Valmieras Ziņas

Vidzemē dzēsti pieci ugunsgrēki, viens cilvēks gājis bojā

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 17.novembra plkst. 6.30 līdz 19.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 10 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Naktī uz trešdienu plkst. 2.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz G. Apiņa ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Šajā mājoklī ugunsdzēsēji glābēji nesadzirdēja skanam dūmu detektora brīdinošo signālu.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega divstāvu pirts ēkas jumta konstrukcijas 5m2 platībā, kā arī Madonas novada Kalsnavas pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,1m2 platībā.

Otrdien plkst. 20.54 tika saņemts izsaukums uz Varakļāniem, kur vienstāva dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošajā virtuvē pie plīts dega sadzīves mantas 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki. Plkst. 22.45 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Vakar plkst. 6.00 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 4m2 platībā, mājoklī bija izveidojies ļoti spēcīgs piedūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst. 7.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības! VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Šorīt plkst.04.47 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Tirzas pagastu, kur mežā deg šķeldošanai paredzēta zaru kaudze 300m2 platībā. Plkst.06.18 šis ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi. Notikuma vietā strādā Jaunpiebalgas, Gulbenes un Cesvaines ugunsdzēsēji glābēji.

Aizvadītajās divās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 88 izsaukumus – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 39 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā ROKAS LOKMETINĀTĀJU (MMA). Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta. Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Darba laiks: darba dienās 09:00 – 17:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties uz brīvo metinātāja vietu iespējams sazinoties pa tālruni 29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com SIA "Lat Met" pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: Pieteikties iespējams sazinoties pa tālr.29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com

Mūsu partneri