Valmieras Ziņas

Vidzemei ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā

Vidzemes reģionam ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā, secinājuši 16.aprīlī Madonā notikušās pirmās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētās uzņēmējdarbības attīstības grupas sanāksmes dalībnieki.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja VPR Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, darba grupā piedalījās pašvaldību deleģētie pārstāvji, kā arī Vidzemes augstskolas pasniedzēji un speciālisti, kas kopīgiem spēkiem strādāja pie reģiona uzņēmējdarbības nozaru un sadarbības modelēšanas.

Pēc I.Kalniņas teiktā, dienas pirmajā daļā, sadalīti grupās, dalībnieki gatavojuši stipro un vājo pušu, iespēju un draudu (SVID) analīzi par uzņēmējdarbības vidi Vidzemes reģionā vairākos tematiskajos virzienos, tostarp ražošanu lauku teritorijās, ražošanu pilsētu teritorijās, tūrismu un pakalpojumiem kā arī inovatīvām nozarēm.

Savukārt pēcāk analīze izmantota, modelējot un izvirzot specializācijas nišas, meklējot sadarbības potenciālu un idejas investīciju un eksporta piesaistei Vidzemes reģionā.

Pēc I.Kalniņas teiktā, SVID analīze uzrādījusi vairākas reģiona uzņēmējdarbības vides attīstības iespējas, tostarp vienotu reģiona zīmolvedību, attālinātā darba attīstīšanu, lauku un pilsētu ražošanas tīklu integrāciju, vienotu lauku un pilsētu komunikācijas stratēģiju īstenošanu darbaspēka un speciālistu piesaistei, kā arī pārrobežu sadarbības un start-up atbalsta pasākumus.

Pasākuma rezultātā konstatēts, ka

reģionam ir būtisks eksporta potenciāls kokapstrādes, eko-pārtikas un metālapstrādes jomās, kā arī daudzveidīgā tūrisma piedāvājumā,

it sevišķi Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Uzsvērta nepieciešamība attīstīt start-up uzņēmumus ar biznesa inkubācijas, pašvaldību grantu un “kopdarba telpu” attīstīšanu, savukārt būtisks pašvaldību sadarbības potenciāls rodams kopēja tūrisma piedāvājuma un vienota reģiona eko-zīmola izveidē, kā arī citu darbaspēka un investīciju piesaistes pasākumu realizācijā, pastāstīja I.Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, darba grupas dalībnieki uzsvēruši arī nepieciešamību attīstīt sadarbību uzņēmumu, pašvaldību, Vidzemes augstskolas un citu izglītības iestāžu starpā, lai realizētu inovāciju projektus un stiprinātu reģiona eksportspēju.

Nākamā uzņēmējdarbības darba grupas sanāksme norisināsies maija nogalē un tajā kopā ar pašvaldību pārstāvjiem piedalīsies arī reģiona uzņēmēji. Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas, lai nodrošinātu pēc iespējas aktīvāku komunikāciju ar mērķgrupām un nodrošinātu reģionālo un vietējo interešu atspoguļojumu jaunajos teritoriālās attīstības plānošanas dokumentos.

Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas kā projekta “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” sastāvdaļa.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri