Valmieras Ziņas

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 27.septembra plkst. 6.30 līdz 28. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 15.17 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Gulbenē, kur sabiedriskā ēkā dega lampa 0,01m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 22.17 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji izslēdza plīti, kā arī izvēdināja telpas. Šajā mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. Plkst. 22.46 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vakar plkst. 22.47 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novadu, kur mežā apmaldījies cilvēks.  Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem, kā arī pazudušā piederīgiem pārmeklēja mežu. Cilvēks tika atrasts un ugunsdzēsēji glābēji cietušo no meža iznesa līdz NMPD transportlīdzeklim (~ 400m).  Plkst. 00.22 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama vairākās vietās Vidzemē pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

Plkst. 11.24 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagasta, kur noticis ceļu satiksmes negadījums, kravas automašīna ir apgāzusies uz sāniem un tajā iespiests cilvēks, no automašīnas izgāzusies krava. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēks no automašīnas izkļuvis saviem spēkiem. Cilvēks tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji atvienoja akumulatoru, kā arī pārkrāva kravā esošos dēļus, lai automašīnu varētu pacelt atpakaļ uz riteņiem. Tika novērsta degvielas noplūde, kā arī, izmantojot absorbentu, savākta izlijusī degviela un sakārtota ceļa braucamā daļa. Plkst. 00.30 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 17.08 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Limbažu novada Skultes pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēks no avarējušā auto bija izkļuvis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru, kā arī sakārtoja ceļa braucamo daļu. Plkst. 17.38 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Savukārt plkst. 18.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur arī bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Cilvēks no automašīnas bija izkļuvis pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatoru. Plkst. 19.19 darbi notikuma vietā tika pabeigti. 

Visā Latvijā VUGD saņēma 46 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet vēl 12 bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri