Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kad pilsētā tik sakārtotas grantētās ielas

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras privātmāju kvartālos lielākoties ir grantētās ielas, kas ik rudeni kļūst teju neizbraucamas. Esam saņēmuši ne vienu vien sūdzību no iedzīvotājiem par grantēto ielu katastrofālo stāvokli, tādēļ vērsāmies pašvaldībā, lai uzzinātu, kad šī sasāpējusī problēma tiks beidzot atrisināta.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja pašvaldībā, Valmieras grantēto ielu garums sasniedz ap 40% no pilsētas ielu kopgaruma. Rudenī, pavasarī un vasarā ielas tiek greiderētas, tiklīdz tam ir atbilstoši laikapstākļi. Taču, ņemot vērā mitros laikapstākļus, kā arī Valmieras grunts īpatnības, ir apgrūtināta daudzu grantēto ielu kvalitatīva uzturēšana.

“Bedru veidošanos uz grantētajām ielām ļoti ietekmē laikapstākļi. Šajā vasarā un rudenī laiks bija ļoti lietains, tādēļ grantēto ielu stāvoklis pilsētā kopumā bija sliktāks. Lai novērstu ielu putēšanu sausā un karstā laikā, Valmieras grantētās ielas tiek apstrādātas ar putekļu absorbentu – tehnisko kalcija hlorīdu, kas ielas virskārtai piesaista gaisā esošo lieko mitrumu, samazinot putekļu veidošanos. Lietainā laikā bedres uz šādi apstrādātām ielām veidojas ātrāk un vairāk,”

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības ceļu būvinženiere Inese Kokenberga. Tādēļ šobrīd notiek kompleksa visu Valmieras grantēto ielu tehniskā stāvokļa izvērtēšana. Katrai ielai tiek noteiktas piemērotākās remonta metodes, nosakot nepieciešamos darbus ielas stāvokļa uzlabošanai.

Valmieras pilsētas pašvaldības izpilddirektore Evija Voitkāne:

“Intensīvi izmantotu grantēto ielu garums Valmierā ir liels. Tādēļ, balstoties uz aprēķiniem par nepieciešamajām izmaksām cietā seguma ieklāšanai, plānojam piedāvāt Valmieras pilsētas pašvaldības domei risinājumu, kas vidējā termiņā, sākot ar 2018.gadu, būtiski samazinās pilsētas grantēto ielu īpatsvaru, jo īpaši savrupmāju apbūves teritorijās.”

Kā ielu remonta iespējamie risinājumi Valmierā tiek izmantoti brauktuves virsmas divkāršā apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju vai asfaltēšana. Tā kā grantēto ielu kopgarums Valmierā ir 45,8 km, tiek plānots, kā ar iespējami zemākām izmaksām cietu virsmas segumu ieklāt pēc iespējas vairāk grantēto ielu posmiem.

“Salīdzinoši lētāka ir ielas seguma virsmas apstrāde ar šķembu un bitumena emulsijas pārklājumu. Taču tas kā risinājums ir izmantojams vien ielām ar ļoti labu lietus ūdens noteci un zemu satiksmes intensitāti. Lielākoties Valmieras grantētajām ielām bedru veidošanos efektīvi novērst var vienīgi asfaltēšana,”

skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika.

 “Jebkurā gadījumā pirms cietā virsmas seguma ieklāšanas nepieciešams veikt virkni priekšdarbu. Lielākoties ielām ir nepieciešams uzlabot lietus ūdens noteci, rokot grāvjus vai izbūvējot lietus ūdens kanalizāciju. Ielas segumu ir nepieciešams papildināt arī ar granti, veidojot atbilstošu profilu. Priekšdarbus veic arī SIA “Valmieras ūdens”, kas šobrīd veic ielu apsekošanu. Ir nepieciešama novecojušo aku vāku nomaiņa uz “peldošajiem” jeb regulējamiem vākiem,”

turpina R.Jemšika.

 SIA “Valmieras ūdens” pēdējos gados, izmantojot no Eiropas Savienības fondiem pieejamo līdzfinansējumu, ir investējis jaunu apakšzemes komunikāciju izbūvē. Tādējādi praktiski visiem Valmieras iedzīvotājiem tiek radīta iespēja izmantot centralizēto ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu. Pieslēgšanās maģistrālajiem tīkliem ir saistīta ar papildu rakšanas darbiem, tāpēc iedzīvotāji aicināti izmantot iespēju pievienoties centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai līdz ielas asfaltēšanas darbu veikšanai. Pēc jaunā seguma uzklāšanas būvdarbi, kas saistīti ar rakšanas darbiem, būs strikti ierobežoti. Tajos ielu posmos, kuros pilsēta būs paredzējusi asfaltēšanas darbus, SIA “Valmieras ūdens” iepriekš uzrunās namu īpašniekus, aicinot pievienoties maģistrālajiem tīkliem, tādā veidā paaugstinot ikdienas komfortu savā mājoklī. 

Paredzamās ielu apstrādes un pārbūves apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome, lemjot par pašvaldības budžeta izlietojumu katram gadam. Ielas, kurām 2018.gadā plānoti remontdarbi, būs zināmas pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas.

2017.gadā tika pārbūvēts grantētās Smiltenes ielas posms no Stacijas ielas līdz Gaides ielai, ieklājot asfaltbetona virsmas segumu. Savukārt divkāršā virsmas apstrāde ar šķembām un bitumena emulsiju tika veikta Austrumu un Beverīnas ielu posmiem Burkānciemā.

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri