Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kā tiek risināta bojāto koku problēma pilsētā?

Portāls “Valmieras Ziņas” jau divās publikācijās ir pievērsis uzmanību nokaltušo koku problēmai Valmierā. Par šo jautājumu tika rakstīts pērn augustā publikācijā ““Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kāpēc Valmierā ir arvien vairāk nokaltušu koku?”. Toreiz tika saņemts skaidrojums, ka iemesli koku nokalšanai ir dažādi, tostarp arī sausais laiks. Taču šī problēma ir novērojama arī šogad, lai gan par ūdens trūkumu nevar sūdzēties. Kādi varētu būt koku nokalšanas iemesli un kā tiek risināta šī problēma, skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa:

“Daudzviet pilsētā gar ielu malām, tai skaitā Rīgas ielā iepretim Vecpuišu parkam, šobrīd aug stipri bojātas, atbilstoši agrāk populārajai koku kopšanas praksei galotņotas parastās liepas. Šobrīd šī prakse ir pierādījusi sevi kā parastajām liepām ļoti nepiemērota kopšanas prakse. Tajās iemetas trupe, liepas paātrināti aiziet bojā. Šī iemesla dēļ koku galotņu apzāģēšana Valmierā vairs netiek praktizēta.

Šajā pavasarī plānoto koku kopšanu iekavēja Covid-19 ārkārtējā situācija. Jau pavasarī bija plānota bojāto un dzīvīgumu zaudējušo liepu nozāģēšana Rīgas ielas pāra numuru pusē, iepretim Vecpuišu parkam. 30.jūnijā, noslēdzoties putnu ligzdošanas periodam, tiek atsākta arī plānveida Valmieras koku kopšana, SIA “Valmieras Namsaimnieks” darot to saskaņā ar citiem vienlaikus nepieciešamajiem pilsētvides uzturēšanas darbiem. Rīgas ielas malā nozāģēto liepu vietā plānota jaunu liepu stādīšana.

Jaunu koku stādīšanu ielu nodalījuma joslās būtiski ietekmē gar ielas malām esošās apakšzemes komunikācijas, kuru tuvumā koku stādīšana ir apgrūtināta.

Ja nepieciešama atsevišķa koka izzāģēšana ciešāk saaugušā koku rindā, jaunā koka ieaugšanos apgrūtina arī blakus tuvu augošie lielie koki. Šo abu iemeslu dēļ Valmieras pilsētas pašvaldība gar ielu malām esošajiem kokiem ļauj novecot, nodrošinot to vainagu sakopšanu. Kokam kļūstot bīstamam, tiek organizēta tā nozāģēšana.

Šī gada 22.jūlijā pašvaldības Koku novērtēšanas komisija apsekoja arī trīs abās Rīgas ielas malās, iepretim degvielas uzpildes stacijai “Circle K” augošus bojātus bērzus, lemjot par nepieciešamību tos nozāģēt. Koku zaru vainagu pacelšana tiks veikta arī koku rindai gar Linarda Laicena ielas malu, Raiņa ielā gar Valmieras 5.vidusskolu, Kauguru un Brēžas ielas malā. Ir apsekotas arī Brīvības un Liepu ielas, paredzot vainagu pacelšanu, apzāģējot traucējošos koku zarus.

Šogad Valmieras pilsētas pašvaldība ir pasūtījusi arī koku aleju novērtēšanu Dīvaliņa ielā, Raiņa ielas posmā no Beātes ielas līdz pilsētas apvedceļam, kā arī Cēsu ielas posmā no bijušā šaursliežu dzelzceļa līnijas līdz Kauguru ielai. Balstoties uz novērtējuma rezultātiem, pakāpeniski tiks organizēta šo ielu malās augošo ozolu kopšana.

Pilsētas pašvaldība plānveidā organizē arī tai piederošo mežu kopšanu.

Šī gada pavasarī tika veikta meža kopšanas sanitārā cirte pašvaldībai piederošajā Atpūtas parkā 4,25 ha platībā. Sanitārā cirte ir cirtes veids meža veselības stāvokļa uzlabošanai, cērtot meža slimību, kaitēkļu, dzīvnieku vai citādi bojātos, vēja gāztos un lauztos kokus vienlaidus vai izlases veidā. Pašvaldības mežā tas tiek organizēts izlases veidā, iepriekš atzīmējot arī saglabājamos bojātos un nokaltušos kokus meža bioloģiskās daudzveidības vecināšanai un saglabāšanai.

Par koku kopšanu ir atbildīgs īpašnieks, uz kura zemes koks aug.

Valmieras pilsētas pašvaldībai piederošajos īpašumos, tai skaitā arī gar ielu malām augošo koku kopšanu organizē pilsētas pašvaldība. Ja tiek fiksēti atsevišķi bojāti koki, to kopšanai nepieciešamos darbus novērtē un paredz Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija un uz deleģēšanas līguma pamata pasūta kapitālsabiedrībai SIA “Valmieras Namsaimnieks” veikt koka kopšanas pasākumus. Atsevišķās vietās pilsētā Valmieras pilsētas pašvaldība pasūta arī koku grupu, parku un aleju stāvokļa novērtēšanu. To, balstoties uz cenu aptaujas rezultātiem, veic koku kopšanas speciālistu uzņēmumi.

Ja pilsētas teritorijā esošam kokam ir nepieciešama kopšana, kas saistīta ar koka ciršanu vai tā vainaga sakopšanu, zemes īpašnieks aicināts rakstīt iesniegumu pašvaldības Koku novērtēšanas komisijai. Komisija izvērtē pašvaldībā saņemtos fizisko vai juridisko personu iesniegumus par koku (izņemot augļu kokus un kokus, kuru stumbra apkārtmērs ir mazāks par 20 cm) ciršanu un vainagu apzāģēšanas nepieciešamību un, savlaicīgi, vispusīgi un objektīvi, atbilstoši normatīvo aktu prasībām tos izvērtējot, pieņem motivētu lēmumu. Saņemtos koku ciršanas vai kopšanas iesniegumus Koku novērtēšanas komisija izvērtē ne retāk kā reizi mēnesī, organizējot izbraukuma sēdes. Sēžu laikā komisija apseko un reaģē arī uz iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku iesniegto informāciju par koku apsekošanas un kopšanas vajadzībām pilsētā, tajā skaitā pašvaldībai piederošajos īpašumos.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Piedāvājam: - vadīt saliedētu 10-12 cilvēku komandu; - jaunus profesionālus izaicinājumus un darbavietu stabilā uzņēmumā; - interesantu un atbildīgu darbu vadošā uzņēmumā savā nozarē; - aktīvu un dinamisku darba vidi; - profesionālas izaugsmes iespējas un mācības kvalifikācijas paaugstināšanai; - transporta kompensāciju; - amata līmenim, Jūsu kvalifikācijai atbilstošu bruto atalgojumu no 1800 – 2000 EUR un sociālās garantijas. Sagaidām: - kandidātu ar augstāko izglītību; - darba pieredzi līdzvērtīgā amatā, vēlams nodaļas vadītāja vai tehnisku projektu vadītāja amatos; - vēlama darba pieredze ražošanas uzņēmumā; - prasme plānot un organizēt komandas darbu, kontrolēt darba izpildes termiņus un kvalitāti; - labas komunikācijas prasmes un spēja rast risinājumus nestandarta situācijās; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - labas iemaņas darbā ar datoru un datu apstrādi/analīzi; Galvenie pienākumi: - organizēt, kontrolēt, un pilnveidot ražotnes darbu, saskaņā ar izvirzītajiem uzņēmuma mērķiem; - atlasīt, vadīt un motivēt ražošanas personālu; - rūpēties par uzņēmuma ražošanas iekārtu un sistēmu nepārtrauktu darbību; - plānot un kontrolēt izejmateriālu sagādi un izlietojumu; - izstrādāt un ieviest uzņēmumā efektīvu ražošanas kvalitātes sistēmu pēc pasaulē vadošajiem standartiem (LEAN, TOC); - analizēt darbības rezultātus un sagatavot ieteikumus uzlabojumu veikšanai. Sūti CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “Ražošanas vadītājs” uz darbs@vaidava.lv līdz 09.02.2021. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Profesija: RAŽOŠANAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-09 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā PĀRDOŠANAS ASISTENTU Mēs sagaidām, ka Tev ir: vismaz divu gadu pieredze pārdošanā, vēlams starptautiskā vidē; augstākā izglītība vai esi ceļā uz to; latviešu, angļu un vācu valodas zināšanas; organizēta, komunikabla un uz klienta vajadzībām orientēta personība; stresa noturība, jo darbs būs intensīvs un ātri būs jāaptver daudz jaunas informācijas. Tavi darba pienākumi: veikt klientu pasūtījumu apstrādi un apstiprinājumu sagatavošanu; ievadīt un atjaunot klientu un produktu informāciju ERP sistēmā, kontrolēt pasūtījumu piegādes daudzumus un termiņus; strādāt cieši kopā ar uzņēmuma pārdošanas, iepirkšanas un ražošanas nodaļām; asistēt pārdošanā iesaistītajiem ikdienas darbā, tai skaitā, pārskatu sagatavošanā. Mēs piedāvājam: iespēju profesionāli pilnveidoties un strādāt ar starptautiskiem klientiem; pilna laika darbu ar darba samaksu sākot no 1400 EUR/bruto, kā arī piemaksas atkarībā no mērķu sasniegšanas; sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs būt daļa no SIA "Padtex Insulation" komandas, tad gaidīsim Tavu CV un pieteikuma vēstuli, minot, kāpēc tieši Tu esi mūsu meklētais cilvēks, uz e-pastu: alise@padtex.lv Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka personīgi sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases procesa nākamajai kārtai. Piesakoties izsludinātajai vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot informāciju uz e-pastu alise@padtex.lv Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Darba sākšanas datums: 2021-02-01 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: alise@padtex.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: cnc metālapstrādes darbgaldu iestatītāju- operatoru Galvenie pienākumi: Apstrādes procesa programmu sastādīšana, detaļu izgatavošana (frēzēšanas, izvirpošanas, urbšanas u.c. darbi) uz vertikālās frēzēšanas apstrādes centra DOOSAN DNM 400 ar Fanuc vadības sistēmu; Darbgalda iestatīšana un regulēšana, izvēloties detaļu izgatavošanai piemērotus griezējinstrumentus un palīgierīces; Detaļu parametru kontrolēšana, izstrādājumu kvalitātes atbilstības nodrošināšana. Prasības: Pieredze darbā ar ciparu programmas vadības darbgaldiem; Izpratne un zināšanas par detaļu mehānisko apstrādi; Rasējumu lasītprasme; Vēlama atbilstoša izglītība vai atbilstošas programmas pēdējo kursu students; Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas un prasmes; Uzņēmība, atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā; Regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un prasmēm atbilstošu ikmēneša atalgojumu no 900 Eur; Sociālās garantijas, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu, citus papildu labumus; Apmācības iespējas; Sakārtotu darba vidi; Palīdzību dzīvesvietas atrašanā. Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē.  Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: FRĒZĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-19 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri