Valmieras Ziņas

Valstu tradicionālie alkoholiskie dzērieni

Lasīšanas laiks: 4 min

Katrai valstij ir savs tradicionālais alkoholiskais dzēriens, kuru vajadzētu nogaršot ikvienam. Tas nav svarīgi vai Jūs to darāt ceļojuma laikā, vai mājas svinībās, jo jaunu garšu iepazīšana ir patīkams un interesants piedzīvojums.

Alkoholiskie dzērieni internetā ir pieejami ļoti lielā daudzumā, tāpēc atliek vien izdomāt, kuru no visiem izvēlēties un doties to iegādāties. Šeit ir apkopoti vairāki populārākie alkoholiskie dzērieni no dažādām ar kultūru bagātām valstīm.

 

Meksika – tekila

Meksika ir tekilas dzimtene, tas ir ne tikai meksikāņu tradicionālais dzēriens, bet šī valsts ir vienīgā, kas to gatavo pārdošanai. Tekilu gatavo no zilās agaves sulas un tā alkohola saturs ir no 38 – 43%. Tradicionāli visā pasaulē tekilu dzer ar sāli un šķēli citrona vai laima, taču meksikāņi to dzer tīrā veidā. Dažos valsts reģionos to ir iecienīts dzert kopā ar Sangritu – apelsīnu un tomātu sulas sajaukums, kam pievienots čili pipars.

 

Portugāle – portvīns

Portvīns ir portugāļu stiprinātais vīns, kam sulas rūgšanas laikā pievieno spirtu, lai saglabātu dabīgo sulā esošā cukura daudzumu. Tā alkohola saturs ir no 18 – 20% un tas tiek turēts ozolkoka mucās, bet izcilākie portvīni tiek turēti stikla pudelēs. Valstī tiek uzskatīts, ka viena pudele portvīna pietiek uz 12 cilvēkiem, lai to atvērtu, piemēram, pie desertu galda. Ziemā var pagatavot lielisku karsto dzērienu, it īpaši, ja tas ir saldais portvīns.

 

Šveice – absints

Tradicionālais Šveices dzēriens satur lielu akoholisko saturu no 55 – 85% un tas ir uzlējums, kas veidots no vairākiem zālaugiem. Dzērienā ir arī viens no narkotisko vielu saturošiem augiem – vērmele, kas agrākos laikos pietiekami lielā daudzumā radīja halucinācijas. Dzērienu bauda dažādos veidos, to dedzinot, tīrā veidā un arī ar to aplejot cukura gabaliņu.

 

Itālija – Limoncello

Lai gan Itālija ir slavena vīnu zeme, tās otrs iecienītākais dzēriens ir Limoncello. Tas ir liķieris, kura specifisko garšu iegūst no citrona miziņas un tā alkohola saturs ir 38%. Šo dzērienu bauda aukstu un arī no aukstām jeb sasaldētām glāzēm, kas izņemtas no saldētavas.

 

Krievija – degvīns

Degvīnam jeb tautā vodkai ir neitrāla garša un smarža, kas parasti satur 40% alkohola. Ir tīrie degvīni, bet ir arī degvīni ar vaniļas, upeņu, piparu un citronu garšu, kas noder kokteiļu jaukšanai, bet lielākoties to dzer tīrā veidā.

 

Kuba – rums

Kubieši mīl rumu, tāpēc to malko visās dzīves situācijās un uzskata to par neatņemamu viņu dzīves sastāvdaļu. To var dzert gan tīrā veidā, gan jaucot kokteiļos un tas ir ļoti populārs, jo ir kā bāze daudziem slaveniem pasaules kokteiļiem, kā, piemēram, Mohito.

 

Īrija – viskijs

Īri viskiju bauda tīrā veidā un pat reti pievieno ledu, jo uzskata, ka tādējādi pazūd viskija garša. Tas ir ozolkoka mucās izturēts dzēriens ar 40 – 50% alkohola saturu. Sākotnēji tas tika izgatavots kā anestēzijas līdzeklis, un tā gatavošanas māksla nāk no Skotijas.

 

Vācija – Schnapps

No stipro dzērienu plašā klāsta Vācijā ir iecienīts dzēriens Schnapps, ja, protams, neņem vērā arī alu. Tas tiek gatavots no dažādiem augļiem, garšaugiem un garšvielām un to ieteicams baudīt tīrā veidā, lai vislabāk sajustu neparasto augļu sajaukumu.

 

Katrs no valstu tradicionālajiem dzērieniem ir atrodams arī SPIRITS & WINE tiešsaistes mājaslapā  www.spiritsandwine.lv, kur arī var uzzināt visu par piegādi uz mājām.

Klātienes veikalus var meklēt:

  • Andrejsalā (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 18:00);
  • Spice Home (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 21:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Sāga (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 21:00);
  • Via Jūrmala outlet (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Domina (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 21:00);
  • T/C A7 (Pirmdiena – Ceturtdiena no 10:00 – 21:00, Piektdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena no 10:00 – 20:00);
  • Baltic Beach Hotel (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 22:00);
  • Alfa (Pirmdiena – Sestdiena no 10:00 – 22:00, Svētdiena 10:00 – 20:00);
  • Valdeķu 39, Ziepniekkalns (Pirmdiena – Svētdiena no 10:00 – 21:00).

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

 

 

 

 

 

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri