Valmieras Ziņas

ViA Karjeras nedēļas pasākumā skolēni piedalās diskusijā par NATO un izmēģina jaunākās tehnoloģijas

Otrdien, 15. oktobrī, Vidzemes Augstskolā (ViA) Karjeras nedēļas pasākumā vidusskolēniem un citiem interesentiem bija iespēja iesaistīties diskusijā “NATO un nākotne”, izmēģināt ViA izstrādātu acu izsekošanas spēli, 3D brilles un citas jaunākās tehnoloģijas.

Diskusijā “NATO un nākotne” piedalījās ViA Informācijas tehnoloģiju studiju virziena vadītāja vietnieks studiju programmā “Kiberdrošības inženierija” Ivars Majors un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts, pulkvežleitnants Māris Tūtins, kuri pastāstīja par savu darba ikdienu, galvenajiem izaicinājumiem un aktualitātēm savā jomā, kā arī sniedza atbildes uz dalībnieku interesējošiem jautājumiem, piemēram, kāda ir Latvijas loma NATO, kā izvairīties no kiberuzbrukumiem un kas īsti ir “interneta troļļi”. Diskusijā piedalījās arī ViA studenti un Latvijas Reģionu televīzijas “ReTV” raidījuma “aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni” vadītāji Keita Loreta Kronberga un Niks Samauskis, kuri dalījās ar savu pieredzi filmējoties raidījumā, tiekoties ar Eiropas spēcīgākās militārās alianses pārstāvjiem Latvijā un ielūkojoties karavīru ikdienas un darba gaitās. Pasākuma noslēgumā vidusskolēniem un studentiem bija iespēja izmēģināt ViA izstrādātu acu izsekošanas spēli, 3D brilles un citas jaunākās nākotnes tehnoloģijas.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kurš šogad visā Latvijā norisinās no 14. līdz 18. oktobrim. Tās laikā jauniešiem ir iespēja izzināt un atrast sev vispiemērotāko nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Skolēni aicināti piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Šī gada galvenā Karjeras nedēļas pasākumu tēma ir nākotnes profesijas.

ViA kopā ar Latvijas Reģionu Televīziju “ReTV” īsteno NATO Publiskās diplomātijas divīzijas atbalstītu projektu, kura mērķis ir īstenot virkni aktivitāšu, lai paaugstinātu izpratni un zināšanas par NATO vēsturi, nākotnes attīstību, kā arī Alianses militāro spēku klātbūtnes nozīmi Latvijā. Projekta ietvaros tapis četru raidījumu cikls “aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni” un četru diskusiju cikls, katru reizi aplūkojot citu, ar NATO saistītu tematiku: sievietes, nākotne, vēsture un stratēģiskā komunikācija. Aizvadītas divas pirmās diskusijas, taču nākošā -“NATO un vēsture” – gaidāma 1. novembrī, plkst. 14:00, Cēsu ielā 4, Valmierā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri