Valmieras Ziņas

Valmierieši notur spriedzi Liepājā un līdz ar sirēnu izcīna uzvaru papildlaikā

Lasīšanas laiks: 4 min

Sestdien, 16.oktobrī, ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja savu ceturto spēli ”Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadīta ļoti principiāla spēle pret ”BK Liepāja” vienību, kurā valmierieši izcīnīja svarīgu uzvaru papildlaikā ar rezultātu 82:80, informē basketbola klubs ”Valmiera Glass/ViA”.

Abas komandas spēli iesāka agresīvi. Mača sākums gāja punkts punktā līdz brīdim, kad valmierieši jau piektajā spēles minūtē bija sakrājuši piezīmju normu. Tas ļāva mājiniekiem doties pirmajā izrāvienā, kas bija arī veiksmīgs – 7:15. Mājinieku rindās izcili spēlēja Kārlis Šiliņš, kas dominēja zem valmieriešu groza un Renārs Birkāns, kas meta precīzi gan no tālmetiena, gan soda metiena līnijas. Viņu kontā bija 13 no 15 gūtajiem liepājnieku punktiem – seši Šiliņam, septiņi Birkānam. Pirmās ceturtdaļas otra puse vairs gan nebija tik rezultatīva. Valmieriešiem izdevās sadeldēt mājinieku pārsvaru un pirmais ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 16:19.

Pirmajā ceturtdaļā valmierieši pieļāva piecas kļūdas un izdarīja astoņas piezīmes. Liepājnieki bija spējīgi spēlēt nepārkāpjot tik daudz noteikumus un nepieļaujot nevienu kļūdu. Tas arī viņiem atļāva atrasties vadībā ar trīs punktiem pēc pirmajā desmit spēles minūtēm.

Otrajā ceturksnī gan valmierieši devās laukumā enerģijas pilni mainīt mača gaitu. Mačā uzreiz iesaistījās Edgars Kaufmanis, kurš metot precīzi no distances izlīdzināja rezultātu un jau nākamajā uzbrukumā izvirzīja valmieriešus vadībā. Arī aizsardzība bija līmenī un mājiniekiem vairs neizdevās tik viegli gūt punktus. Liepājnieki sāka pieļaut kļūdas un valmierieši tās izmantoja veicot izrāvienu, kas atnesa 17 punktu pārsvaru uz tablo. Puslaika izskaņā gan liepājnieki sāka segt valmieriešus jau savā aizsardzības zonā. Tas sekmējās ar virkni labiem momentiem viņu izpildījumā un viņi pārsvaru spēja sadeldēt līdz 10 punktiem, ejot puslaika pārtraukumā ar rezultātu 43:33.

Pirmajā puslaikā lieliski ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās spēlēja Viktors Iļjins. Viņš dominēja zem pretinieku groza un devās puslaika pārtraukumā ar 12 gūtiem punktiem, 6 atlēkušajām bumbām, 2 pārtvertām bumbām un 2 bloķētiem metieniem.

Otrais puslaiks iesākās ar līdzīgu spēli – realizēti metieni gan mājinieku, gan arī valmieriešu izpildījumā. Joprojām lielu lomu laukumā valmieriešiem spēlēja Viktors Iļjins, kas jau otrā puslaika sākumā bija tuvu, lai izcīnītu ”double-double”. Tribīnēs bija dzirdams arī lielisks Valmieras līdzjutēju atbalsts, kas palīdzēja valmieriešiem turēt līdzi liepājnieku aktīvajai spēlei. Par spīti tam, ka laukumā bija manāms līdzīgs basketbols no abām komandām, mājiniekiem izdevās valmieriešu pārsvaru samazināt par vēl četriem punktiem un noslēgt ceturksni ar 53:47.

Izšķirošais ceturksnis sākās ar pašsaprotamu liepājnieku ofensīvu. Viņu uzdevums bija atspēlēties un tas viņiem arī veiksmīgi izdevās. Trīs minūtes pirms pamatlaika izskaņas, viņi ar precīzu tālmetienu jau izvirzījās vadībā. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, liepājnieki bija vadībā jau ar četru punktu pārsvaru. Jānis Kaufmanis gan spēja realizēt tālmetienu un samazināja deficītu līdz vienam punktam, kas tikai padarīja mača galotni interesantāku. Astoņas sekundes pirms pamatlaika izskaņas, ļoti tālu metienu realizēja un trīs punktus guva Valters Jānis Liepiņš, kas ļāva mūsu basketbolistiem izvirzīties vadībā ar divu punktu pārsvaru. Pēc ”BK Liepāja” pieprasītā pārtraukuma, viņi veiksmīgi ievadīja bumbu spēlē un atrada brīvu Renāru Birkānu, kas sekundi pirms pamatlaika izskaņas meta precīzi no groza apakšas un rezultātu izlīdzināja. Pēdējais valmieriešu uzbrukums bija nesekmīgs, kas nozīmēja, ka spēlē būs papildlaiks – 68:68.

Arī papildlaikā varēja manīt līdzīgu spēli laukumā. Galvassāpes valmieriešiem sagādāja Roberta Bērziņa precizitāte no distances. Valmierieši papildlaikā, galvenokārt, bija vadībā, bet tā izskaņā Roberts Bērziņš realizēja tālmetienu un panāca neizšķirtu un 80:80 uz tablo. Papildlaiku ar pēdējo uzbrukumu noslēdza valmierieši. Jānis Kaufmanis bumbu nogādāja Sīdžejam Kārteram, kura caurgājiens uz grozu tika bloķēts. Atlēkušo bumbu gan savāca Valters Jānis Liepiņš, kas līdz ar mača sirēnu meta precīzi no groza apakšas un atnesa valmieriešiem pirmo uzvaru šosezon ”Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros.

Liepiņam šī bija ļoti saturīga spēle – viņš spēlēja svarīgu lomu pamatlaika izskaņā un atnesa uzvaru valmieriešiem papildlaika beigās. Šajā spēlē viņš guva 9 punktus, savāca 8 atlēkušās bumbas un atdeva 3 rezultatīvas piespēles. Viktors Iļjins tikmēr spēli noslēdza ar ”double-double” un runājot par aizvadīto spēli bija priecīgs: ”Liels prieks par pirmo uzvaru šosezon. Spēle bija grūta un emocijām bagāta. Gāja kā pa kalniem, taču nocīnījāmies līdz galam un izcīnījām svarīgu uzvaru. Priekšā vēl gara sezona un ar katru spēli kļūsim vien labāki. Tagad jāgatavojas Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēlēm, kuras būs jau pēc trīs dienām. Gaidīsim visus līdzjutējus Valmieras Olimpiskajā Centrā. Atbalsts noderēs!”

Arī komandas galvenais treneris Edmunds Valeiko pēc spēles bija pacilātā noskaņojumā, taču bija ļoti lakonisks: ”Ļoti laba komandas uzvara. To, kas nesanāca uzbrukumā, kompensējām ar labu darbu aizsardzībā. Tas arī šajā spēlē bija izšķirošais. Puišiem arī bija ļoti laba enerģija. Paldies arī skatītājiem, kas mūs atbalstīja.”

”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – ”BK Liepāja” 82:80 (16:19, 27:14, 10:14, 15:21, 14:12) Iļjins 17 (11 atlēkušās bumbas, 2 pārtvertas bumbas, 3 bloķēti metieni), J.Kaufmanis 15, Kārters 14, Liepiņš 9, Jonāts 8, Dubults 8, E.Kaufmanis 5, Apsītis 4, Engers 2, Elksnītis

Nākamo spēli ”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komanda aizvadīs jau 19.oktobrī, plkst. 19:00, kad Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros uzņems savā laukumā ”Anwil Wloclawek” vienību no Polijas.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis" aicina darbā pirmsskolas izglītības sporta skolotāju uz noteiktu laiku (1,0 likme jeb 40 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme:  plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu;  veikt bērna attīstības traucējuma korekciju, konsultēt bērnu vecākus bērnu fiziskās attīstības jautājumos, apmācīt vienkāršu vingrinājumu veikšanai mājās;  radīt labvēlīgu vidi un apstākļus katra bērna vispusīgai personības attīstībai, ievērojot pirmsskolas vecuma bērnu vajadzības, pieredzi, domāšanas veidu, spējas, veselības stāvokli un sniegt īpašu atbalstu bērniem, kuriem ir valodas traucējumi;  plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, 1566 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par vienu pedagoģisko likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2025.gada 23.decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434.   Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Sporta skola (turpmāk-Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i (0.5 slodze – 20 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • sniegt atbalstu Iestādes dokumentu lietvedības organizēšanā; • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldes kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); • nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, pašvaldību un citām institūcijām; • un Jums ir: • vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība lietvedības jomā; • iepriekšēja pieredze lietvedības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 385,00 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 392,50 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: valmieras.sportaskola@valmieraa.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Sporta skolā (adrese: Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Sekretāra/-es vakancei” līdz 2025.gada 4.decembrim. Tālrunis informācijai: 29448010. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām.     Profesija: SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-04 Kontaktpersona: valmieras.sportaskola@valmieraa.edu.lv 29448010

Mūsu partneri