Valmieras Ziņas

Vidzemes Biznesa dienā Valmierā diskutē par Nacionālo attīstības plānu un nodokļu izmaiņām

Otrdien, 18.februārī, Vidzemes Biznesa dienā Valmierā, ko organizēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes reģionālā nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank, klātesošie diskutēja par divām tautsaimniecībā ļoti nozīmīgām tēmām Nacionālo attīstības plānu un iecerētajām nodokļu izmaiņām.

Pirms diskusiju sākšanas ar ievadvārdiem uzstājās Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, pastāstot par pašvaldību uzdevumiem un mērķiem 2020.gadā. Kopumā Vidzemes Biznesa dienu apmeklēja vairāk nekā 60 interesentu, tostarp tuvējo pašvaldību vadītāji, politiķi un uzņēmēji.

Ar prezentāciju “Nacionālais attīstības plāns un atbalsts uzņēmējdarbībai” uzstājās Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks, kurš atbildēja arī uz klātesošo jautājumiem. Uzņēmēji norādīja, ka pašreiz plānā ir daudz mērķu, uz ko koncentrēties, secinot, ka tajā trūkst noteikta fokusa, kā arī izmērāmo rezultātu, tādējādi rodas bažas par to, ka tas netiks ņemts vērā lēmumu pieņemšanas procesos, piemēram, veidojot valsts budžetu. Tāpat arī diskusijās tika pausts tas, ka, lai arī Nacionālajam attīstības plānam vajadzētu kalpot par valsts pamatdokumentu, pamatojoties uz kuru tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi saistībā ar ekonomikas un uzņēmējdarbības attīstību, pašreiz tā daudzo prioritāšu dēļ, rodas bažas, ka plāns līdzīgi kā citi dokumenti “noguls atvilktnē” nevis tiks izmantots, piemēram, veidojot nākamo gadu valsts budžetus.

Pasākuma otrajā daļā ar prezentāciju “Nodokļu politikas evolūcija Latvijā” uzstājās LTRK viceprezidente un nodokļu eksperte Elīna Rītiņa. Viņa iepazīstināja klātesošos ar LTRK apstiprināto pozīciju sistēmas turpmākajai attīstībai. Būtiski, ka par virsmērķi tiek izvirzīta tautsaimniecības attīstība, ceļot konkurētspēju, palielinot nodokļu maksātāju skaitu un mazinot ēnu ekonomiku. Svarīgi, ka nodokļos samaksātie līdzekļi tiek izlietoti efektīvi, nodrošinot sistēmas ilgtspēju.

“Aicinu visus uzņēmējus, kas maksā godīgi nodokļus ar patiesu lepnumu iztaisnot muguras un apzināties, ka tieši viņi ir Latvijas galvenais virzītājspēks, savukārt nodokļu politikas veidotājus, valsts institūcijas un pašvaldību pārstāvjus aicinu ar jaunām nodokļu izmaiņām neaizbiedēt esošos nodokļu maksātājus un neuzlikt uz to pleciem vēl lielāku slogu, tā vietā ar lielu atbildību un ilgtermiņa redzējumu prioritāri veidot labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, konkurētspējīgu nodokļu politiku, sevišķi attiecībā uz darbaspēka nodokļiem un izmaksām un nodrošināt iekasēto nodokļu efektīvu izlietojumu” lai tādējādi veicinātu esošo uzņēmēju izaugsmi un attīstību, jauno uzņēmēju skaita pieaugumu, iedzīvotāju pirktspējas pieaugumu, kas rezultētos papildus nodokļu ieņēmumos. ” saka E.Rītiņa, piebilstot, ka jebkādām nodokļu izmaiņas ir veicamas tikai caur tautsaimniecības evolūcijas prizmu – kā saglabāt labāko un labot kļūdaino, “tā ir liela atbildība, kas pašreiz gulstas uz politiķu pleciem!”

Klātesošie pārrunāja arī konkurētspējas celšanas jautājumus, kur par galveno problēmu pašreiz konstatētas augstās darbaspēka izmaksas. “Latvijā uzņēmējiem gan darbaspēka nodokļu, gan papildus darbaspēka izmaksu slogs par katru strādājošo jāmaksā krietni augstāks nekā Lietuvā un Igaunijā, kas būtiski ietekmē biznesa attīstību. Ir vairāki instrumenti, kurus iespējams izmantot, pat nemainot nodokļu sistēmu, bet būtiski uzlabojot situāciju un konkurētspēju,” saka E.Rītiņa, piebilstot, ka nepieciešams veikt izmaiņas darba nespējas lapu apmaksas kārtībā – tikai Latvijā darba devējam jāapmaksā pirmās 10 dienas” virsstundu regulējumā – pie mums tās izmaksā divas reizes dārgāk, saglabājot jauno vecāku pabalstus tiem paralēli strādājot un veicot nodokļu nomaksu valsts budžetā, kā arī veicot izmaiņas un nepiemērojot papildus nodokļus, ja uzņēmums darbiniekam apmaksā mobilitātes, izmitināšanas un augstākās izglītības izdevumus izmaksas, u.c.”

E.Rītiņa prezentēja un tika izdiskutēts arī LTRK priekšlikumi mazo nodokļu režīmu pilnveidošanai, piedāvājot būtiski vienkāršot un samazinot esošo nodokļu režīmu skaitu – tā vietā radot tikai divus vienkāršus un sociāli atbildīgus risinājumus – fiksētā nodokļa un darījuma nodokļa veidā. Būtiskākais – novēršot turpmāk jebkādas iespējas mazos nodokļu režīmus izmantot kā alternatīvas darbaspēka nodokļu optimizēšanai.

Vidzemes biznesa dienas apmeklētāji bija vienisprātis, ka noteikti jāsaglabā esošā uzņēmumu ienākuma nodokļa kārtība ar 0% reinvestētās peļņas nodokļa likmi. Ministru prezidenta padomnieks ekonomikas jautājumos Jānis Upenieks, kurš arī apmeklēja pasākumu, apstiprināja, ka šo regulējumu paredzēts saglabāt, jo jau šobrīd tas rāda pozitīvu efektu, bet ilgtermiņā motivēs uzņēmējus veikt investīcijas. Paredzēts, ka sarunas par nodokļu evolūcijas jautājumiem turpināsies arī nākamajos Vidzemes Biznesa dienu pasākumos.

Pēc diskusijām par Nacionālo attīstības plānu un nodokļu sistēmas izmaiņām, ar prezentāciju “5 tendences, kas ietekmēs biznesu turpmākajos 5 gados” uzstājās AS Swedbank Biznesa klientu apkalpošanas menedžere Dina Linde.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri