Valmieras Ziņas

Valstu tradicionālie alkoholiskie dzērieni

Lasīšanas laiks: 4 min

Katrai valstij ir savs tradicionālais alkoholiskais dzēriens, kuru vajadzētu nogaršot ikvienam. Tas nav svarīgi vai Jūs to darāt ceļojuma laikā, vai mājas svinībās, jo jaunu garšu iepazīšana ir patīkams un interesants piedzīvojums.

Alkoholiskie dzērieni internetā ir pieejami ļoti lielā daudzumā, tāpēc atliek vien izdomāt, kuru no visiem izvēlēties un doties to iegādāties. Šeit ir apkopoti vairāki populārākie alkoholiskie dzērieni no dažādām ar kultūru bagātām valstīm.

 

Meksika – tekila

Meksika ir tekilas dzimtene, tas ir ne tikai meksikāņu tradicionālais dzēriens, bet šī valsts ir vienīgā, kas to gatavo pārdošanai. Tekilu gatavo no zilās agaves sulas un tā alkohola saturs ir no 38 – 43%. Tradicionāli visā pasaulē tekilu dzer ar sāli un šķēli citrona vai laima, taču meksikāņi to dzer tīrā veidā. Dažos valsts reģionos to ir iecienīts dzert kopā ar Sangritu – apelsīnu un tomātu sulas sajaukums, kam pievienots čili pipars.

 

Portugāle – portvīns

Portvīns ir portugāļu stiprinātais vīns, kam sulas rūgšanas laikā pievieno spirtu, lai saglabātu dabīgo sulā esošā cukura daudzumu. Tā alkohola saturs ir no 18 – 20% un tas tiek turēts ozolkoka mucās, bet izcilākie portvīni tiek turēti stikla pudelēs. Valstī tiek uzskatīts, ka viena pudele portvīna pietiek uz 12 cilvēkiem, lai to atvērtu, piemēram, pie desertu galda. Ziemā var pagatavot lielisku karsto dzērienu, it īpaši, ja tas ir saldais portvīns.

 

Šveice – absints

Tradicionālais Šveices dzēriens satur lielu akoholisko saturu no 55 – 85% un tas ir uzlējums, kas veidots no vairākiem zālaugiem. Dzērienā ir arī viens no narkotisko vielu saturošiem augiem – vērmele, kas agrākos laikos pietiekami lielā daudzumā radīja halucinācijas. Dzērienu bauda dažādos veidos, to dedzinot, tīrā veidā un arī ar to aplejot cukura gabaliņu.

 

Itālija – Limoncello

Lai gan Itālija ir slavena vīnu zeme, tās otrs iecienītākais dzēriens ir Limoncello. Tas ir liķieris, kura specifisko garšu iegūst no citrona miziņas un tā alkohola saturs ir 38%. Šo dzērienu bauda aukstu un arī no aukstām jeb sasaldētām glāzēm, kas izņemtas no saldētavas.

 

Krievija – degvīns

Degvīnam jeb tautā vodkai ir neitrāla garša un smarža, kas parasti satur 40% alkohola. Ir tīrie degvīni, bet ir arī degvīni ar vaniļas, upeņu, piparu un citronu garšu, kas noder kokteiļu jaukšanai, bet lielākoties to dzer tīrā veidā.

 

Kuba – rums

Kubieši mīl rumu, tāpēc to malko visās dzīves situācijās un uzskata to par neatņemamu viņu dzīves sastāvdaļu. To var dzert gan tīrā veidā, gan jaucot kokteiļos un tas ir ļoti populārs, jo ir kā bāze daudziem slaveniem pasaules kokteiļiem, kā, piemēram, Mohito.

 

Īrija – viskijs

Īri viskiju bauda tīrā veidā un pat reti pievieno ledu, jo uzskata, ka tādējādi pazūd viskija garša. Tas ir ozolkoka mucās izturēts dzēriens ar 40 – 50% alkohola saturu. Sākotnēji tas tika izgatavots kā anestēzijas līdzeklis, un tā gatavošanas māksla nāk no Skotijas.

 

Vācija – Schnapps

No stipro dzērienu plašā klāsta Vācijā ir iecienīts dzēriens Schnapps, ja, protams, neņem vērā arī alu. Tas tiek gatavots no dažādiem augļiem, garšaugiem un garšvielām un to ieteicams baudīt tīrā veidā, lai vislabāk sajustu neparasto augļu sajaukumu.

 

Katrs no valstu tradicionālajiem dzērieniem ir atrodams arī SPIRITS & WINE tiešsaistes mājaslapā  www.spiritsandwine.lv, kur arī var uzzināt visu par piegādi uz mājām.

Klātienes veikalus var meklēt:

  • Andrejsalā (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 18:00);
  • Spice Home (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 21:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Sāga (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 21:00);
  • Via Jūrmala outlet (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Domina (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 21:00);
  • T/C A7 (Pirmdiena – Ceturtdiena no 10:00 – 21:00, Piektdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Baltic Beach Hotel (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 22:00);
  • Alfa (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena 10:00 – 20:00);
  • Valdeķu 39, Ziepniekkalns (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 21:00).

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

 

 

 

 

 

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (profesiju klasifikatora kods 5312 01), darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām (C līmenis); • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 520 EUR līdz 620 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 8.decembrim personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv Tālrunis papildu informācijai: 64207544 vai 64281559. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-08

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz nenoteiktu laiku aicina darbā remontstrādnieku (1,0 slodzes). Ja Jūs vēlaties: • veikt ikdienas sanitārtehniskos, galdniecības, elektromontāžas, kosmētiskos un remontu darbus; • veikt telpu uzturēšanu, mēbeļu, inventāra pārvietošanu, citus remontdarbus un saimnieciskus darbus; • dažāda cita inventāra, priekšmetu, ierīču u.c. uzstādīšanu un remontdarbus; un Jums ir:   mēs piedāvājam: • atalgojumu 505 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras sākumskolā, L.Paegles ielā 40A, Valmierā, Valmieras novadā, līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.12.00. Tālrunis papildu informācijai: 64223208. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Iestāde) uz noteiktu laiku aicina darbā izglītības psihologu uz 0.5 likmēm. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Iestādes atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • atalgojumu 900 EUR par 1 (vienu) likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „ Izglītības psihologs/-ģe” līdz 2022. gada 16.decembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224737. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-16

Mūsu partneri