Valmieras Ziņas

Vidzemei ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā

Lasīšanas laiks: 2 min

Vidzemes reģionam ir potenciāls eksportam kokapstrādes, eko-pārtikas, metālapstrādes un tūrisma piedāvājumā, secinājuši 16.aprīlī Madonā notikušās pirmās Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētās uzņēmējdarbības attīstības grupas sanāksmes dalībnieki.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja VPR Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, darba grupā piedalījās pašvaldību deleģētie pārstāvji, kā arī Vidzemes augstskolas pasniedzēji un speciālisti, kas kopīgiem spēkiem strādāja pie reģiona uzņēmējdarbības nozaru un sadarbības modelēšanas.

Pēc I.Kalniņas teiktā, dienas pirmajā daļā, sadalīti grupās, dalībnieki gatavojuši stipro un vājo pušu, iespēju un draudu (SVID) analīzi par uzņēmējdarbības vidi Vidzemes reģionā vairākos tematiskajos virzienos, tostarp ražošanu lauku teritorijās, ražošanu pilsētu teritorijās, tūrismu un pakalpojumiem kā arī inovatīvām nozarēm.

Savukārt pēcāk analīze izmantota, modelējot un izvirzot specializācijas nišas, meklējot sadarbības potenciālu un idejas investīciju un eksporta piesaistei Vidzemes reģionā.

Pēc I.Kalniņas teiktā, SVID analīze uzrādījusi vairākas reģiona uzņēmējdarbības vides attīstības iespējas, tostarp vienotu reģiona zīmolvedību, attālinātā darba attīstīšanu, lauku un pilsētu ražošanas tīklu integrāciju, vienotu lauku un pilsētu komunikācijas stratēģiju īstenošanu darbaspēka un speciālistu piesaistei, kā arī pārrobežu sadarbības un start-up atbalsta pasākumus.

Pasākuma rezultātā konstatēts, ka

reģionam ir būtisks eksporta potenciāls kokapstrādes, eko-pārtikas un metālapstrādes jomās, kā arī daudzveidīgā tūrisma piedāvājumā,

it sevišķi Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Uzsvērta nepieciešamība attīstīt start-up uzņēmumus ar biznesa inkubācijas, pašvaldību grantu un “kopdarba telpu” attīstīšanu, savukārt būtisks pašvaldību sadarbības potenciāls rodams kopēja tūrisma piedāvājuma un vienota reģiona eko-zīmola izveidē, kā arī citu darbaspēka un investīciju piesaistes pasākumu realizācijā, pastāstīja I.Kalniņa.

Pēc viņas teiktā, darba grupas dalībnieki uzsvēruši arī nepieciešamību attīstīt sadarbību uzņēmumu, pašvaldību, Vidzemes augstskolas un citu izglītības iestāžu starpā, lai realizētu inovāciju projektus un stiprinātu reģiona eksportspēju.

Nākamā uzņēmējdarbības darba grupas sanāksme norisināsies maija nogalē un tajā kopā ar pašvaldību pārstāvjiem piedalīsies arī reģiona uzņēmēji. Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas, lai nodrošinātu pēc iespējas aktīvāku komunikāciju ar mērķgrupām un nodrošinātu reģionālo un vietējo interešu atspoguļojumu jaunajos teritoriālās attīstības plānošanas dokumentos.

Darba grupu sanāksmes tiek rīkotas kā projekta “Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana” sastāvdaļa.

 

Valmieras tehnikums aicina darbā  Galveno speciālistu metodiķi uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1248 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības, meistarklašu, darbnīcu) programmas un to īstenošanu Izstrādāt pieaugušo izglītības mācību priekšmetu, moduļu programmas, tematiskos plānus Sagatavot dokumentāciju pieaugušo izglītības resursu centra sniegto pakalpojumu nodrošināšanai (e-klase, edy365.com, akti, līgumi, rīkojumi, atskaites, sarakstes dokumentācija) Plānot pieaugušo izglītības publicitāti un īstenot reklāmas pasākumus izglītojamo piesaistei Prasības pretendentam: · Pirmā līmeņa profesionālā augstākā vai augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs) Vēlama praktiskā darba pieredze pieaugušo izglītības jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze mācību darba satura un mācību priekšmeta didaktikas pārzināšana Labas prasmes lietvedībā Valsts valodas prasme augstākajā līmenī Labas komunikācijas prasmes B kategorijas autovadītāja apliecība Tālrunis informācijai: Direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 29191344 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Galvenā speciālista metodiķa vakancei” līdz 2024.gada 21.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-08 Darba sākšanas datums: 2024-04-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri