Valmieras Ziņas

Vēlies pārdot mežu? Noskaidro tā patieso vērtību, un pirms uzticies – pārbaudi!

Latio ir Latvijā vadošais, pilna pakalpojumu servisa uzņēmums nekustamo īpašumu jomā, kas dibināts 1991. gadā. Savas darbības laikā tas veicis vairāk nekā 20 000 darījumu ar nekustamo īpašumu, novērtējis vairāk nekā 80 000 nekustamo īpašumu. Paplašinot darbības jomu, ir izveidota atsevišķa Latio Mežu nodaļa, kurā apvienojušies speciālisti ar lielu pieredzi un izglītību meža vērtēšanā un pārdošanā. Nodaļa nenodarbojas ar mežu pirkšanu, tās galvenais uzdevums ir palīdzēt meža īpašniekam, piedāvājot sertificētu, neatkarīgu meža vērtējumu, un atrast visizdevīgāko pircēju. Latio peļņu veido procentuāla atlīdzība no darījuma summas, tādēļ mežu īpašnieki var būt droši, ka uzņēmums vienmēr strādās tā, lai iegūtu maksimālo iespējamo īpašuma tirgus vērtību.

NELABVĒLĪGA TENDENCE TIRGŪ?

Pētot publiski pieejamos datus par darījumiem ar meža īpašumiem un komunicējot ar klientiem, Latio speciālisti novērojuši, ka tirgū parādījusies jauna tendence: pircēji intensīvi uzrunā meža īpašniekus, piedāvājot cenu, kas bieži vien neatbilst tā brīža tirgus situācijai. Pakļaujoties spiedienam un nepārbaudot piedāvāto pircēja vērtējumu, meža īpašnieki riskē pārdot savus īpašumus krietni lētāk par to patieso tirgus vērtību.

Saprotams, ka pircējs vienmēr vēlēsies iegādāties īpašumu par iespējami mazāku cenu. Tādēļ meža īpašniekiem jāmāk atšķirt pieklājīgu kaulēšanos no mēģinājumiem “nosist cenu”, uzsverot nebūtiskus trūkumus. Latio pieredze rāda, ka pieredzējuši meža pircēji māk atrast ļoti pārliecinošus argumentus, kādēļ pircējam īpašums būtu jāpārdod krietni lētāk. Ja rodas aizdomas, ka Jūs uzrunājis šāds pircējs, tad aicinām nedaudz atlikt lēmuma pieņemšanu un salīdzināt  piedāvāto cenu ar citu pircēju piedāvājumiem vai sertificēta un neatkarīga meža speciālista vērtējumu, kas balstīts uz aktuālajiem tirgus situācijas datiem.  

Uzņēmuma Latio Mežu pārdošanas nodaļas vadītājs Sandijs Lūkins zina stāstīt par gadījumiem, kad viena gada laikā pārdotā meža vērtība, tālāk pārdodot, pieaugusi pat divas reizes. Protams, ir grūti pateikt, kāda ir bijusi šo darījumu struktūra un savstarpējā līguma noteikumi, bet cenas pieaugums datu bāzē ir labi saskatāms. Tas vedina domāt, ka sākotnējais meža īpašnieks, iespējams, saņēmis neadekvāti zemu samaksu par savu īpašumu.

PIEMĒRS NO PRAKSES

“Kāds meža īpašnieks vēlējās pārdot piecus hektārus meža. Meža pircēji viņam piedāvāja 11 tūkstošus eiro. Taču īpašnieks nolēma pārbaudīt vērtējumu, vēršoties pie Latio Meža nodaļas. Pēc mūsu speciālista vērtējuma, īpašuma pārdošanas cena tika noteikta virs 15 tūkstošiem eiro. Atradām arī pircēju, kurš bija gatavs par šo mežu maksāt 20 tūkstošus eiro. Parēķināsim. Ja šajā gadījumā starpniecības atlīdzība veidotu piecus procentus no darījuma summas, pārdevējs iegūtu 19 tūkstošus eiro – par astoņiem tūkstošiem vairāk, nekā sākotnēji viņam solīja meža pircējs… Tik vienkārša matemātika,” skaidro Sandijs Lūkins. “Tieši šobrīd strādājam ar klientu, kura īpašumam pagājušajā gadā pircējs piedāvājis 80 000 eiro, bet mūsu vērtējums tagad – vairāk nekā 150 000 eiro. Redzam, ka cenas atšķirība mēdz būt dramatiska,” turpina speciālists.

VĒRTĪGS PAKALPOJUMS

Pārdodot nekustamo īpašumu, piemēram, māju, neviens vairs nebrīnās, ka tiek meklēta darījuma starpnieka palīdzība. Meža tirdzniecības jomā šādi pakalpojumi Latvijā ir jaunums, lai gan citviet pasaulē tā ir ierasta prakse. Pārdevēji sameklē uzticamu starpnieku, netērē laiku diskusijām ar pircējiem, kas visbiežāk beidzas ar neizsvērta lēmuma pieņemšanu, saudzē savus nervus un gūst pēc iespējas lielāku peļņu, par pakalpojumu samaksājot salīdzinoši nelielu atlīdzību.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SĒTNIEKUS Galvenie darba pienākumi: teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonalitātei, tai skaitā: zāles pļaušana, sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana, labiekārtošanas darbu veikšana, valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās. Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu, teicama saskarsmes kultūra, vispārējā pamata izglītība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, bruto darba alga no EUR 430.00. Pieteikties līdz 2020.gada 15.novembrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 228663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 228663305.

Latvijas Mežs SIA aicina darbā biroja administratoru Pienākumi :  Lietvedības procesu organizēšana, dokumentu sagatavošana, noformēšana un arhivēšana; Administratīvā atbalsta nodrošināšana vadībai un kolēģiem, precīza doto uzdevumu izpilde;  Personāla lietvedības kārtošana; Efektīva biroja ikdienas darba organizēšana un plānošana; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus. Prasības :  Augstākā izglītība; Vēlama pieredze biroja darba vadīšanā vai līdzīgā amat; Labas komunikācijas prasmes un spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Augsta pašdisciplīna un pienākuma izjūta; Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku (Word, Excel, Outlook utt); Augstas organizatoriskās spējas, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus; Izteikta atbildības sajūta, iniciatīva, vēlme attīstīties; Spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu un citu darbus; Noturība stresa situācijās un pozitīva attieksme. Piedāvājam: Pieredzei / prasmēm atbilstošu atalgojumu; Darba veikšanai nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; Draudzīgu kolēģu atbalstu. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, līdz 5. novembrim sūti CV un pieteikuma vēstuli uz e-pasta adresi: info@latvijasmezs.lv. Sazināsimies ar izvēlētajiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba interviju. Vairāk info: www.latvijasmezs.lv, www.facebook.com/latvijasmezs.lv Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 14, Valmiera, LV-4201 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-11-10 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: info@latvijasmezs.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri