Valmieras Ziņas

Valmieras veselības centra vadītāja atklāti par vakcinācijas procesa gaitu

Jau ziņots, ka 20.februārī pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem sāka saņemt vakcinācijas pret Covid-19 uzaicinājumus. Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācija liecina, ka vakcinācijas process aktīvi risinās arī Valmieras veselības centrā (VVC).

SIA “Valmieras veselības centrs” vadītāja Inese Zeitmane attālinātā intervijā portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka līdz trešdienai, 24.februārim, iestādē ir vakcinēti ap 550 cilvēkiem, atzīstot, ka viņai par vakcinācijas procesa organizēšanu Vakcinācijas birojam ir daudz neskaidri jautājumi.

“Par to, ka pirmdien jāuzsāk senioru 70+ vakcinācija, vismaz mēs uzzinājām no masu medijiem,

un vēlāk par laiku (ceturdienas plkst.11.00), kad ārstniecības iestādes var pasūtīt vakcīnas. Taču visi šai situācijā esam pirmo reizi, un ir lielas cerības, ka viss sakārtosies. Es neredzu citu variantu, kā turpināt procesu virzīt lokāli, kā vien caur tiešu kontaktu ar ģimenes ārstiem, lai pēc iespējas operatīvāk saprastu apjomus, ar ko mums un citiem ir un būs jātiek galā, jo mēs jau nezinām, cik, piemēram, kādā tā saucamajās prioritāšu grupās ir cilvēku. Un tas jau neskar tikai pašreiz aktuālās prioritāšu grupas, bet arī nākamās prioritāšu sarakstā,” norādīja VVC vadītāja.

Runājot par vakcīnu pieejamību I. Zeitmane uzsvēra:

“Es gribētu atspēkot, ka nav jau tā, ka vakcīnas ir nepieejamas. Varbūt ir nedaudz mazākas piegādes, nekā pieprasījām, taču process notiek, un pieņemu, ka pie lielāka piegāžu apjoma ārstniecības iestādes nemaz nevarētu operatīvi izvakcinēt, jo ir daudz tehnisku jautājumu, kas jārisina. Faktiski tad, kad klients ir atnācis līdz mums, process aizņem ļoti niecīgu laiku, bet līdz tam ir ieguldīts liels laiks.”

VVC vadītāja pastāstīja, ka vakcinācijas kabinetos personāls tiek komplektēts atbilstoši spēkā esošām prasībām. “Faktiski darbinieku skaits tiek pielāgots tās dienas un vietas (izbraukuma gadījumā) vakcinējamo cilvēku skaitam, lai pēc iespējas operatīvāk veiktu vakcinācijas procesu, kas šobrīd ietver arī operatīvu datu ievadi “E-veselībā” un daudz tehniskas dabas jautājumu risināšanu. Līdz ar ko vakcinācijas procesa organizēšanā faktiski šobrīd ir iesaistīti gan reģistratūras personāls, gan administrācija, gan medicīnas māsas, gan ārsti.

Domājams, ka, stabilizējoties procesam, slogs, kas jāiznes visam kolektīvam, kļūs mazāks un vairāk prognozējams.”

I. Zeitmane skaidroja, ka pašlaik Valmierā vakcināciju attiecīgās grupas iedzīvotāji var saņemt divos veidos: pie sava ģimenes ārsta, ja ārsts ir informējis NVD par pakalpojuma sniegšanu, un vakcinācijas kabinetos Valmieras veselības centrā un Vidzemes slimnīcā.

“Mēs lokāli esam apzinājuši vismaz daļu ģimenes ārstu, kuri vakcinācijas procesā vismaz šobrīd nepiedalīsies, un esam saņēmuši pacientu sarakstus, kuri ir izteikuši gatavību vakcinēties. Tālāk mūsu reģistratūras darbinieki sazinās ar klientiem un vienojas par vakcinācijas dienu un laiku.

Dodoties uz vakcināciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, un jābūt gataviem atbildēt uz ārsta jautājumiem, tai skaitā par to, kādi medikamenti tiek lietoti u.t.t. Pacientus lūdzu sagatavoties, jo šajā gadījumā atbildes “nezinu”, “baltas tabletītes ar strīpiņu” nebūs vietā.

Tāpat lūdzam būt precīzi uz apmeklējuma laiku, savlaicīgi informēt, ja apmeklējums nav iespējams, jo vakcīnas flakonā ir 10 devas. Kādam neierodoties, ir operatīvi jāmeklē vietā cits vakcinējamais, kas nemaz nav tik vienkārši, jo ne visi var ierasties ārstniecības iestādē neilgā laika sprīdī.

Tāpat esam saskārušies ar klientu specifiskiem jautājumiem un atnākot vēl pārdomām par to, vai veikt vai neveikt vakcināciju. Aicinātu šaubu vai blakussaslimšanu gadījumā pirms lēmuma pieņemšanas izrunāt ar ģimenes ārstu vai tiešo ārstējošo ārstu, jo gala lēmums ir jāpieņem katram pašam!”

norādīja VVC vadītāja.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri