Valmieras Ziņas

“Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kā tiek risināta bojāto koku problēma pilsētā?

Lasīšanas laiks: 4 min

Portāls “Valmieras Ziņas” jau divās publikācijās ir pievērsis uzmanību nokaltušo koku problēmai Valmierā. Par šo jautājumu tika rakstīts pērn augustā publikācijā ““Valmieras Ziņas” meklē atbildi: Kāpēc Valmierā ir arvien vairāk nokaltušu koku?”. Toreiz tika saņemts skaidrojums, ka iemesli koku nokalšanai ir dažādi, tostarp arī sausais laiks. Taču šī problēma ir novērojama arī šogad, lai gan par ūdens trūkumu nevar sūdzēties. Kādi varētu būt koku nokalšanas iemesli un kā tiek risināta šī problēma, skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa:

“Daudzviet pilsētā gar ielu malām, tai skaitā Rīgas ielā iepretim Vecpuišu parkam, šobrīd aug stipri bojātas, atbilstoši agrāk populārajai koku kopšanas praksei galotņotas parastās liepas. Šobrīd šī prakse ir pierādījusi sevi kā parastajām liepām ļoti nepiemērota kopšanas prakse. Tajās iemetas trupe, liepas paātrināti aiziet bojā. Šī iemesla dēļ koku galotņu apzāģēšana Valmierā vairs netiek praktizēta.

Šajā pavasarī plānoto koku kopšanu iekavēja Covid-19 ārkārtējā situācija. Jau pavasarī bija plānota bojāto un dzīvīgumu zaudējušo liepu nozāģēšana Rīgas ielas pāra numuru pusē, iepretim Vecpuišu parkam. 30.jūnijā, noslēdzoties putnu ligzdošanas periodam, tiek atsākta arī plānveida Valmieras koku kopšana, SIA “Valmieras Namsaimnieks” darot to saskaņā ar citiem vienlaikus nepieciešamajiem pilsētvides uzturēšanas darbiem. Rīgas ielas malā nozāģēto liepu vietā plānota jaunu liepu stādīšana.

Jaunu koku stādīšanu ielu nodalījuma joslās būtiski ietekmē gar ielas malām esošās apakšzemes komunikācijas, kuru tuvumā koku stādīšana ir apgrūtināta.

Ja nepieciešama atsevišķa koka izzāģēšana ciešāk saaugušā koku rindā, jaunā koka ieaugšanos apgrūtina arī blakus tuvu augošie lielie koki. Šo abu iemeslu dēļ Valmieras pilsētas pašvaldība gar ielu malām esošajiem kokiem ļauj novecot, nodrošinot to vainagu sakopšanu. Kokam kļūstot bīstamam, tiek organizēta tā nozāģēšana.

Šī gada 22.jūlijā pašvaldības Koku novērtēšanas komisija apsekoja arī trīs abās Rīgas ielas malās, iepretim degvielas uzpildes stacijai “Circle K” augošus bojātus bērzus, lemjot par nepieciešamību tos nozāģēt. Koku zaru vainagu pacelšana tiks veikta arī koku rindai gar Linarda Laicena ielas malu, Raiņa ielā gar Valmieras 5.vidusskolu, Kauguru un Brēžas ielas malā. Ir apsekotas arī Brīvības un Liepu ielas, paredzot vainagu pacelšanu, apzāģējot traucējošos koku zarus.

Šogad Valmieras pilsētas pašvaldība ir pasūtījusi arī koku aleju novērtēšanu Dīvaliņa ielā, Raiņa ielas posmā no Beātes ielas līdz pilsētas apvedceļam, kā arī Cēsu ielas posmā no bijušā šaursliežu dzelzceļa līnijas līdz Kauguru ielai. Balstoties uz novērtējuma rezultātiem, pakāpeniski tiks organizēta šo ielu malās augošo ozolu kopšana.

Pilsētas pašvaldība plānveidā organizē arī tai piederošo mežu kopšanu.

Šī gada pavasarī tika veikta meža kopšanas sanitārā cirte pašvaldībai piederošajā Atpūtas parkā 4,25 ha platībā. Sanitārā cirte ir cirtes veids meža veselības stāvokļa uzlabošanai, cērtot meža slimību, kaitēkļu, dzīvnieku vai citādi bojātos, vēja gāztos un lauztos kokus vienlaidus vai izlases veidā. Pašvaldības mežā tas tiek organizēts izlases veidā, iepriekš atzīmējot arī saglabājamos bojātos un nokaltušos kokus meža bioloģiskās daudzveidības vecināšanai un saglabāšanai.

Par koku kopšanu ir atbildīgs īpašnieks, uz kura zemes koks aug.

Valmieras pilsētas pašvaldībai piederošajos īpašumos, tai skaitā arī gar ielu malām augošo koku kopšanu organizē pilsētas pašvaldība. Ja tiek fiksēti atsevišķi bojāti koki, to kopšanai nepieciešamos darbus novērtē un paredz Valmieras pilsētas pašvaldības Koku novērtēšanas komisija un uz deleģēšanas līguma pamata pasūta kapitālsabiedrībai SIA “Valmieras Namsaimnieks” veikt koka kopšanas pasākumus. Atsevišķās vietās pilsētā Valmieras pilsētas pašvaldība pasūta arī koku grupu, parku un aleju stāvokļa novērtēšanu. To, balstoties uz cenu aptaujas rezultātiem, veic koku kopšanas speciālistu uzņēmumi.

Ja pilsētas teritorijā esošam kokam ir nepieciešama kopšana, kas saistīta ar koka ciršanu vai tā vainaga sakopšanu, zemes īpašnieks aicināts rakstīt iesniegumu pašvaldības Koku novērtēšanas komisijai. Komisija izvērtē pašvaldībā saņemtos fizisko vai juridisko personu iesniegumus par koku (izņemot augļu kokus un kokus, kuru stumbra apkārtmērs ir mazāks par 20 cm) ciršanu un vainagu apzāģēšanas nepieciešamību un, savlaicīgi, vispusīgi un objektīvi, atbilstoši normatīvo aktu prasībām tos izvērtējot, pieņem motivētu lēmumu. Saņemtos koku ciršanas vai kopšanas iesniegumus Koku novērtēšanas komisija izvērtē ne retāk kā reizi mēnesī, organizējot izbraukuma sēdes. Sēžu laikā komisija apseko un reaģē arī uz iedzīvotāju un pašvaldības darbinieku iesniegto informāciju par koku apsekošanas un kopšanas vajadzībām pilsētā, tajā skaitā pašvaldībai piederošajos īpašumos.”

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri