemšana budžeta finansētajās studiju vietās. Pagājušajā gadā šādu iespēju RTU piešķīra 17 ZPD konkursa dalībniekiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri