Valmieras Ziņas

Vidzemei ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes reģionam ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā, secinājuši 16.aprīlī Madonā notikušās pirmās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētās uzņēmējdarbības attīstības grupas sanāksmes dalībnieki.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja VPR Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, darba grupā piedalījās pašvaldību deleģētie pārstāvji, kā arī Vidzemes augstskolas pasniedzēji un speciālisti, kas kopīgiem spēkiem strādāja pie reģiona uzņēmējdarbības nozaru un sadarbības modelēšanas.

Pēc I.Kalniņas teiktā, dienas pirmajā daļā, sadalīti grupās, dalībnieki gatavojuši stipro un vājo pušu, iespēju un draudu (SVID) analīzi par uzņēmējdarbības vidi Vidzemes reģionā vairākos tematiskajos virzienos, tostarp ražošanu lauku teritorijās, ražošanu pilsētu teritorijās, tūrismu un pakalpojumiem kā arī inovatīvām nozarēm.

Savukārt pēcāk analīze izmantota, modelējot un izvirzot specializācijas nišas, meklējot sadarbības potenciālu un idejas investīciju un eksporta piesaistei Vidzemes reģionā.

Pēc I.Kalniņas teiktā, SVID analīze uzrādījusi vairākas reģiona uzņēmējdarbības vides attīstības iespējas, tostarp vienotu reģiona zīmolvedību, attālinātā darba attīstīšanu, lauku un pilsētu ražošanas tīklu integrāciju, vienotu lauku un pilsētu komunikācijas stratēģiju īstenošanu darbaspēka un speciālistu piesaistei, kā arī pārrobežu sadarbības un start-up atbalsta pasākumus.

Pasākuma rezultātā konstatēts, ka

reģionam ir būtisks eksporta potenciāls kokapstrādes, eko-pārtikas un metālapstrādes jomās, kā arī daudzveidīgā tūrisma piedāvājumā,

it sevišķi Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Uzsvērta nepieciešamība attīstīt start-up uzņēmumus ar biznesa inkubācijas, pašvaldību grantu un “kopdarba telpu” attīstīšanu, savukārt būtisks pašvaldību sadarbības potenciāls rodams kopēja tūrisma piedāvājuma un vienota reģiona eko-zīmola izveidē, kā arī citu darbaspēka un investīciju piesaistes pasākumu realizācijā, pastāstīja I.Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, darba grupas dalībnieki uzsvēruši arī nepieciešamību attīstīt sadarbību uzņēmumu, pašvaldību, Vidzemes augstskolas un citu izglītības iestāžu starpā, lai realizētu inovāciju projektus un stiprinātu reģiona eksportspēju.

Nākamā uzņēmējdarbības darba grupas sanāksme norisināsies maija nogalē un tajā kopā ar pašvaldību pārstāvjiem piedalīsies arī reģiona uzņēmēji. Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas, lai nodrošinātu pēc iespējas aktīvāku komunikāciju ar mērķgrupām un nodrošinātu reģionālo un vietējo interešu atspoguļojumu jaunajos teritoriālās attīstības plānošanas dokumentos.

Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas kā projekta “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” sastāvdaļa.

 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri