Valmieras Ziņas

Valsts svētku brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsēji saņēmuši 43 izsaukumus

Lasīšanas laiks: 3 min

Aizvadītajās piecās diennaktīs, laika posmā no 17. novembra plkst. 6.30 līdz 22. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 43 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Svētdien plkst. 09.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Alūksnē, kur dega pusotrstāva dzīvojamās mājas pirmais stāvs un sadzīves mantas 60 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Diemžēl notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 15.17.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā!

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros trešdien Valkas ielā Alūksnē divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā un Limbažu novada Umurgas pagastā dega vieglā automašīna 8 m2 platībā, ceturtdien Rīgas ielā Salacgrīvā divstāvu neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 4 m2 platībā un Smiltenes novada Virešu pagastā divstāvu dzīvojamā mājā pievadā pie dūmvada dega sodrēji 0,5 m2 platībā, piektdien Cēsu novada Raiskuma pagastā dega nepieskatīti ugunskuri, Gulbenes novada Stradu pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m2 platībā. Savukārt sestdien Smiltenes novada Apes pagastā dega vienstāva pirts ēka 12 m2 platībā un Limbažu novada Skultes pagastā pirts ēka dega 40 m2 platībā. Svētdien Valmieras novada Brenguļu pagastā dega bez uzraudzības atstāts ugunskurs 3 m2 platībā, Limbažu novada Skultes pagastā dega riepas 2 m2 platībā un Smiltenes novada Gaujienas pagastā dega 13 siena ruļļi 30 m2 platībā.

Ceturtdien plkst. 12.11 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā ezerā Gailītis redzama apgāzusies laiva. Ugunsdzēsēji glābēji līdzās tai atrada divus bojāgājušos, kurus izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

VUGD atgādina, ka atrašanās un pārvietošanās ar laivu ir saistīta ar dažādiem riskiem un lielu bīstamību! Dažādu apstākļu ietekmē laiva var apgāzties, tādēļ VUGD aicina cilvēkus, atrodoties un pārvietojoties ar ūdens transportlīdzekli, atcerēties par drošību un lietot glābšanas vestes, lai atrašanās uz ūdens nebeigtos traģiski!

Trešdien pēcpusdienā pēc ceļu satiksmes negadījuma Cēsu novada Drabešu pagastā ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnu akumulatoru klemmes, kā arī atbrīvoja brauktuvi no automašīnām un to atlūzām.

Ceturtdien Limbažu novada Skultes pagastā, piektdien Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā, Cēsu novada Dzērbenes pagastā, sestdien Limbažu novada Alojas pagastā, Gulbenes novada Stradu pagastā, Valmieras novada Sēļu pagastā, Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, Valmieras novada Vilpulkas pagastā un svētdien Gulbenes novada Stradu pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz brauktuves nolūzušus kokus.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma  267 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 158 uz glābšanas darbiem, bet 50 izsaukumi bija maldinājumi.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri