Valmieras Ziņas

Valmieras veselības centra vadītāja atklāti par vakcinācijas procesa gaitu (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau ziņots, ka 20.februārī pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem sāka saņemt vakcinācijas pret Covid-19 uzaicinājumus. Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija liecina, ka vakcinācijas process aktīvi risinās arī Valmieras veselības centrā (VVC).

SIA “Valmieras veselības centrs” vadītāja Inese Zeitmane attālinātā intervijā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka līdz trešdienai, 24.februārim, iestādē ir vakcinēti ap 550 cilvēkiem, atzīstot, ka viņai par vakcinācijas procesa organizēšanu Vakcinācijas birojam ir daudz neskaidri jautājumi.

“Par to, ka pirmdien jāuzsāk senioru 70+ vakcinācija, vismaz mēs uzzinājām no masu medijiem,

un vēlāk par laiku (ceturdienas plkst.11.00), kad ārstniecības iestādes var pasūtīt vakcīnas. Taču visi šai situācijā esam pirmo reizi, un ir lielas cerības, ka viss sakārtosies. Es neredzu citu variantu, kā turpināt procesu virzīt lokāli, kā vien caur tiešu kontaktu ar ģimenes ārstiem, lai pēc iespējas operatīvāk saprastu apjomus, ar ko mums un citiem ir un būs jātiek galā, jo mēs jau nezinām, cik, piemēram, kādā tā saucamajās prioritāšu grupās ir cilvēku. Un tas jau neskar tikai pašreiz aktuālās prioritāšu grupas, bet arī nākamās prioritāšu sarakstā,” norādīja VVC vadītāja.

Runājot par vakcīnu pieejamību I. Zeitmane uzsvēra:

“Es gribētu atspēkot, ka nav jau tā, ka vakcīnas ir nepieejamas. Varbūt ir nedaudz mazākas piegādes, nekā pieprasījām, taču process notiek, un pieņemu, ka pie lielāka piegāžu apjoma ārstniecības iestādes nemaz nevarētu operatīvi izvakcinēt, jo ir daudz tehnisku jautājumu, kas jārisina. Faktiski tad, kad klients ir atnācis līdz mums, process aizņem ļoti niecīgu laiku, bet līdz tam ir ieguldīts liels laiks.”

VVC vadītāja pastāstīja, ka vakcinācijas kabinetos personāls tiek komplektēts atbilstoši spēkā esošām prasībām. “Faktiski darbinieku skaits tiek pielāgots tās dienas un vietas (izbraukuma gadījumā) vakcinējamo cilvēku skaitam, lai pēc iespējas operatīvāk veiktu vakcinācijas procesu, kas šobrīd ietver arī operatīvu datu ievadi “E-veselībā” un daudz tehniskas dabas jautājumu risināšanu. Līdz ar ko vakcinācijas procesa organizēšanā faktiski šobrīd ir iesaistīti gan reģistratūras personāls, gan administrācija, gan medicīnas māsas, gan ārsti.

Domājams, ka, stabilizējoties procesam, slogs, kas jāiznes visam kolektīvam, kļūs mazāks un vairāk prognozējams.”

I. Zeitmane skaidroja, ka pašlaik Valmierā vakcināciju attiecīgās grupas iedzīvotāji var saņemt divos veidos: pie sava ģimenes ārsta, ja ārsts ir informējis NVD par pakalpojuma sniegšanu, un vakcinācijas kabinetos Valmieras veselības centrā un Vidzemes slimnīcā.

“Mēs lokāli esam apzinājuši vismaz daļu ģimenes ārstu, kuri vakcinācijas procesā vismaz šobrīd nepiedalīsies, un esam saņēmuši pacientu sarakstus, kuri ir izteikuši gatavību vakcinēties. Tālāk mūsu reģistratūras darbinieki sazinās ar klientiem un vienojas par vakcinācijas dienu un laiku.

Dodoties uz vakcināciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, un jābūt gataviem atbildēt uz ārsta jautājumiem, tai skaitā par to, kādi medikamenti tiek lietoti u.t.t. Pacientus lūdzu sagatavoties, jo šajā gadījumā atbildes “nezinu”, “baltas tabletītes ar strīpiņu” nebūs vietā.

Tāpat lūdzam būt precīzi uz apmeklējuma laiku, savlaicīgi informēt, ja apmeklējums nav iespējams, jo vakcīnas flakonā ir 10 devas. Kādam neierodoties, ir operatīvi jāmeklē vietā cits vakcinējamais, kas nemaz nav tik vienkārši, jo ne visi var ierasties ārstniecības iestādē neilgā laika sprīdī.

Tāpat esam saskārušies ar klientu specifiskiem jautājumiem un atnākot vēl pārdomām par to, vai veikt vai neveikt vakcināciju. Aicinātu šaubu vai blakussaslimšanu gadījumā pirms lēmuma pieņemšanas izrunāt ar ģimenes ārstu vai tiešo ārstējošo ārstu, jo gala lēmums ir jāpieņem katram pašam!”

norādīja VVC vadītāja.

  Skolnieciņš no svētupītes - 20.04.2021

  Ilgā un mokpilnā krīze jau iet uz beigām. Covid-19 pandēmija tuvojas savam finišam. Šī šķebīgā slimība (Covid-19), ko izraisa SARS-CoV-2 vīruss, drīz taps pievarēta. Līdz 2021. gada aprīļa sākumam pasaulē no Covid-19 sērgas ir miruši vairāk nekā 2,5 miljoni nevainīgu cilvēku, bet Latvijā šīs sērgas dēļ ir gājuši bojā vairāk nekā 1800 manu tautiešu. Tas ir bēdīgi. Atliek vien par viņiem aizlūgt Veļu Māti – aizkapa valdnieci. Atliek vien lūgt Sentēvu Dievus par viņu dvēseļu labklājību. Par laimi, lielākai daļai sirgstošo slimības simptomi ir viegli līdz vidēji smagi. Diemžēl šī sērga var atstāt smagas komplikācijas uz visu atlikušo mūžu vai pat novest līdz nāvei. Vienīgais veids kā izglābties ir vakcinēties. Vakcīna spēs mūs pasargāt no simptomātiskas saslimšanas un smagas slimības gaitas. Vakcīnai pret Covid-19 var pieteikties vairākos veidos. Pirmkārt, vakcinācijai var pieteikties zvanot uz bezmaksas tālruņa līniju 8989, šī tālruņa līnija darbojas septiņas dienas nedēļa no 9:00 līdz 17:00. Otrkārt, vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta. Treškārt, vakcinācijai var pieteikties portāla manavakcina.lv, kas darbojas cauru diennakti septiņas dienas nedēļa. Tikai der atcerēties, lai reģistrētos elektroniski ir nepieciešama pieeja savai internetbankai. Neaizmirsīsim, dodoties uz vakcinācijas punktu, uzvilkt higiēnisko sejas masku un paņemt līdz personu apliecinošu dokumentu! Būsim apzinīgi, pasargāsim sevi, savus mīļos un tuvos! Vakcinēsimies! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem!
  Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētupītes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  #drosme #uzdrīkstēšanās #drošība #VAXZEVRIA #vakcinācija #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #imunitāte #Latvija #LatvijasRepublika #patriotisms #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #veselība #veiksme #spēks

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu bistro pakalpojuma darbiniekam (-cei) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca” Rīgas ielā 64, Valmierā Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze apkalpošanas jomā; prasme sadarboties ar klientiem; godīgums un atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā; Galvenie darba pienākumi: ēdienu un dzērienu pasniegšana; raksturot ēdienus un dzērienus ēdienkartē, ieinteresēt klientus, sniedzot informāciju par produkciju; pircēju apkalpošana pie kases; strādāt ar tehnoloģisko aprīkojumu (kafijas automāts u.c.); sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: veselības apdrošināšanu; mūsdienīgu darba vidi; papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; svētku dāvanas; atmaksātus papildatvaļinājumus; profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; darba alga no EUR 1000 – 1050 (bruto) / 6.00 – 6.50 EUR/h (bruto). CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – Bistro pakalpojumu darbinieks VALMIERĀ ,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: BISTRO PAKALPOJUMU DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu  PAVĀRAM (-EI) (maiņas vadītājam/-ai) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”,Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: • vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; • godīgums un augsta atbildības sajūta; • pozitīva attieksme pret darbu; • spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: • garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; • tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; • sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: • veselības apdrošināšanu; • mūsdienīgu darba vidi; • papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • atmaksātus papildatvaļinājumus; • svētku dāvanas; • profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • darba alga no EUR 1080 – 1130 (bruto),plus piemaksas . CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - Pavārs Valmierā,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218

Mūsu partneri