Valmieras Ziņas

Vēlies pārdot mežu? Noskaidro tā patieso vērtību, un pirms uzticies – pārbaudi!

Latio ir Latvijā vadošais, pilna pakalpojumu servisa uzņēmums nekustamo īpašumu jomā, kas dibināts 1991. gadā. Savas darbības laikā tas veicis vairāk nekā 20 000 darījumu ar nekustamo īpašumu, novērtējis vairāk nekā 80 000 nekustamo īpašumu. Paplašinot darbības jomu, ir izveidota atsevišķa Latio Mežu nodaļa, kurā apvienojušies speciālisti ar lielu pieredzi un izglītību meža vērtēšanā un pārdošanā. Nodaļa nenodarbojas ar mežu pirkšanu, tās galvenais uzdevums ir palīdzēt meža īpašniekam, piedāvājot sertificētu, neatkarīgu meža vērtējumu, un atrast visizdevīgāko pircēju. Latio peļņu veido procentuāla atlīdzība no darījuma summas, tādēļ mežu īpašnieki var būt droši, ka uzņēmums vienmēr strādās tā, lai iegūtu maksimālo iespējamo īpašuma tirgus vērtību.

NELABVĒLĪGA TENDENCE TIRGŪ?

Pētot publiski pieejamos datus par darījumiem ar meža īpašumiem un komunicējot ar klientiem, Latio speciālisti novērojuši, ka tirgū parādījusies jauna tendence: pircēji intensīvi uzrunā meža īpašniekus, piedāvājot cenu, kas bieži vien neatbilst tā brīža tirgus situācijai. Pakļaujoties spiedienam un nepārbaudot piedāvāto pircēja vērtējumu, meža īpašnieki riskē pārdot savus īpašumus krietni lētāk par to patieso tirgus vērtību.

Saprotams, ka pircējs vienmēr vēlēsies iegādāties īpašumu par iespējami mazāku cenu. Tādēļ meža īpašniekiem jāmāk atšķirt pieklājīgu kaulēšanos no mēģinājumiem “nosist cenu”, uzsverot nebūtiskus trūkumus. Latio pieredze rāda, ka pieredzējuši meža pircēji māk atrast ļoti pārliecinošus argumentus, kādēļ pircējam īpašums būtu jāpārdod krietni lētāk. Ja rodas aizdomas, ka Jūs uzrunājis šāds pircējs, tad aicinām nedaudz atlikt lēmuma pieņemšanu un salīdzināt  piedāvāto cenu ar citu pircēju piedāvājumiem vai sertificēta un neatkarīga meža speciālista vērtējumu, kas balstīts uz aktuālajiem tirgus situācijas datiem.  

Uzņēmuma Latio Mežu pārdošanas nodaļas vadītājs Sandijs Lūkins zina stāstīt par gadījumiem, kad viena gada laikā pārdotā meža vērtība, tālāk pārdodot, pieaugusi pat divas reizes. Protams, ir grūti pateikt, kāda ir bijusi šo darījumu struktūra un savstarpējā līguma noteikumi, bet cenas pieaugums datu bāzē ir labi saskatāms. Tas vedina domāt, ka sākotnējais meža īpašnieks, iespējams, saņēmis neadekvāti zemu samaksu par savu īpašumu.

PIEMĒRS NO PRAKSES

“Kāds meža īpašnieks vēlējās pārdot piecus hektārus meža. Meža pircēji viņam piedāvāja 11 tūkstošus eiro. Taču īpašnieks nolēma pārbaudīt vērtējumu, vēršoties pie Latio Meža nodaļas. Pēc mūsu speciālista vērtējuma, īpašuma pārdošanas cena tika noteikta virs 15 tūkstošiem eiro. Atradām arī pircēju, kurš bija gatavs par šo mežu maksāt 20 tūkstošus eiro. Parēķināsim. Ja šajā gadījumā starpniecības atlīdzība veidotu piecus procentus no darījuma summas, pārdevējs iegūtu 19 tūkstošus eiro – par astoņiem tūkstošiem vairāk, nekā sākotnēji viņam solīja meža pircējs… Tik vienkārša matemātika,” skaidro Sandijs Lūkins. “Tieši šobrīd strādājam ar klientu, kura īpašumam pagājušajā gadā pircējs piedāvājis 80 000 eiro, bet mūsu vērtējums tagad – vairāk nekā 150 000 eiro. Redzam, ka cenas atšķirība mēdz būt dramatiska,” turpina speciālists.

VĒRTĪGS PAKALPOJUMS

Pārdodot nekustamo īpašumu, piemēram, māju, neviens vairs nebrīnās, ka tiek meklēta darījuma starpnieka palīdzība. Meža tirdzniecības jomā šādi pakalpojumi Latvijā ir jaunums, lai gan citviet pasaulē tā ir ierasta prakse. Pārdevēji sameklē uzticamu starpnieku, netērē laiku diskusijām ar pircējiem, kas visbiežāk beidzas ar neizsvērta lēmuma pieņemšanu, saudzē savus nervus un gūst pēc iespējas lielāku peļņu, par pakalpojumu samaksājot salīdzinoši nelielu atlīdzību.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri